« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Lewica samorządowa

Autor: RobertObaz
Wtorek, 14 czerwca 2022, 15:00
Lewica chce, by zasadą współpracy między rządem a samorządem terytorialnym był nie tylko właściwy podział zadań, ale idący za tym uczciwy podział środków na nie przeznaczonych.
Z myślą o rozwoju samorządu terytorialnego jego obowiązkach i zadaniach w Konstytucji RP w art. 167 zapisano: „ Jednostkom samorządu terytorialnego zapewnia się udział w dochodach publicznych odpowiednio do przypadających im zadań” – niestety obecnie samorządowcy nie mogą liczyć, że ze strony rządu zasada ta będzie w całości realizowana.

Lewica 13 czerwca zorganizowała w Sali Kolumnowej Sejmu RP Konferencję Samorządową, zapraszając do udziału lewicowych radnych, starostów, burmistrzów, prezydentów i wójtów z całej Polski.

Stoimy dzisiaj przed wieloma wyzwaniami. W czasie pandemii, to samorządy stały na pierwszej linii walki z wirusem. Musiały w bardzo krótkim czasie przystosować się do nowych warunków funkcjonowania zarówno pod względem społecznym jak i gospodarczym. Koszty, które poniosły gminy odczuwalne są do dzisiaj. Zaledwie moment po zniesieniu obostrzeń związanych z Covid-19 przyszły kolejne zagrożenia i wyzwania. Napaść Rosji na Ukrainę stanowiła preludium do nowych działań i zadań na rzecz uchodźców wojennych. W każdym z tych przypadków samorządy terytorialne stanęły na wysokości zadania.

Dzisiaj natomiast już wiemy i przekonał się o tym każdy samorządowiec, że kolejne działania rządu utrudniają pracę samorządu terytorialnego. Za nowymi zadaniami, które nakładane są na gminy nie podążają fundusze, a źródła dochodów są sukcesywnie zmniejszane przez władze centralne.

Dzisiaj Lewica musi zrobić wszystko by zmieniać nasze małe ojczyzny na lepsze. Lewica musi wygrać wybory samorządowe, aby móc realizować takie sprawy, jak kwestia mieszkalnictwa, a także żłobków i przedszkoli na poziomie lokalnym, a później na poziomie ogólnopolskim. Wszystkie te problemy wymagają systemowego i konsekwentnego ich rozwiązywania.

Wiemy, że PiS chce przesunąć wybory samorządowe. Robią to bo się boją jak powiedział Włodzimierz Czarzasty: „Ten, kto zmienia terminy wyborów, bądź ten, kto zmienia ordynację wyborczą przed wyborami - boi się przegranej".
Dlatego 13 czerwca Lewica razem z przedstawicielami samorządu terytorialnego podpisała deklarację samorządową. Wiemy, że uda nam się razem zmienić Polskę na lepsze.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~aaa | 14 czerwca, 15:42
Już zmienialiście Polskę "na lepsze" wy czerwone kanalie
~sajmon | 14 czerwca, 16:03
Hmmm... Patrząc kogo Lewica wysłała do europarlamentu Przeraża mnie wizja lewicowych samorządów ... Pamiętamy afery ... Na przykład jak pięknie lewica zamiotła pod dywan aferę węglową ...Jakie to na czasie ...
~prawica | 14 czerwca, 16:07
Komuna, stalinowski reżim. To niewola sowiecka. Rodzi się na nowo. Jeszcze w latach 50-tych wykonywano wyroki śmierci na polskich żołnierzach. A Stalina portrety noszono na pochodach pierwszomajowych. Resortowe dzieci chcą żeby było tak jak było. hańba.
~Wołyń 43 pamiętamy | 14 czerwca, 18:21
Gruby Obas czy glosowales za przyznaniem praw przesiedleńcom ukraińskim równych i większych prawom Polaków?
~xyz | 14 czerwca, 19:22
Nikt bci nie da tyle, ile ci obieca ci Tusk i Lewica - SLD ( LSD ? )a wcześniej jeszcze PZPR." Obietnice wyborcze wiążą tylko tych, którzy w nie wierzą" i " Dwa razy obiecać, to jak raz dotrzymać " Amber Room rozmawiają Zdradek Sikorowski i Jacek Rostowski z " Bydgoszczu".
~PO-bieda, niedola i zdrada. | 15 czerwca, 6:54
Lewicowy SLD-owsko- PZPR-owski kandydat na Prezydenta Polski niejaki Robert Biedroń CWEL i obciągacz kutafonów w Parlamencie Europejskim wydziera się razem z całą zdradziecko-konfidencką opozycją aby NASZEJ POLSCE i POLSKIM ORZEDSIĘBIORCĄ nie dawać żadnych pieniędzy i żadnego wsparcia. To jest WASZ Panie Obaz obraz i kwintesencja zdradziecko-konfidenckiej świadomości. To gdzie ta wasza troska o Polskę o której tak często NAS staracie się przekonać. Wy co innego mówicie a co innego robicie, a co gorsza jeszcze co innego myślicie. Taka jest prawda o waszej Post- Sowieckiej formacji. ZDRAJCY pachołki moskiewskie. Naszą Jelenią Górę doprowadziliście swoimi ŚWIATŁYMI DZIAŁANIAMI na skraj przepaści. Abyście przepadli na wieki wy ZDRAJCY i donosiciele na NASZ PIĘKNY KRAJ-.
~Herr | 15 czerwca, 7:04
Przypomnę tylko że to ci którym marzyła się segregacja sanitarna, baraki, obozy odosobnienia, bicie i wykluczenie
~żym | 15 czerwca, 8:11
Ale fajne goowna się wyprodukowały pod artykułem! Brawo, czopki! Chociaż patrząc na nicki, to ciągle te same pisie wypierdki się produkują.
~do ~żym | 15 czerwca, 9:16
do ~żym | Dziś, 8:11 A skąd ty to wszystko wiesz , gooownojadzie?
~lol | 15 czerwca, 18:10
~żym | Dziś, 8:11 Ty jesteś potomkiem tych przywiezionych na t34 w 45r gnido?
~hjjn | 15 czerwca, 18:10
Lewico dlaczego nie protestujecie ze jest drogie paliwo, że na składach opalu niema ekogroszku i węgla, dlaczego nie protestujecie że nam gaz zakrecili - po prostu jesteście podnóżkami pisu i działacie razem z nimi wspólnie i w porozumieniu razem na szkodę Polaków,lewica razem z pis precz z Polski i nie zapomnijcie zabrać ze sobą takich samych kundlow z po,psl i pozostałych co doprowadzili kraj przez 30lat do ruiny ..
~do rozpuku | 15 czerwca, 18:18
My znamy wasze kompetencje i uczciwość !!!!!!
~Nie żryj tyle | 15 czerwca, 18:48
Gruby Obaz wygląda jak osirmnastowiecxna beczka. Ile kapłanów on wrzuca za jednym razem?
~kibic | 15 czerwca, 20:08
Wa od Roberta pisowskie parchy.
~do kibic | 15 czerwca, 20:50
do kibic a skąd to wziąłeś te " pisowskie parchy". Tata tak mówił w domu? Volksdojcz czy V Kolumna, zła.masie ku.ta.ny?
~M | 17 czerwca, 19:33
Lewicowy Paczóski pierdzący w stołek w Termach. Szczyt marzeń lewicowego bonza w JG😃
~skodzarz | 18 czerwca, 14:05
Pamiętam wasze żądy przez"ż", Komu te bajki.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja