Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11347
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: „Lex TVN” zniszczy wolne media

Autor: RobertObaz
Wtorek, 21 grudnia 2021, 11:23
Jeśli Prezydent Andrzej Duda podpisze „lex TVN” będzie to oznaczało koniec wolności, którą budowaliśmy od 1989r. Zjednoczona Prawica zdominuje media i pierwszy raz od przemian demokratycznych w Polsce dominować będzie przekaz jednej partii politycznej. Można śmiało powiedzieć, że działania PiS to koniec politycznego i medialnego pluralizmu.

Prawo i Sprawiedliwość regularnie wykorzystuje nieuprawnioną reasumpcję do przepychania kolanem kluczowych dla tej partii ustaw. Dzisiaj weszliśmy na zupełnie nowy poziom abstrakcji w stanowieniu zapisów prawa, którym jest pomijanie regulaminu Sejmu. Posiedzenie Komisji Kultury zostało zwołane 25 minut przed jego rozpoczęciem, a nie - jak wymaga regulamin Sejmu - trzy dni wcześniej. Jak ujął to Marek Suski odpowiadając na pytanie posłów opozycji: dlaczego odmrażacie „lex TVN” tuż przed świętami? – Bo mamy odwilż. Ignorancja i zadufanie obecnej władzy to najlepsze symptomy budowania państwa totalitarnego. Nie dziwi także fakt, że Pani Marszałek Witek nie zwróciła uwagi na haniebne zachowanie posłów swojej własnej partii. Kto jak kto ale obecny Marszałek Sejmu ma na swoim sumieniu grzechy legislacyjne, które zapiszą się negatywnie w historii parlamentaryzmu. Można więc w tym przypadku napisać: Z kim przystajesz takim się stajesz.

Nic dziwnego, że reakcją na skandaliczne prawo było wyjście setek tysięcy ludzi na ulicę miast w całej Polsce. Mimo zimnej oraz deszczowej pogody także w Jeleniej Górze oraz Legnicy odbyły się protesty przeciwko draństwu, które miało miejsce w Sejmie. Wywłaszczenie zachodniego – nieprzychylnego PiSowi kapitału – bo tak można scharakteryzować sens przegłosowanej ustawy zaniepokoiła naszych sojuszników. Przedstawiciele nie tylko Unii Europejskiej, z którą Rząd Mateusza Morawieckiego toczy otwartą wojnę, ale także Premierzy i Ministrowie państw członkowskich wyrazili swoje wątpliwości, co do zasadności, słuszności i przede wszystkim czystych intencji stojących za „lex TVN”. Na domiar złego także administracja Białego Domu wypowiedziała się w niezwykle negatywnym tonie o sensie stanowionego prawa wymierzonego w media w naszym kraju.

Jarosław Kaczyński za wszelką cenę chce chronić swoją partię, która jest dla niego swoistym testamentem politycznym. Dzięki niej buduje swoją wizję państwa. Niestety jest to wizja, która może konkurować z Białorusią lub Putinowską Rosją. Dla realizacji swoich celów tego typu niebezpiecznymi wrzutkami przykrywa się problemy gospodarcze takie jak inflacja lub problemy wizerunkowe jak te związane z Łukaszem Mejzą. Szkoda tylko, że w swojej pogoni za utrzymaniem władzy PiS niszczy wizerunek Polski, którego odbudowa potrwa zdecydowanie dłużej niż sam proces destrukcji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group