« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 14 sierpnia 2022.Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

„Lex TVN” zniszczy wolne media

Autor: RobertObaz
Wtorek, 21 grudnia 2021, 11:23
Jeśli Prezydent Andrzej Duda podpisze „lex TVN” będzie to oznaczało koniec wolności, którą budowaliśmy od 1989r. Zjednoczona Prawica zdominuje media i pierwszy raz od przemian demokratycznych w Polsce dominować będzie przekaz jednej partii politycznej. Można śmiało powiedzieć, że działania PiS to koniec politycznego i medialnego pluralizmu.
Prawo i Sprawiedliwość regularnie wykorzystuje nieuprawnioną reasumpcję do przepychania kolanem kluczowych dla tej partii ustaw. Dzisiaj weszliśmy na zupełnie nowy poziom abstrakcji w stanowieniu zapisów prawa, którym jest pomijanie regulaminu Sejmu. Posiedzenie Komisji Kultury zostało zwołane 25 minut przed jego rozpoczęciem, a nie - jak wymaga regulamin Sejmu - trzy dni wcześniej. Jak ujął to Marek Suski odpowiadając na pytanie posłów opozycji: dlaczego odmrażacie „lex TVN” tuż przed świętami? – Bo mamy odwilż. Ignorancja i zadufanie obecnej władzy to najlepsze symptomy budowania państwa totalitarnego. Nie dziwi także fakt, że Pani Marszałek Witek nie zwróciła uwagi na haniebne zachowanie posłów swojej własnej partii. Kto jak kto ale obecny Marszałek Sejmu ma na swoim sumieniu grzechy legislacyjne, które zapiszą się negatywnie w historii parlamentaryzmu. Można więc w tym przypadku napisać: Z kim przystajesz takim się stajesz.

Nic dziwnego, że reakcją na skandaliczne prawo było wyjście setek tysięcy ludzi na ulicę miast w całej Polsce. Mimo zimnej oraz deszczowej pogody także w Jeleniej Górze oraz Legnicy odbyły się protesty przeciwko draństwu, które miało miejsce w Sejmie. Wywłaszczenie zachodniego – nieprzychylnego PiSowi kapitału – bo tak można scharakteryzować sens przegłosowanej ustawy zaniepokoiła naszych sojuszników. Przedstawiciele nie tylko Unii Europejskiej, z którą Rząd Mateusza Morawieckiego toczy otwartą wojnę, ale także Premierzy i Ministrowie państw członkowskich wyrazili swoje wątpliwości, co do zasadności, słuszności i przede wszystkim czystych intencji stojących za „lex TVN”. Na domiar złego także administracja Białego Domu wypowiedziała się w niezwykle negatywnym tonie o sensie stanowionego prawa wymierzonego w media w naszym kraju.

Jarosław Kaczyński za wszelką cenę chce chronić swoją partię, która jest dla niego swoistym testamentem politycznym. Dzięki niej buduje swoją wizję państwa. Niestety jest to wizja, która może konkurować z Białorusią lub Putinowską Rosją. Dla realizacji swoich celów tego typu niebezpiecznymi wrzutkami przykrywa się problemy gospodarcze takie jak inflacja lub problemy wizerunkowe jak te związane z Łukaszem Mejzą. Szkoda tylko, że w swojej pogoni za utrzymaniem władzy PiS niszczy wizerunek Polski, którego odbudowa potrwa zdecydowanie dłużej niż sam proces destrukcji.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Irytacja | 21 grudnia 2021, 13:51
Panie Pośle, jeśli nawet ustawa zostania podpisana przez Prezydenta (w co wątpię) to Discovery zmieni strukturę spółki i po płaczu. Cały naród dostosowuje się do prawa a jedna firma robi z tego wielki teatrzyk. Dlaczego posłowie opozycji idą na ulice w interesie zagranicznej spółki a nie zauważają problemów zwykłych ludzi?
~rom | 21 grudnia 2021, 13:53
Panie Obaz , masz Pan etat w Jelonce ?? Ma Pan jeszcze czas , żeby popracować w Sejmie ??
~Dorsz | 21 grudnia 2021, 14:01
Wszystkie kraje na świecie mogą dbać o swoje bezpieczeństwo medialne, tylko Polska nie ! To prawda, TVP jest telewizją rządową i mnie się ta opcja podoba, niezależnie któremu rządowi ona służy. Lubię włączyć TVP 1 lub TVP Info i wysłuchać oczekiwanych przeze mnie informacji, dyskusji i wiadomości. Poprawia mi to humor i wiarę, że jest o.k. Jak chcę się pomartwić to przełączam na inne telewizje. To chyba jest pluralizm i, jak do tej pory, nikt nikomu w Polsce tego nie zabrania. Inną sprawą jest reprezentowanie przez media interesów zagranicznych, niekoniecznie przychylnych mojemu krajowi. I z tego powodu odbieram działania rządu PiS jako ochronę moich interesów, mojego bezpieczeństwa.
~***** *** | 21 grudnia 2021, 14:06
Nie dajcie się ogłupiać cały ten lex tvn to odwracanie uwagi od inflacji,drożyzny,afer (mejza,żona pinokia-deweloperka,wypadek beatki,ucieczka dezertera).TVN spokojnie może nadawać na holenderskiej licencji,cała "aferka" jest po to żeby przykryć nieudolne rządy szkodników z pisu
~***** ** | 21 grudnia 2021, 15:08
Kup sobie blaszkę i jebnij się w czaszkę !!!
~Maxx | 21 grudnia 2021, 15:24
Niech zarejestrują stację normalnie w Polsce i po problemie a nie na lotnisku w Holandii siedziba firmy słup :/
~Lucyfer | 21 grudnia 2021, 15:52
Największy oksymoron ostatniego dwudziestolecia TVN = obiektywizm
~***** *** do 15:08 | 21 grudnia 2021, 15:52
jebnąć śmieciu to mogę ciebie w twój brudny ryj jak mi się nawiniesz na mieście.łatwo cię poznam,bo upośledzonego pisowca żaden problem odróżnić od normalnych ludzi.
~jeleń | 21 grudnia 2021, 16:04
Ogłupianie nieświadomych cd.!!! Wolne media wg. TVN / WP / ONET itp. oznacza sianie destrukcji w państwie , obrażanie rządzących, kłamstwa na różnych płaszczyznach, szkodzenie byle tylko dorwać się do władzy. ! Ufff! Tak ma wyglądać ta wolność mediów ? Każdego dnia Prezydent Duda tu na forach jest obrażany w niewybrednych słowach! Ta wolność tych mediów na tym ma polegać ? Ja za taką wolność to dziękuję.Oczekuję jako obywatel spokoju i normalnego kraju. By nikt z zagranicy bliskiej i dalekiej nie uczył mnie jak mam żyć , jak myśleć i co robić . Pozdrawiam .
~lefica | 21 grudnia 2021, 17:58
To może nasi przedsiębiorcy zarejestrują swoje firmy w wc na lotnisku w Amsterdamie?
~lesław | 21 grudnia 2021, 18:04
TVN czy to są wolne, niezależne media czy media zwalczające Polski rząd. Czym gorzej dla Polski tym lepiej. Jątrzy się obraża Polaków bo nie ta linia. Ordynarne wypowiedzi wyzwiska ośmieszanie ludzi , działania na szkodę przez pseudo celebrytów , to chętnie zapraszani do dyskusji ludzie. TVN to stacja wroga dla Polski.
~Ziutek Wentylek | 21 grudnia 2021, 18:05
Dziennikarstwo i "wolne media" oraz "pluralizm" według lewicy, czy PiS to tylko hasła. Najchętniej i LEWICA i PiS jak i PO-KO by swoich przeciwników wycięli z anteny i zatkali im usta. LEWICA np. ma swoją "hate speech" czyli mowę nienawiści - gdzie każdy ją głosi, kto się z LEWICĄ nie zgadza i ich poglądami lub ma odmienne zdanie. Tak więc wycieranie sobie ryjków "wolnością słowa" i "konstytucją" - gdzie ramię w ramię większość partii chce głosować aby wprowadzić przymusy szczepień czy papiery c19 to kpina i hipokryzja. I jak ktoś pisał wyżej, bicie piany nad "LEX TVN" to nic innego jak odwracanie uwagi od innych problemów...
~` | 21 grudnia 2021, 18:34
W polsce powinna być jedna telewizja, jedna partia i jeden wódz! Żadnych zagranicznych wrogów!
~Tomasz Miroszkin | 21 grudnia 2021, 19:20
Czasami lepiej się nie odezwać i wyjść na mruka, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości co do swojej inteligencji.
~do ~` | Dziś, 18:34 | 21 grudnia 2021, 19:25
do ~` | Dziś, 18:34 W Polsce nie powinno być na pewno takich ruskich trolli, którzy piszą Polska z małej litery. Poniał russkij idiot lub hitler s.synu?
~.kuh | 21 grudnia 2021, 20:56
jakaś firma pod tytułem tvn lub tvpis w ogóle mnie nie interesują - dla mnie ważne jest to dlaczego nie protestują te politykiery jak się nakłada podwyżki na ludzi za gaz 50%, za prąd 40% za wodę jeszcze nie podali, za mieszkania po 30% - dlaczego wtedy komuchy antypolskie nie protestują i nie są za zwykłymi ludźmi - ano dlatego że te kanalie są przeciwko polakom..
~gość | 21 grudnia 2021, 20:59
Ciekawe dlaczego pan panie Obaz z takim zaangażowaniem nie broni naszych interesów
~pewnik | 21 grudnia 2021, 21:27
Naukowcy udowodnili,że pies wąchający 5 sekund d***pę innego psa otrzymuje więcej prawdziwych informacji,niż człowiek oglądający całe FAKTY TVNazi-SOK Z SBeka24 lub czytający GazWyb, Der Fakt i Der Niusłika.
~*****PO | 21 grudnia 2021, 21:42
Po stokroć ***** PO i TfałszN :-)
~Balu | 22 grudnia 2021, 9:37
Jakie to wolne media, bardziej sprzedajne media:)
~arms2 | 22 grudnia 2021, 10:22
Wielu tych pseudo dyskutantów nie rozumie słowa wolność. Do kina nikt też nikogo nie wysyła żeby oglądał film, idzie tam z własnej woli. Telewizja nadaje ogrom programów i nikt nikomu nie narzuca co ma oglądać, mamy wolny wybór. Jeżeli ktoś chce oglądać propagandę rządową w TVP , to nie moja sprawa, ja nie oglądam żadnej tv , bo nie posiadam telewizora, a wiedzę czerpię przeglądając strony w internecie , a że znam język angielski mogę dowiedzieć się dość obiektywnie o tym co dzieje się w świecie, a także w Polsce. Nie stosuję zasady , że w TVP mówią prawdę , a w TVN kłamią, mam swój własny pogląd, ale rozumiem też , że większość elektoratu popierającego rządzących , skazanych jest na jeden rządowy przekaz , bo jest słabo wykształcony, nie zna języka i wchłania to co mu podają na tacy.
~analiza | 22 grudnia 2021, 16:33
Oczywiste jest, ze nawet amerykanie beda bronic TVN bo to ich kapital i ich glos w Polsce. Niestety to lewacki kapital... Jestesmy w Polsce i mamy miec swoj glos w mediach a nie mieckiecki czy nawet amerykanski. Zauwazcie, co sie dzialo gdy niemiecka gazeta miala byc sprzedana francuzom. Chcecie szwajcarii? Tam obywatele placa niemala kase co rok zeby ich media byly niezalezne. Jako tako to dziala ale niemcy tez sie im juz wepchali. Sumujac: Polska racja stanu bedzie przekazana tylko przez media z polskim kapitalem. Kazdy inny zagra na wlasny interes.
~s. | 22 grudnia 2021, 16:36
Czyje wolne media ?
~cdsdc | 22 grudnia 2021, 17:00
LEX TVN - i wolność słowa- taak. Piękne połączenie. Po pierwsze - nie ma żadnej wolności słowa. TVP to reżimowa tuba, TVN to tuba opozycji, a Polsat po kilku meandrach skłania się w stronę TVP. Dowiedzieliśmy się o kilku aferach - zgoda. No i co z tego, skoro aferałom włos z głowy nie spadł. Ale za tworzono afery z niczego ( jak wafelkowe urodziny pana z wąsikiem )itp. W naprawdę WAŻNYCH ii ISTOTNYCH tematach jakoś dziwnym trafem przekaz jest jeden. Nie są pokazywane zamordystyczne praktyki w Australii, nie są pokazywane wielotysięczne protesty, na rozmowy ekspertów medycznych zaprasza się tylko przedstawicieli jednej słusznej linii, temat broni we wszystkich stacjach z przekazem-"samo zło w rękach cywila". Tu nie ma o co walczyć....
~Putin i sojalizm | 22 grudnia 2021, 17:56
Komu zależy na zadłużonej skłóconej ze wszystkimi Polsce oczywiście Pukinowi i robi to rękami kaczorexa i jego wypiertków -kradną na potęgę (nigdy nie byłó aż takiego złodziejstwa), w zarządach spółek i rządzie siedzą same bałwany, zadłużenie 1,5 biliona zł. a cymbały pisowskie mówią że nigdy tak dobrze nie było, gospodarka jest w stanie opłakanym (od 2016 inwestycje tylko maleją)a oni wydają pieniądze na lewo i prawo-wytłumaczcie mi jakim baranem trzeba być żeby twierdzić że rosną pensje to muszą rosnąć ceny (to po co podnosić pensje?)i wy się dziwicie oni chcą uciszyć TVN
~obserwator 77 | 22 grudnia 2021, 20:42
PIS musi odejść. niech wróci normalność.
~ryszard w swetrze . | 22 grudnia 2021, 22:29
Media społecznościowe Facebook i Twitter wyrosły na najpotężniejszych na świecie prześladowców myśli i poglądów. Rzymska zasada prawa: "Cogitationis poenam nemo patitur" - (Nikogo nie karze się za jego myśli), do niedawna stanowiąca filar naszej cywilizacji, za ich sprawą poszła się je.ać. To właśnie te ponad narodowe korporacje i koncerny, firmy i sieci handlowe meblują nam świat, (również dosłownie w postaci firmy IKEA), w taki sposób, że dla najnormalniejszych do niedawna poglądów nie ma w nim miejsca. Pozostaną jedynie zboczenia, odgrywający się za wieki niewolnictwa czarni, debilowate ekolożki ze swoimi księżycowymi teoriami i wściekłe macice.
~PO-jak podwyżki | 23 grudnia 2021, 6:07
Panie Redaktorze bardzo pana prosimy o nie nazywanie Telewizji TVN, TVN24 albo Onetu jaka WOLNE MEDIA bo te ANTY POLSKIE I ANTY SPOŁECZNE Niemieckie twory nie mają nic wspólnego z WOLNOŚCIĄ SŁOWA a jedynie ze zniewoleniem i zepsuciem społeczeństwa. Nachalnym i bezczelnym heitem, ordynarnym kłamstwem, i wszechobecną manipulacją TO JEST OBCA AGENTURA. Zadania jakie im postawili to podział społeczeństwa, sianie agresji i pogardy. A cel jest jeden. a mianowicie--odsunięcie od władzy POLSKICH I PATRYJOTYCZNYCH ŚRODOWISK KONSERWARYWNYCH które to ewidentnie działają dla DOBRA POLSKI I POLSKIEJ RODZINY, co widać po stabilnym poparciu bliskim 40%. Natomiast ty działania BARDZO NIE PODOBAJĄ SIĘ ROSJI I NIEMCĄ z bardzo prostego powodu, a mianowicie-- NIE MOGĄ NAS OKRADAĆ BEZKARNIE.
~PO-jak podwyżki | 23 grudnia 2021, 6:20
Panie Redaktorze wcześniej za marionetkowych pseudo rządów PO-PSL-SLD-czyli KGB to oni traktowali POLSKĘ jak wielki BANKOMAT do którego Polakom kazano wsadzać NASZE POLSKIE pieniądze, ale karty bankomatowe do wybierania tych pieniędzy mieli TYLKO Niemcy, Kremlowskie Mafie, Mafie VAT-oeskie, Mafie Paliwowe i polska gangsterka. W 2014 roku Polacy w wolnych wyborach pogonili tych ZŁODZIEI i wybrali Rząd PIS i Zjednoczonej Prawicy. Oni UNIEWAŻNILI TYM MAFIĄ KARTY DO POLSKICH BANKOMATÓW a wydali nowe TYLKO DLA POLAKÓW I POLSKIEJ RODZINY. I dlatego takie dzikie wycie.
~PO-jak podwyżki | 23 grudnia 2021, 6:45
Wcale się nie dziwię ,że taki kwik i dzikie wycie ich karty do POLSKICH BANKOMATÓW nie działają, kraść bezkarnie nie pozwalają, zdrajców Polski nazywają ZDRAJCAMI I ZŁODZIEJAMI a oni wcześniej byli na salonach, chodzili nadymani i byli nazywani przez Telewizję TVN- TVN24 i Onet, ŚWIATŁĄ AWANGARDĄ EUROPY. Nowocześni otwarci i bardzo ale to bardzo mądrzy oni byli. A to przecież jest zwyczajna szumowina i byle co. Niedouczone cymbały i zwyczajne pacany. Nadymała się ta szumowina i chodziła w Glorii i Chwale, Niemcy tych pacanów poklepywali po plecach i dawali im medale. Ale jaja Pani Basiu. Ale jaja, A wiecie co w tym jest najśmieszniejsze???? Otóż to, że cymbały w to uwierzyły i dalej wierzą. Ale jaja. Ale jaja. Szwaby i Ruskie wmówili im, że UNE SO MUNDRE JAK NIWIM CO.
~Kto aresztował choinkę? | 23 grudnia 2021, 11:36
Krakowscy sędziowie postawili choinkę z bombkami przypominającymi o Konstytucji, prawach osób LGBT+ i migrantów na granicy. Kilka dni temu ozdoby zniszczono, a teraz zniknęła cała choinka. Okazało się, że ktoś potłukł wszystkie bombki z flagą unijną, a drut kolczasty i tęczową gwiazdę ukradł. Na jej miejscu pojawiło się nowe "reżimowe" drzewko - bez żadnych symboli. Prezesem Sądu Okręgowego w Krakowie jest Dagmara Pawełczyk-Woicka, nominatka resortu Ziobry i członkini nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Dla przypomnienia: 5 grudnia 2019 Izba Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego uznała, że Krajowa Rada Sądownictwa nie spełnia wymogów niezależności, a powołana przez nią Izba Dyscyplinarna SN nie jest sądem.
~jajacek | 23 grudnia 2021, 11:47
W wolsce wolny jest tylko s t o l e c prezesa
~` | 23 grudnia 2021, 15:21
Naiwni jak dzieci dający się rozgrywać populistycznymi zagrywkami wystarczy sobie podcierać zadek tym w co ludzie wierzą i już można łupić i obsadzać wszystkie dochodowe stanowiska nie ludźmi z kompetencją ale ziomkami i pociotkami. Jak to mówił pan premier - to działa!
~JK | 23 grudnia 2021, 18:56
To jakieś oficjalne zawody robicie z herr tuskiem w pier...eniu ludziom głupot do głowy czy to taka nieoficjalna rywalizacja? W sumie po tym co tu czytam to wychodzicie na prowadzenie choć konkurencja duża.Tak przy okazji to jakie wy czerwoni obchodzicie święta w grudniu bo nie doczytałem na głównej stronie Jelonki.
~bbb | 24 grudnia 2021, 0:24
W Polsce pełno zdrajców, pogrobowców dawnego systemu ale jeszcze więcej durniów, pożytecznych idiotów, istnych błaznów. Najgorsi są jednak ci wyrachowani i inteligentni którzy dla własngo zysku zrobią wszystko, w tym zdradzą ojczyznę. Ale oni jej nie mają, choć na nią powołują, ostatecznie to najwięksi głupcy ... umrą dławiąc się bogactwem lecz w świadomości co uczynili i ze strachem czy nie będą osądzeni ... są i tacy którzy i tego nie zrozumieją - ale to zwierzęta bez sumienia ... przepraszam zwierzęta tak u ludzi się mówi ...
~Ubaw | 24 grudnia 2021, 17:14
Klony PZPR martwią się o wolność słowa

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja