« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Lewica z rozwiązaniami dla klimatu i energii

Autor: RobertObaz
Wtorek, 17 maja 2022, 14:26
W sobotę 14 maja odbyła się Konwencja Lewicy, na której zaproponowaliśmy podjęcie koniecznych działań w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego i klimatycznego dla Polski. Dzisiaj wiemy, że bez zmian w zakresie energii i ochrony środowiska nie można prowadzić poważnej dyskusji nad przyszłością naszej gospodarki.
Jesteśmy przekonani, że Zielona Polska to Polska przyszłości. To Polska, która daje możliwość rozwoju kolejnym pokoleniom, to kraj wolny od zanieczyszczeń z tanią energią. Zielona Polska, to kraj bezpieczny i wolny od Rosyjskich wpływów.
Przyszłość, którą musimy zacząć budować już teraz musi być oparta o solidarność i innowacyjność naszej gospodarki. Chcemy zagwarantować przyszłym pokoleniom, że przyszłe rządy postawią na zieloną rewolucję.

Transformacja, którą proponujemy musi być realizowana na zasadach sprawiedliwości społecznej tak aby nikt na niej nie stracił. Przy samej rozbudowie OZE zostanie utworzonych 200 tysięcy miejsc pracy.

Będziemy dążyć do tego aby fotowoltaika opłacała się od razu. Należy wrócić do starych rozwiązań wspierających prosumentów. Uczciwie płacić właścicielom paneli za prąd, który produkują. Trzeba już dzisiaj cofnąć szkodliwe prawo ograniczające rozwój polskiej fotowoltaiki. Wiatrak daje nam tanią i czystą energię. Słońce i wiatr są darmowe a elektrownie wiatrowe to symbol innowacji, ekologii i niezależności. Wojna w Ukrainie pokazała, że bezpieczeństwo energetyczne jest kluczowe dla ochrony granic własnego państwa. A energia odnawialna daje bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Rurociąg można przerwać, kopalnię można zbombardować, ale dziesiątki tysięcy wiatraków, setki farm solarnych, energię wodną czy biomasy nie da się zatrzymać. Energia rozproszona to bezpieczeństwo.

Proponujemy:
-Odejście od węgla,
-Inwestycje w OZE - 30 farm wiatrowych na Bałtyku do 2030r.
-Budowa tysiąca biogazowni i biometanowni
-Inwestycje w szybką sieć przesyłową
-Jedna, standardowa butelka zwrotna w całej Unii Europejskiej
-Zielona administracja

Polska nie może stać w miejscu, stać nas na przeprowadzenie transformacji energetycznej na miarę XXI wieku. Polska albo podejmie wyzwanie albo zostaniemy z tyłu. Lewica wie jak ten proces przeprowadzić.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Bezrobotny | 17 maja, 15:54
Obaz na wszystkim zna się.
~gosc_portalu | 17 maja, 16:54
Nie rozumiem po co nam pośrednik w postaci Biedronia albo Obaza? Jeśli wiatrak albo biogazownia (czyli cysterna z fermentującym gównem wytwarzająca gaz) może zastąpić Elektrownię Jądrową albo węgiel to ludzie sami to poinstalują żeby mieć mniejsze rachunki. Dlaczego ktoś kto chce postawić wiatrak ma odpalać działkę Obazowi?
~Zwykły chlop | 17 maja, 17:21
Od elektrowni jądrowych odchodzi się.
~gosc_portalu | 17 maja, 21:22
Ile warte są obietnice lewaków można zobaczyć w tym programie. Zebrali miliony na pomoc dla psów ukraińskich tylko nikt nie wie co się stało z tymi pieniędzmi. youtube "Miliony na karmę dla psów z Ukrainy? P. Kłosiński o lewackich zbiórkach"
~Heinrich | 18 maja, 8:35
Nigdy nie widziałem w tvpis Obaza przemawiającego w Sejmie.
~atrofia umysłowa u posła | 18 maja, 9:34
Ostatnio Obaz został zaproszony do TVP i co ??? Po prostu takie pierdoły bez pokrycia sadził aż trudno było słuchać !!! Jak to u komuchów stare komunały i wytarte frazesy !!!! No cóż chciał błysnąć a wyszedł na ciecia malinowego !!!
~Gosc | 19 maja, 8:56
Patrząc na Obraza/Obaza/ widzimy chodząca biogazonie.Sklonowac to i po problemie energetycznym.
~bzium | 19 maja, 11:31
Obaz i Biedroń to obecnie najbardziej wiarygodni politycy. Jak dojdą do władzy zlikwidują elektrownie węglowe, zamkną kopalnie a zamiast tego postawią wszędzie cysterny z gównem czyli biogazownie i wiatraki. Dzięki temu Polska stanie się energetycznie samowystarczalna a ceny będa tak niskie że szok.
~były jg | 19 maja, 21:00
Jakie to są wolne linie przesyłowe?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja