« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 18 maja 2022.Imieniny: Aleksandry, Eryka, FeliksaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Lewica chce dopłat do kredytów hipotecznych

Autor: RobertObaz
Środa, 9 lutego 2022, 11:29
Stopy procentowe znów poszły w górę. Oznacza to, że wszyscy kredytobiorcy będą zmuszeni płacić wyższe raty kredytów hipotecznych. Sytuację gospodarczą mamy dzięki nieodpowiedzialnym decyzjom rządu nie do pozazdroszczenia.
Inflacja szybko zbliża się do poziomu dwucyfrowego a koszt podstawowych produktów spożywczych rośnie mimo obniżenia VAT z 5% na 0. Działania rządu w tym zakresie są sporo spóźnione a ostatnią deską ratunku jest właśnie podnoszenie stóp procentowych.

Gdy inflacja zaczynała się rozpędzać Lewica biła na alarm i składała ustawy, które w tamtym okresie mogły przyczynić się do jej ograniczenia i faktycznie wpłynąć na ograniczenie drożyzny w sklepach. Apele do prezesa NBP Adama Glapińskiego były także nieskuteczne. Gdy wszyscy widzieliśmy co inflacja może zrobić z naszymi portfelami ten mówił, że spodziewa się deflacji. Dzisiaj natomiast już kolejny raz decyzje Glapińskiego uderzą po kieszeni polskie rodziny.

Sytuacja jest dramatyczna bo wiele Polek i Polaków ufając w zapewnienia Rady Polityki Pieniężnej w ostatnim roku wzięło kredyt na mieszkanie. RPP we wtorek podniosła stopy procentowe o 50pkt bazowych. Stopa referencyjna wzrosła z 2,25 % do 2,75%.

Lewica mówi jasno: trzeba pomóc tym, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne. W środę 9 lutego Lewica złożyła projekt ustawy, który wykorzystuje istniejącą już instytucję: Fundusz dopłat do oprocentowania, który działa już ponad rok, ale dotychczas dopłacał tylko do kredytów przedsiębiorców. Cała Lewica uważa, że sytuacja wymaga, żeby dopłaty były stosowane także dla konsumentów, którzy wzięli kredyt mieszkaniowy i dziś ich raty rosną.

Założenia ustawy, którą złożyła Lewica są następujące: przeciętna dopłata do oprocentowania powinna wynosić tak jak w przypadku przedsiębiorców dwa punkty procentowe, czyli przeciętnie 300 złotych miesięcznie. Dopłata do kredytu przysługiwać będzie konsumentowi, jeżeli rata kredytu na dzień 1 lutego 2022r. jest wyższa niż 30% przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego.

Jesteśmy przekonani, że proponowany projekt ustawy wpłynie pozytywnie na finanse około dwóch mln gospodarstw domowych posiadających kredyt.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~polski krezus | 9 lutego, 13:30
Lewica może sobie chcieć cokolwiek. Życie na kredyt jest obarczone ryzykiem. Biorąc pożyczki trzeba się z tym liczyć. I nikt inny co nie żyje na kredyt nie będzie spłacał za kogoś pożyczki !!!! Widziały gały co brały i co podpisywały !!!!
~wlan | 9 lutego, 18:07
Nie zgadzam się ze stanowiskiem "Lewicy"(?) i podzielam poglądy polskiego krezusa z godziny 13.30. Podejmowanie decyzji o zaciągnięciu kredytu hipotecznego musi być świadomym działaniem. Skutki tej decyzji będą kredytobiorcę dotykały przez wiele lat. Osoba odpowiedzialna nie może podejmować decyzji licząc na przywileje. Podpisując umowę z bankiem bierze na siebie określone obowiązki, z których powinna się wywiązać a nie oczekiwać na pomoc z publicznych środków. Nie twórzmy kolejnej kasty frankowiczów, którzy zaciągając kredyty hipoteczne denominowane we frankach kpili sobie z tych, którzy zaciągali je w złotych a później próbowali wyciągnąć ręce po środki publiczne mimo, iż ich miesięczne raty były niższe niż osób spłacających kredyty zaciągnięte w złotówkach. "Lewico" (?) nie idź tą drogą
~hgw | 9 lutego, 21:01
Jak komuchy mają swoje pieniądze to niech dopłacają, od moich podatków wara!
~***** pis | 10 lutego, 11:24
Nie wiadomo co gorsze,komuchy lewackie czy pisowskie.
~B | 10 lutego, 13:58
A ja jestem za dopłatą do kredytów hipotecznych, które rosną z miesiąca na miesiąc. Nie każdy jest z '''' domu'''' bogaty i stać go na kupno za gotówk
~stefek pizza | 10 lutego, 21:28
Ci co wzieli kredyty to nie sa biedni ludzie ,bo zarabiający mało nie dostaja kredytów na mieszkanie niech sami sobie spłacaja .
~iks | 11 lutego, 8:46
To niech Lewica dopłaca z własnych dotacji, nie z naszych podatków, bo ktoś tu chyba nie rozumie, gdzie jest problem. Albo nie chodzi o jego rozwiązanie, tylko o ściganie się na cudowne rozwiązania kosztem wszystkich.
~gość_portalu | 14 lutego, 16:15
Posłuchałeś lewaków zaszczepiłeś się na kowida to zrób sobie teraz test na HIV :-)))
~tyui | 14 lutego, 16:51
jak brałem kredyt to u władzy była lewica,raty szły do góry jak oszalałe.Gdzie byliście wtedy z dopłatami wyleniałe pzprowskie kocury.
~Grzesiek_5 | 16 lutego, 2:16
Panie Obaz, toż to większy populizm niż populizm PIS-u!!! Komu Pan zabierze na te dopłaty? Ma Pan jakieś konkrety?
~Ziutek Wentylek | 17 lutego, 21:56
Lewica chce dopłat. Chce tez również zabierać pracującym 90% ich pensji (były takie wypowiedzi w TV i necie), a bardziej zaradnym i ciężej pracującym (czyli mającym więcej pieniędzy niż średnia) chętnie by zabrali wszystko. Głosowali z PiS za podwyżkami za segregacją sanitarną (w tym niszczeniem polskiej gospodarki) i teraz mają czelność mówić o jakiś dopłatach z nieswoich pieniędzy. Typowe lewactwo :D
~Andrzej~66 | 20 lutego, 17:07
Wszyscy lewicowi powinni wpłacac do swojego lewicowego wspólnego konta dodatkowy procent od swoich dochodów i z tego funduszu wspomagac swoich potrzebujących. Od moich pieniedzy wara!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja