« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 20 września 2019.Imieniny: Eustachego, Euzebii, FilipinyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Kupujesz działkę? Sprawdź ją!

Autor: Kasia80
Piątek, 5 maja 2017, 7:32
Budowa domu to ogromna i kosztowna inwestycja. Na samym początku trzeba nabyć działkę. Okazuje się, że jej kupno wcale nie jest takie proste. Przekonała się o tym polska rodzina, mieszkająca w Anglii, która planuje wrócić do kraju i zamieszkać na Dolnym Śląsku. Mało brakowało, a kupiłaby kawałek terenu zalewowego.
- Mąż kilka razy przylatywał do Polski tylko po to, żeby znaleźć działkę pod budowę domu. Najbardziej byliśmy zainteresowani powiatem wrocławskim, choć zastanawialiśmy się też nad innymi regionami m.in. wałbrzyskim i jeleniogórskim. W końcu wybraliśmy konkretną lokalizację. Kiedy przyjechaliśmy sfinalizować umowę okazało się, że cały teren jest zalany wodą. Z jednej strony byliśmy źli, z drugiej cieszyliśmy się, że stało się to przed jej nabyciem, a nie po – mówi 32-letnia Agnieszka.

Kupno działki nie jest więc prostą sprawą. Tak naprawdę niemalże na całym Dolnym Śląsku trzeba sprawdzać, czy dany teren nie jest zalewowy. W tym celu warto zajść do miejscowego urzędu gminy, który powinien posiadać mapy zagrożenia i ryzyka powodziowego (powinny one być uwzględnione w planach zagospodarowania przestrzennego, albo decyzjach o warunkach zabudowy). Dobrze też zapytać mieszkańców danej miejscowości, czy na jej terenie na pewno nie występują choćby lokalne podtopienia, a jeżeli w dalszym ciągu nie jesteśmy pewni, możemy zasięgnąć opinii geologa.

Wszystkie dodatkowe procedury mogą zniechęcać do kupna działki. Warto jednak poświęcić trochę czasu, żeby upewnić się, że wybrana przez nas okolica jest nie tylko piękna, ale i bezpieczna. W końcu budowa domu to inwestycja na długie lata, poza tym o ewentualne odszkodowanie może nie być łatwo.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~xx | 5 maja 2017, 11:01dynamic-78-*-149-168.ssp.dialog.net.pl (78.*.149.168)
Takie mamy popaprane prawo,sprzedaż działek na zalewówkach to norma ,nawet miasta sprzedają ludziom takie "miny".
~Doceniam... | 5 maja 2017, 11:13188.*.134.244.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.134.244)
...mimo wszystko wysiłki autorki/autora, która/który pisze pod różnymi nickami :) Wysiłki te skierowane są do ludzi o ograniczonej potrzebie postrzegania tego co się wokół nich dzieje i widocznie potrzebują kogoś takiego jak ela26, która poda im na tacy temat do rozmów w czasie wolnym, a może i nawet w pracy. Ela26 chcesz być prawdziwa? Zejdź głębiej - zatrać się w czeluść własnego, mrocznego ja i napisz coś prawdziwego...
~zenek2588654 | 5 maja 2017, 11:42176.*.239.8 (176.*.239.8)
albo mozna kupic dzialake zrobiona na zasypanym stawie rybnym gdzie ziemia bedzie ze 20 lat osiadac. tkie dzialki szykuja np miedzy cieplicami a marczycami...
~zalewy to codzienność | 5 maja 2017, 12:34user-94-*-242-192.play-internet.pl (94.*.242.192)
Budując na Czarnym II to oprócz zalewanych terenów nie wzięli po uwagę fali odbicia głosu.Miało być sielsko anielsko a jest szum jak sąsiad puszcza bąka o godz.3 w nocy lub śmieciarka dudni na całe Czarne takie odbicie fali dźwięku aż w uszach boli.Co mądrzejszy to wyprowadza się nawet to zrobił Florczak dewelumpmen mafio.Na osiedlu Złotym działkibudowlane po 500m2 a obecnie po 300-350 a miały być po 1000-m2 takie prawo budowlane tylko dla nielicznych kombinacji władzy.Najlepszy grajdoł to obecnie zbudowane Czarne dla niewolnikami jak w 1886 r były dwie wille jak Nowa dla wyrobników i po 3000 działka dla każdego.
~do zenek | 5 maja 2017, 13:01dynamic-78-*-149-168.ssp.dialog.net.pl (78.*.149.168)
Wystarczy zrobić badanie geotechniczne i przejrzeć mapy goeologiczne przed zakupem.Zresztą takie badanie gruntu każdy powinien zrobić przed rozpoczęciem budowy,żeby się potem nie okazało że dom zamieni się w krzywa wieżę lub zacznie pękać;)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja