« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Mapa po wyborach i czerwona dolina

Wtorek, 15 października 2019, 10:56
Idzie niebieska fala, o czym wielokrotnie od wielu lat piszę. Niestety są w Polsce jeszcze niewielkie regiony, gdzie ludzie dalej mają klapki na oczach i wierzą w propagandę, oszustwa, nie przeszkadzają im niedotrzymane obietnice wyborcze.
Z mapy wyraźnie widać, że Jelenia Góra i powiat jeleniogórski jest takim regionem, nad czym głęboko ubolewam. Praktycznie wszędzie PiS wygrywa, nawet za granicą, gdzie nasi rodacy mają dużo doświadczenia z innymi narodami, np w USA (wykres w galerii).

Największe poparcie PO otrzymuje w więziennictwie wśród osadzonych, tam partia Jarosława Kaczyńskiego sromotnie przegrywa. Jest to dość wymowne.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~ja | 15 października 2019, 12:05
Na szczęście fala ma to do siebie, że przemija. Długo nie będą na fali, sytuacja w gospodarcze może obudzi ludzi, oczywiście nie tych niepracujących beneficjentów programów socjalnych. To właśnie 500+ doprowadziło do tego, że jest coraz więcej emigracji zarobkowej zza wschodniej granicy, bo naszym "elitom" z pod znaku "szlachta nie pracuje" nie chce się wstać rano do roboty.
~wj | 15 października 2019, 12:14
To kto wygrał w powiecie jeleniogórskim?
~mikoś | 15 października 2019, 12:16
propaganda ? oszustwa ? Afera Srebrna, afera Skok, afera hejterska, afera prezesa NIK ... mało? wygrana PiS w USA ? a kto z tamtejszej elyty emigranckiej był ostatnio w Polsce? Pradziadek obecnie głosujących? Skończ waść te swoje gnioty. Banda hipokrytów.
~Wytyk | 15 października 2019, 12:17
Bez mapy widać,że z ciebie nie tylko jelonek ale cały jeleń
~pff | 15 października 2019, 13:28
Jaka fala, ogarnij się, bez histerii. Powtarza się typowa już dla polskiej polityki sytuacja, jaka miała miejsce udziałem PO, przy czym prezes nie wyglądał na uszczęśliwionego, przy tej skali wydatków socjalnych powinni mieć poparcie jak kolejni Kimowie w Korei :) A jeleniogórskie to region, gdzie z nielicznymi wyjątkami żyją ludzie normalni, kościoły świecą pustkami, wioski pięknieją, na ulicach prywatny tabor samochodowy młodnieje. A to wszystko bez łaski premiera-milionera i staruszka prezesiny, onegdaj komuszego bananowca strojonego przez mamusię w Londynie grającego w filmach tworzonych przez komuszą wytwórnię :) Tylko jelonekbronek et consortes siedzi w swojej zagrzybiałej norce i tworzy na starym pececie poematy ku czci typów, którzy mają i mieli w porównaniu z nim bajkowe życie.
~ryszard w swetrze . | 15 października 2019, 14:02
Szmajdzińska zasłużona żona Szmajdzińskiego .. Czernow ? nie wiem czym się zasłużyła ..a wlazła na Kilimandżaro..dobrze ,że Comboja POgonili był by wstyd. Na Ruskich czołgach w 1945 przyjechało do Polski 19 tys. rosyjskich oficerów z rodzinami i ok 70 tys. politruków NKWD z rodzinami tu się zadomowili . Teraz łatwiej będzie Ci zrozumieć jaka swołocz wciąż zatruwa życie Polakom. W Kowarach to było tego tałatajstwa całe osiedle.Mama mi opowiadała jak w koszulach nocnych na zabawy chodziły.
rymcycymcy | 15 października 2019, 14:26
Nie starałeś się Bronku i teraz płacz ! :) ...więcej pisz, popieraj się innymi kontami, hejtuj drugi sort ....no, co ja mam Cię uczyć jak być żołnierzem dobrej zmiany ? ;) ...do roboty !!
~demokrata | 15 października 2019, 14:35
czy autor tekstu zapomniał że mamy jeszcze demokrację ? każdy ma prawo do swojego zdania. Czy demokracja w wydaniu PIS jest jedyną prawdziwą ?
~Bilion długu | 15 października 2019, 14:51
Z czerwonymi to wy mohery macie najwięcej wspólnego.Kochacie rozdawnictwo,wczesne emeryturki,3 dniowy tydzień pracy.Więc o czym bredzisz jelonku moherku.
