« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Latarnie na al. Jana Pawła II dla ozdoby?

Autor: faraon
Środa, 1 września 2021, 16:06
Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, dlaczego latarnie na Jana Pawła II służą tylko do ozdoby?
Na łamach Jelonki ten temat był poruszany wielokrotnie jednak latarnie jak nie świeciły tak nie świecą dalej. Nie wspomnę już o tym, że do tej pory NIKT z rządzących miastem nie zadbał o bezpieczeństwo na tej ulicy. Mieszkam bezpośrednio przy alei. Wieczorami i w nocy debile szaleją autami i motocyklami w najlepsze. Ile osób musi jeszcze zginąć, by ktoś łaskawie zauważył, że jest to naprawdę bardzo duży problem i stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo?

Dlaczego znajdują się pieniądze na kolejne "genialne" drogowe inwestycje a nie ma środków na fotoradary? Parę działających fotoradarów by rozwiązało problem raz na zawsze.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Miłościwy | 2 września 2021, 7:49
Tu jest głębszy problem. Ktoś zaprojektował wymianę latarni. Ktoś to odebrał od wykonawcy. Ktoś za to zapłacił nie małe pieniądze. Więc pytanie się nasuwa samo: Na co poszły i dla kogo te pieniądze?!?!? AMEN
~Tajemnica poliszynela | 2 września 2021, 11:35
Odpowiedź jest prosta.Każda noc z wyłączonymi latarniami to setki złotych oszczędności dla budżetu miasta.Awaria jest idealnym pretekstem.
~Rozbawiony | 2 września 2021, 11:41
Za to krzyż milenijny w środku lasu macie oświetlony non stop setkami kilowatów.
~Hose | 3 września 2021, 23:58
Ten krzyż przynosi pecha. Dziesiątki osób się na nim powiesiły.
~Do hose | 4 września 2021, 11:09
Z tymi dziesiątkami to przesadziłeś ale kilka na pewno. Czy przynosi pecha?Miejsce jak miejsce a samobójcy celowo wybierają taką oryginalną "szubienicę"
~stokrotka | 5 września 2021, 15:29
Witam,latarnie od dluzszego czasu na ulicy Wolnosci rowniez nie swieca,bardzo jest niebezpiecznie wczesnym rankiem,glownie na przejsciach,w[adze miasta maja wszystko w nosie pozdrawiam
~Gienek 21 | 5 września 2021, 15:59
tytul - Latarnie na al. Jana Pawła II dla ozdoby? Zdanie oznajmiajace , twierdzace ze znakiem zapytania na koncu ....... podziwiam autora
~Ciemna strona miasta | 5 września 2021, 20:11
Potwierdzam ul.Wolności ciągła awaria oświetlenia .
~LENIU | 6 września 2021, 8:37
na Kopernika od pół roku ciemności egipskie.to jest centrum miasta tuż obok ratusza. wstyd!
~eco | 6 września 2021, 8:42
Z BIP Urzędu Miasta: ..."Ad 2.2). Czas usunięcia awarii – 40 % ⦁ Zamawiający może przyznać w ramach tego kryterium maksymalnie 40 pkt, zaś waga tego kryterium wynosi 40% ogólnej oceny. ⦁ Kryterium to rozpatrywane będzie, na podstawie danych przedstawionych w pkt 4.3. formularza oferty. ⦁ Zamawiający wymaga, aby każda awaria była usunięta w terminie nie dłuższym niż 5 dni. ⦁ Zamawiający za skrócenie czasu usunięcia awarii przyzna liczbę punktów z punktacją przewidzianą poniżej.
~eco | 6 września 2021, 8:53
... " Zamawiający wymaga, aby każda awaria była usunięta w terminie nie dłuższym niż 5 dni."... Za każdy niesprawny punkt świetlny (po tym terminie) Zleceniobiorca zapłaci karę w wysokości 200 zł, a powyżej 6 dni - 400zł. Gdyby przyjąć taki cennik i policzyć ilość niesprawnych lamp wJG i pomnożyć przez tygodnie i miesiące (a nie dni), to zwycięzca Przetargu - Energobest z Miłkowa - już dawno powinien pójść z trorbami!
faraon | 6 września 2021, 20:03
Do Gienek 21. Po pierwsze - umieściłem artykuł bez tytułu, tytuł dopisała jelonka, po drugie - uważam, że ten tytuł jest jak najbardziej ok. Pozdrawiam serdecznie :)
~***** PO:-) | 12 września 2021, 20:49
Na 1 go Maja jest to samo nowe klosze ledy a połowa nie działa
~ABC | 24 września 2021, 10:23
Stare świeciły to zamontowali energooszczędne które nie świecą! Oszczędności duże tylko że można w nocy po m....e dostać!
~zapyziały grajdoł | 28 września 2021, 10:25
Jakie miasto i jej władze takie i latarnie !!!!
~Te latarnie to nieporozumienie | 18 października 2021, 10:39
W całym mieście egipskie ciemności. Kiedyś zwykłe, stare latarnie jakie były takie były, ale świeciły. Teraz nowe, ledowe, takie smart, że nie świecą. Można kogoś przejechać na pasach i nawet nie zauważyć. Nie wspominając, że wieczorem z psem na spacer to z kagankiem trzeba chodzić, żeby go nie zgubić. Cofamy się do ery kamienia łupanego. Strach wyjść, żeby w kły nie dostać.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja