Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11474
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Lewica z rozwiązaniami dla klimatu i energii

Autor: RobertObaz
Wtorek, 17 maja 2022, 14:26
W sobotę 14 maja odbyła się Konwencja Lewicy, na której zaproponowaliśmy podjęcie koniecznych działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego i klimatycznego dla Polski. Dzisiaj wiemy, że bez zmian w zakresie energii i ochrony środowiska nie można prowadzić poważnej dyskusji nad przyszłością naszej gospodarki.

Jesteśmy przekonani, że Zielona Polska to Polska przyszłości. To Polska, która daje możliwość rozwoju kolejnym pokoleniom, to kraj wolny od zanieczyszczeń z tanią energią. Zielona Polska, to kraj bezpieczny i wolny od Rosyjskich wpływów.
Przyszłość, którą musimy zacząć budować już teraz musi być oparta o solidarność i innowacyjność naszej gospodarki. Chcemy zagwarantować przyszłym pokoleniom, że przyszłe rządy postawią na zieloną rewolucję.

Transformacja, którą proponujemy musi być realizowana na zasadach sprawiedliwości społecznej tak aby nikt na niej nie stracił. Przy samej rozbudowie OZE zostanie utworzonych 200 tysięcy miejsc pracy.

Będziemy dążyć do tego aby fotowoltaika opłacała się od razu. Należy wrócić do starych rozwiązań wspierających prosumentów. Uczciwie płacić właścicielom paneli za prąd, który produkują. Trzeba już dzisiaj cofnąć szkodliwe prawo ograniczające rozwój polskiej fotowoltaiki. Wiatrak daje nam tanią i czystą energię. Słońce i wiatr są darmowe a elektrownie wiatrowe to symbol innowacji, ekologii i niezależności. Wojna w Ukrainie pokazała, że bezpieczeństwo energetyczne jest kluczowe dla ochrony granic własnego państwa. A energia odnawialna daje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Rurociąg można przerwać, kopalnię można zbombardować, ale dziesiątki tysięcy wiatraków, setki farm solarnych, energię wodną czy biomasy nie da się zatrzymać. Energia rozproszona to bezpieczeństwo.

Proponujemy:
-Odejście od węgla,
-Inwestycje w OZE - 30 farm wiatrowych na Bałtyku do 2030r.
-Budowa tysiąca biogazowni i biometanowni
-Inwestycje w szybką sieć przesyłową
-Jedna, standardowa butelka zwrotna w całej Unii Europejskiej
-Zielona administracja

Polska nie może stać w miejscu, stać nas na przeprowadzenie transformacji energetycznej na miarę XXI wieku. Polska albo podejmie wyzwanie albo zostaniemy z tyłu. Lewica wie jak ten proces przeprowadzić.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group