~antykomuch | 15 października 2019, 14:54
Ludzie w naszym regionie nie mają klapek na oczach. Nie wierzą w oszustwa. Problem jest inny. Od lat ten region był bazą wypadową "towarzyszy". Wystarczy spojrzeć na gierkówkę w Szklarskiej lub pałacyk na górce w Karpaczu. Najpierw tu przyjeżdżali, a na stare lata się osiedlili i zbudowali swoją siatkę kolesi. Oni nadal tu mieszkają, mają rodziny, znajomych, dyrektorują w różnych firmach, otumaniają lub zastraszają pracowników, narzucając jedyną słuszną drogę głosowania. Dlatego jest, jak jest. Muszą wyginąć, ale niestety rodzą wciąż potomstwo i wychowują je w tym samym duchu.
~Widzę | 15 października 2019, 15:03
Prawo głosu za granicą winni mieć TYLKO Polacy na delegacji, kontraktach ..Wszyscy z tzw. Polonii którzy opuścili kraj i przebywają całymi latami poza kraje zabrać im decydowania o naszym losie ,czyli zabrać głos.
~maria11 | 15 października 2019, 16:17
nie trzeba wybierac PIS ale trwanie przy czerownych takze tych z PO ma swoje podloze w strukturze ludnosci Jelonki tzw "czerowna dolina" to nie przypadek ale świadome osiedlanie tu ludzi o proweniencji służb, ub ,tamtego wojska czy tez towarzyszy polskich/radzieckich/
~DJ | 15 października 2019, 16:59
"W ciągu pierwszych 100 dni prac nowego parlamentu może nie udać się wdrożyć zapowiadanych pięciu kluczowych rządowych projektów" - stwierdził w poniedziałek rano szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk w Radiu ZET. Jeszcze tydzień przed głosowaniem prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier rządu Mateusz Morawiecki machali wyborczą kiełbasą tzw.„piątką PiS na 100 dni nowego rządu” Natomiast 14 października niedzielny suweren słyszy zamiast o "piątce", że „proces legislacyjny ma swoją dynamikę". Mówiłeś coś jeleniu, który popełniłeś powyższy artykulik, o klapkach na oczach, wierze w propagandę, oszustwach i niedotrzymywaniu obietnic wyborczych?
~wlan | 15 października 2019, 17:07
Od czterech lat rządzi PIS. Przez ten okres mieliśmy swoich przedstawicieli z Jeleniej Góry w Sejmie i Senacie - Panią Machałek i Pana Mroza. Proszę o wskazanie co ci przedstawiciele zrobili przez te cztery lata dla Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. Tylko proszę o konkrety.
~bolszewia nadciąga od wschodu | 15 października 2019, 17:24
Oszołomionym przez propagandę władzy ludowej nie przeszkadzają żadne afery rządzących towarzyszy. Wreszcie ziściło się ich marzenie by wrócił PRL tylko żeby zamiast PZPR był PiS. Jak powiedział Kaczyński - teraz idziemy w drugą stronę. A tam jest wschód.
~Frania | 15 października 2019, 18:30
Wypieprzam z tego pisiorskiego kraju. Bezmózgi zagłosowały na miernoty i dziwią się ,ze inni nie zrobili tak jak oni. Ciemny lud dalej brnie w powrót komuny.
~B+ | 15 października 2019, 19:14
Powodzenia i szerokiej drogi Frania oraz więcej szacunku dla innych.Opozycja nic nie pojęła przez 4 lata, nie zrozumiała, że pogarda, chamstwo, buta, arogancja i wywyższanie się to droga do porażki w skali kraju a nie zwycięstwa. A''propos wyjazdów z kraju z powodu wygranej PiS to pamiętam jak już w 2015 roku różni artyści, celebryci odgrażali się, że jak wygra PiS to oni wyemigrują. I PiS wygrał i co!? I jakoś żaden z tych celebrytów nie wyjechał, a wielu bardzo chętnie korzystało przez ostatnie 4 lata z rządowych dotacji na swoją artystyczną działalność.Co do "czerwonej kotliny". Cóż, trudno, niestety faktycznie nadal jest czerwona i niereformowalna.Więcej nie skomentuję, bo mimo, że się nie zgadzam to jednak szanuję ten demokratyczny wybór 60% w kotlinie głosujących tutaj na PO,SLD i PSL
~antos | 15 października 2019, 20:03
Nigdy nie zrozumiem ludzi ktorzy wystawiaja na poslow ludzi z zarzutami prokuratorskimi,ludzi poslow grzebiacych w torebkach poslanek PiS, ludzi zachowujacych sie odrazajaco , a co najgorsze oni sa popierani i dostaja sie do Sejmu i Senatu.Co tacy ludzie moga wniesc dla Polski pozytywnego?
~s. | 15 października 2019, 21:15
Wszystkie miasta regionu się rozwijają i bogacą. Jelenia Góra wprost przeciwnie. Nie jest to wina PIS-u gdyż tutaj nie rządzi. W aktualnej sytuacji powyborczej będzie jeszcze gorzej.
~tylko ja | 15 października 2019, 21:47
Cóż, fajne treści, przemyślane głęboko, szczególnie te chwalebne dla czerwonych - gratuluję rozumu i pozdrawiam - hej!!!
~Gość | 16 października 2019, 6:09
To ze jest to czerwona dolina jest prawdą. Ale artykuł jest całkowicie z D.. y. Nie głosuję na PiS i nigdy nie głosowałem a z ruskimi nie mam nic wspólnego. Po prostu używam mózgu! Pracuję , zarabiam a patologią się brzydzę!
~kl | 16 października 2019, 10:24
A taką miłość zapowiadała Kidawa Błońska . Znowu będą kłótnie,ataki na PiS ,zawsze im źle tym nieudacznikom. Przed wyborami odkryli się kim są. Zapraszali Jachiry,Wałęsę , pokazali z Neumannem ,gdzie mają Polaków . Gryzą się między sobą i gryzą rząd ! Koryto coraz dalej odchodzi !
~srebrne wieże | 16 października 2019, 10:26
Niedouczony jelonek pisowiec nie odróżnia czerwonych czyli lewicy od liberałów czyli KO.A tak poza tym to populiści mają najwięcej z czerwonymi wspólnego(rozdawnictwo,nacjonalizacja czego się da,wolne od pracy kiedy się da),jedyne co ich odróżnia to to że biegają do kościółka i udają świętych.
jelonekbronek | 16 października 2019, 10:49
do wyżej, nie odróżniam bo to są ci sami ludzie: najpierw Jaruzelski z Kiszczakiem wsadzili część ludzi do Unii Wolności resztę mieli w SLD, potem stworzyli koalicje UW z SLD. Uczciwi jak zobaczyli co się dzieje odeszli a reszta po rozpadzie UW związała się z komuchami i założyła PO. Teraz koło się zatoczyło i opozycje tworzy kto? PO z SLD i Lewicą.
~GośćJG | 16 października 2019, 11:22
Mnie dalej zadziwia bardzo płytkie podejście piszących takie artykuły. Jak nie jesteś z PiS to jesteś z PO, i odwrotnie. Lepiej napiszcie jakie obietnice zrealizowały te partie, jakie mają osiągnięcia, co powstało za ich rządów itd. Nie idzie to w dobrym kierunku, każdy jak dorwie się do koryta to tylko aby się nażreć. Rozdawnictwo, obietnice, propaganda... a zwykły człowiek musi tyrać, inaczej z głodu z...hnie. Najlepiej być nieudacznikiem, zasiłki, 500+, dopłaty, mieszkanie, tylko ktoś na to musi pracować. Wystarczy popatrzeć na rozkład głosów w zależności od wykształcenia. To mówi wszystko... Najłatwiej jest manipulować "najsłabszymi", oni łykają wszystko.
~osiedle robotnicze | 16 października 2019, 12:02
jelonka to już gazeta mroza pewnie to wujek lub ciocia naczelnego.
~pff | 16 października 2019, 13:43
Znany publicysta i eseista jelonekbronek rozgrzany do czerwoności :) Pullitzer będzie jego :D Podobno felietony naszego rodzimego Buchwalda weszły już pewnie na stałe do prasówek w Białym Domu, na Kremlu, Downing Street i.. co najwazniejsze, j..ć te wszystkie zapchlone budy, na biurko umiowanego prezesa zawsze dziewicy w jego bunkrze operacyjnym przy ul.Nowogrodzkiej w Warszawie. Mieście, o które walczyła w Powstaniu Warszawskim umiłowana Matka Wodza. Zaocznie. Z Pabianic.
~Iks | 16 października 2019, 15:12
Ktoś tu ma ciężki żal o to, że ktoś inny śmie mieć inne poglądy polityczne i inne zdanie na temat zachowań polityków. Oszustwa, afery itp., a tu się okazuje, że cały aparat państwowy praktycznie nic nie wykrył i nie ukarał. I kto tu wierzy w propagandę, jelonku?
~mokry ryszard | 16 października 2019, 15:59
Jak ukarać jak S Nojman trzyma sądy...
~Autor | 16 października 2019, 16:52
O czym jest ten pseudo-artykul? Oczywiscie, ze smuci odcien - i ta niebieskosc autorytaryzmu wokol... Ale przynajmniej jest jakas iskra nadziei w tym zoltawym odcieniu, ze demokracja w dolinie wciaz ma jakas wartosc.
~k | 16 października 2019, 17:08
Czasami żałuję ! Że w 2016 r. PiS wygrał i zrobił to dużo za wcześniej. Jakże by było klarowniej popatrzeć finału rządów specjalistów od robienia kupy kamieniami. Gdyby dobrnęli ze złodziejstwem do przysłowiowego końca a naród ujrzałby wenezuelską perspektywę rozwoju, sprawy przybrałyby dynamiczny przebieg i być może teraz nie oglądalibyśmy tej całej swołoczy, która mutuje w rozmaitych klubach, tworząc sobie środowisko do żerowania i trwania przy korycie. Jakże by było miło ujrzeć ich we Wronkach lub Sztumie, gdyby oczywiście udało im się ujść przed rozwścieczoną ulicą żądną ich powywieszać. A tak trzeba się męczyć i oglądać fasowane mordy cwaniaków, wybieranych przez innych cwaniaków, wspartych tabunami durniów.
~canon49 | 16 października 2019, 17:38
Jak to jest, ze ci sami ciągle się pojawiają? A wyrzucić ich na śmietnik historii.
~xa | 16 października 2019, 17:43
Znany publicysta i eseista pff rozgrzany do czerwoności :) Pullitzer będzie jego :D Podobno felietony naszego rodzimego Buchwalda weszły już pewnie na stałe do prasówek w Białym Domu, na Kremlu, Downing Street i.. co najwazniejsze, j..ć te wszystkie zapchlone czynszówki, na biurko umiowanego piłkarzyka w jego bunkrze operacyjnym w Brukselce. Albo w Gdańsku Mieście, o które walczył umiłowany dziadek Wodza. Zaocznie, mam nadzieję.
~pff | 16 października 2019, 19:06
Jak wklejasz? Zaznaczasz myszką i przeciągasz, czy raczej traktujesz tekst skrótami klawiszowymi ? Wiesz, musimy czasem wspierać się wiedzą i doświadczeniem wytrawnych internautów. Bo ja rozumiesz różnie. Jak się uda. Taka sprawa widzisz...Patrz, już listopad, niebawem święta i tak ten czas leci xa. Ale powiem ci,że jak wieje, to wydaje się, że jest zimniej, niż wtedy, kiedy nie wieje. Ale wcześnie ciemno , ja prdl, dopiwro bylo jasno o tej porze.
~xa | 16 października 2019, 19:12
Ja prdl pff, jesteś gieniuś. Albo dopiwro Eugeniuś.
~Marcia | 16 października 2019, 22:29
Eee chilli out. SZp. Czernow to chyba ludzie specjalnie wysłali do Warszawy, żeby tu nie uskuteczniała swoich pomysłów - a PiS - no cóż, jeśli będą wystawiać kogoś takiego jak SZ p. Mróz ( z całym szacunkiem ), to niestety, fala będzie szła baaardzo długo. Problem największy zaś jest taki, że wszyscy politycy, ale to wszyscy idą po koryto, żaden nie idzie, żeby zrobić coś dobrego dla ludzi. A ludzie powoli mają tego dosyć, nie mają czasu na polityków, bo muszą zarobić na chleb - i może to o to chodzi?
~Weź się puknij w głowę | 17 października 2019, 8:26
Ciebie bronek jeleniu chyba całkiem pogięło.Według twojej filozofii każdy kto ma inne zdanie i myśli inaczej niż ty, to jest niby gorszy czy głupszy? Ty lepiej zacznij ubolewać nad sobą, bo widać ,ze z tobą jest źle.
~ja | 17 października 2019, 9:22
Fala przeminie, tak to już z falami jest. Przerażające jest, że na skutek tej fali ukazał się obraz społeczeństwa które patrzy tu i teraz lub tłumaczy swoje postępowanie "bo oni też"
~petrax | 17 października 2019, 12:11
PO PROSTU WSTYD TU MIESZKAC .
~k | 17 października 2019, 15:18
#@jachire na przewodniczaca Peło.... to wlasciwy poziom intelektualny czlonkow PO Nowoczesnej Zielonych....czerwonych..... Jak się obejrzy czasem ten ich wirtualny świat z TVN i opowieści Shreka to ma się wrażenie że w ogóle wygrali wybory a zaraz będą tworzyć z komuną i postkomuną nierząd !!!!.....
~pff | 17 października 2019, 15:49
Ależ xa...po co te nerwy, widzę, że czujesz się samotny, więc staram się podtrzymywać konwersację :) O literaturze, muzyce, kinie i podróżach z tobą nie pogadam, o elektronicznej rozrywce podobnie, polityka też odpada, bo się gorączkujesz i zaczynasz przezywać się, więc neutralnie .Zupę jesz z chlebem isn''t ? Na pewno, bez chleba się człowiek nie naje.A leżysz po obiadku? Leżysz, leżysz :) Na pewno masz wersalkę, albo....hyy!!! Na bogato- narożnik.I poem ci czoeku, jak telewizor, to tylko Manta. Czoeeekuu, lepszego nie trzeba.
~xa | 17 października 2019, 18:08
Pff, ty nasza potencjalna roślinko, chwaście polny… Już cię prosiłem, nie zaczepiaj, boś za cieńki. Być może, jeden punkt w miarze „ iq” masz więcej niż roślinki, chociaż pewien nie jestem. A niby o czym miałbym z tobą rozmawiać, jeżeli ty tylko prostacko powielasz „ mądroty „ macherów z GW, TVN24, Lisweeka, Grzesia Dyndały i Jachiry i nie jesteś w stanie swoim malutenkim rozumeczkiem ogarnąć, że … chciałem napisać o „ wyborczym mięsie armatnim”, ale raczej do ciebie pasuje, że używają ciebie niczym papieru toaletowego. A ponadto, powinna ci być znana I zasada Twittera:Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem. - Mark Twain, Z całą pewnością nie posiadam twojego doświadczenia w tym zakresie.Bujaj się dalej w swojej grupie fb.
~pff | 17 października 2019, 18:58
Jesteś nieuprzejmy xa. Ja z otwartym sercem, a ty do mnie jak do swojej żony z rozdartą buzią. A z panem Samuelem Langhornem Clemensem (zagadka!) byłbym na twoim miejscu ostrożny, bo to zaprzysięgły wróg kościoła rzymskiego był.A do tego taki lewak przełomu wieków, tak, że tego.Btw - wolisz Sawyera, czy Hucka ? Ja jakoś tak Tomka :) Well, everybody does it that way, Huck. Tom, I am not everybody. Palcy lizac.
~xa | 17 października 2019, 19:30
A ty znowu wyjeżdzasz z tym, kto kim był a nie co w danym zdaniu powiedział.Widać uważasz, że z racji tego, kim i jaki jesteś, nic mądrego nie powiesz i nie napiszesz. I tu pełna zgoda. PS. Chcesz bezwarunkowego uznania i poklasku? To ogranicz swoją " tfurczość " do rezerwatu czerwonych " pff-podobnych na fb lib Twitterze. Nie ma za co!!!
~pff | 17 października 2019, 22:44
Poklask towarzyszy mi na każdym kroku, lubię, owszem :) I co ty z tym tt i fb, użytkownik neofita? Ja nie używam takich rzeczy, a z tvn czasem turbo, ale rzadko, jakoś Kornacki niezpecjalnie indoktrynuje widzów :) Oj ty retro-przegrywie zagubiony w drugiej dekadzie XXI wieku :)
~xa | 18 października 2019, 7:27
To gdzie wygrywie ze średniowiecza piszesz teksty, w których jest 99% emotikonów a tylko 1% treści, czyli w twoim przypadku znaków interpunkcyjnych.
~wlan | 18 października 2019, 12:21
15 października o godz. 17:07 zamieściłem komentarz, w którym oczekiwałem od autora tekstu informacji na temat konkretnych działań osobiście podejmowanych przez parlamentarzystów PIS na rzecz regionu. Sądziłem, że autor artykułu szybko je wymieni. A tu co? Cisza, cisza, cisza ... Czy ona będzie trwała do następnej kampanii wyborczej, w której usłyszymy od złotoustych polityków o ich nieskonkretyzowanych zasługach? Szanowny autorze tekstu obudź się.
~normalka | 18 października 2019, 12:52
Wszystko jest w porządku. KOKO SROKO POKO wygrywa w naszej Kotlinie zgodnie z preferencjami wyborców. Zapominamy, że w Jelonce jest stały elektorat w Areszcie śledczym.
~pff | 18 października 2019, 16:58
Vectruś, stary wariacie, żyjesz :D Tak myślałem, ze to ty mordo. Dlaczego incognito? Nie wstydź się, tzn. wstydź się, ale nie wyrzekaj się korzeni.Zmieniłeś operatora, no no.Będziesz zico, jak ten piłkarz sprzed lat :D
~xa | 18 października 2019, 17:34
pff, ty zawsze tak samo, bez sensu. Lubisz młócić słomę. I to cepem.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja