« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 13 sierpnia 2022.Imieniny: Diany, Hipolita, PoncjanaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Lewica ruszyła w trasę

Autor: RobertObaz
Czwartek, 7 lipca 2022, 10:30
Posłowie Lewicy w ciągu letnich wakacji odwiedzą 100 powiatów. Zamierzamy rozmawiać o przyszłości o tym co się w Polsce udało i co zostało jeszcze do zrobienia. Dzisiaj w tak trudnej sytuacji gospodarczej potrzebna jest partia, która ma program i wie w jakich kierunkach poprowadzić Polskę. Lewica ma odpowiedź, którą chce przedstawić mieszkańcom małych miejscowości takich jak Bolków czy Polkowice.
Rozmawiamy z mieszkańcami powiatów w sposób inny niż przyzwyczaiło nas Prawo i Sprawiedliwość. Lewica rozmawia o dostępie do mieszkań, opiece zdrowotnej, polityce senioralnej czy kondycji żłobków i przedszkoli. Prowadzimy rozmowę z mieszkańcami o naszych pomysłach: budowaniu mieszkań na wynajem, drogich i nieprzystępnych kredytach mieszkaniowych. W końcu poważnie rozmawiamy o drugiej waloryzacji rent i emerytur.

Czy dzisiaj ktoś wyobraża sobie sprawnie działającą administracje publiczną bez podwyżek? Przez lata płace w budżetówce były zamrożone co skutkowało odpływem pracowników z doświadczeniem i wiedzą. Dzisiaj brakuje kandydatów na wolne miejsca w urzędach bo płace powiedzmy to wprost nie zachęcają. Lewica mówi wprost chcemy 20% podwyżki dla budżetówki jest to konieczne jeśli administracja państwowa ma działać skutecznie. Według GUS w Polsce mamy 700 tys. urzędników państwowych. Bez ich pracy i zaangażowania wiele spraw bieżących skierowanych do mieszkańców naszych gmin nie zostałoby zrealizowanych.

Po wizycie w Polkowicach i Bolkowie dominują kolejne pytania dotyczące aktualnego stanu gospodarki. Mieszkańcy pytają wprost: Dlaczego jest tak drogo! Co będzie dalej? Lewica przychodzi z odpowiedzią. Mamy przygotowane i złożone w Sejmie projekty ustaw to cały pakiet, który nosi nazwę „Bezpieczna Rodzina”. Zawarliśmy w nich rozsądne i realne cele podwyżek dla urzędników, drugiej waloryzacji emerytur oraz przedstawiliśmy rozwiązania powrotu do niższych rat kredytów. Państwo stać na załatwienie tych problemów w sposób przemyślany i kompleksowy.

Dla PiSu przed wyborami najistotniejsze jest jednak dosypywanie pieniądza w sposób chaotyczny. Tego typu działania nie dają wymiernych rezultatów. Przespali inflację, zawalili swój program reformy podatków. W krótkim czasie problemy rządu stały się problemami Polek i Polaków. Dzisiaj przyszedł czas na postawienie czerwonej kartki partii Kaczyńskiego. My wiemy jak działać mamy przygotowany program i ustawy. Chcemy by Państwo Polskie w trudnych czasach zadbało o najsłabszych.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Michau | 7 lipca, 10:34
Hehe z kim rozmawiaja?? Ja tu widzę posła posłankę kilka osób z biura i gdzie mieszkańcy ??? Jedna dwie sztuki -szau pau :-)
~xyz | 7 lipca, 10:41
A powiedzcie mi, dlaczego tego wszystkiego nie robiliście, jak byliście u władzy? Obiecywać każdy może, to nic nie kosztuje. program macie taaaki sam, jak PO. Jest w tłumaczeniu z niemieckiego w Brukseli?
~s. | 7 lipca, 10:50
Z Bogiem.
~xyz | 7 lipca, 11:13
Panie pośle, porozmawiajmy o interpunkcji. Pana interpunkcji.
~Goral | 7 lipca, 11:29
Opas ruszył na odchudzanie !
~porada bezkopertowa | 7 lipca, 12:28
Rozmawiajcie sobie z muszlą klozetową a następnie spuśćcie wodę aby nie śmierdziało tą waszą lewacką ideologią !!!!
~***** *** | 7 lipca, 13:11
to takie same szkodniki co pisory,rozdawnictwo jest ich głównym programem.Ten kraj może jedynie uratować partia ,która skończy z rozdawaniem dorukowanego pieniądza i przeszkadzaniem gospodarce a takiej partii w tej chwili nie ma.
~bezodbioru | 8 lipca, 10:19
PKF 1989 20~~~YT
~soclib | 8 lipca, 18:57
Krótka>>>//twitter.com/marian_zawieja/status/1545259336200601600/photo/1
~soclib | 8 lipca, 19:12
https://www.youtube.com/watch?v=X2dLQMzpiCY
~soclib | 10 lipca, 21:28
Wasz ruszyl w trasę>>://twitter.com/NocnaZ/status/1546136235302948864/photo/1>>>>> że ja dożyłe takich czasów średniowiecza.
~skodzarz | 11 lipca, 11:18
Papa
~silny ludź | 15 lipca, 14:38
Ja obiecuję wszystkim że jak dojdę do władzy to ta ryża menda razem ze swoimi przydupasami będą pozamykani dozgonnie w specjalnie chronionych rezerwatach !!! Oczywiście zaprowadzą ich tam specjalnie zatrudnieni silni ludzie !!!!!
~rqewf | 20 lipca, 9:48
Dalej się bawcie zdesperowanymi ludźmi panowie politycy z lewa i prawa. Teraz sytuacja naprawdę jest trudna - nie wystarczy obiecać. Trzeba zrobić. Bo na wiosnę, jak pojawi się masa ludzi, którzy nie będą mieli nic do stracenia - to może być niebezpiecznie - dla każdego polityka...
~rozsadny | 25 lipca, 15:37
nie widac wpisow o zmianach w gospodarce przez te laata rzadow Pi S.Caly czas tylko wieszanie psow.Zobaczycie co sie stanie z gospoodarka jak zostanie wybrany Tusk ,wroci bezrobocie i wyprzedaz wszystkiego cosmy sie dorobili,nie mowiac o zabraniu ulg i innych dobr dla dzieci i seniorow.Razem z lewica i innymi partiami dopadna do koryta i beda zlopac do dna.Zniszcza i rozkradna wszystko.Zezra dotacje (te zamrozone) z Unii. Nie lodzcie sie, tak bedzie.
~J.G | 10 sierpnia, 21:31
NO przecież nie sprzedali wszystkiego ,to liczą że się uda po wyborach , a tak w ogóle obiecanki cacanki a głupiemu radość

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja