« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Miękki Polexit Morawieckiego

Autor: RobertObaz
Wtorek, 19 października 2021, 12:04
Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 7 października i dzisiejsze wystąpienie Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim to tak naprawdę rozpoczęcie miękkiego polexitu. Stwierdzenie przez upolitycznionych sędziów Trybunału Konstytucyjnego, że niektóre przepisy Traktatu o Unii Europejskiej nie są zgodne z polską Konstytucją to także wypowiedzenie wojny Brukseli w najtrudniejszym bo postpandemicznym czasie. Gdy mierzymy się zarówno z problemami społecznymi jak i gospodarczymi brak odpowiedzialności ze strony rządu może kosztować nas miliardy.
Zagrożenie jest coraz bardziej realne. Działania PiS to tupanie nogą na myśl o wyrokach TSUE, z którymi nie zgadza się prezes Kaczyński. Jednak tego typu działanie może nas wszystkich kosztować bardzo wiele. Warto więc przypomnieć, że 65 lat temu Polska odrzuciła plan Marshalla pod naciskiem Związku Radzieckiego. Dzisiaj robimy to samo tylko tym razem uginamy się pod naciskiem jednego człowieka – Jarosława Kaczyńskiego, którego wizja może kosztować nas wszystkich. Tego typu zabawy mogą skończyć się poważnymi konsekwencjami, którymi będzie zapaść gospodarcza i społeczna. Znów będziemy gonić Europę przez kolejne dziesięciolecia z powodu kaprysów prawicy.

Kiedy w 2003r. odbyło się referendum akcesyjne 14 mln Polek i Polaków powiedziało TAK dla członkostwa naszego kraju w Unii Europejskiej. Ponad 77% głosujących chciało istotnej dla gospodarki, prawa a przede wszystkim społeczeństwa zmiany. Polska dzięki korzyścią płynącym z obecności w strukturach Unii Europejskiej zapewniła transformacje gospodarczą na niespotykaną dotąd skalę. Rozpoczęliśmy rozbudowę infrastruktury drogowej i kolejowej. Dzięki funduszom unijnym udało się Polsce zainwestować w rozwój ochrony środowiska i energetyki. Zaczęły powstawać parki technologiczne i nowoczesne laboratoria naukowe. Każdy z nas korzystając z transportu publicznego, parków – z całej infrastruktury miast i gmin dostrzega jak wiele udało się zrobić od 1 maja 2004r.

Mimo tego co wydaje się PiS-owi to Unia Europejska nie jest sernikiem, z którego można wydłubać rodzynki tylko dlatego, że ich się nie lubi. Przystępując do jej struktur zgodziliśmy się zarówno na prawa jak i obowiązki. W stosunkach międzynarodowych przestrzega się prawa i umów międzynarodowych albo państwo w oczach partnerów staje się niewiarygodne. Polityka zagraniczna PiS to XIX wieczna prymitywna geopolityka odnosząca się do wartości nacjonalistycznych bez ujęcia istotnych zmian jakie zaszły nie tylko w ciągu ostatniego stulecia ale chociażby ostatnich trzydziestu lat. Skutki tak prowadzonej polityki zagranicznej widzimy wszyscy. Nie ma w zasadzie państwa, z którym utrzymywalibyśmy poprawne, partnerskie stosunki. Czechy czy Niemcy to tylko najbliższy nam problem bo w tle widzimy z perspektywy chociażby naszego regionu zagrożenie dla tysięcy miejsc pracy w Bogatyni. Idąc jednak dalej, nawet USA zniechęcone jest tą dziwną i pełną sprzeczności polityką zagraniczną, którą prowadzimy od kilku lat. Na koniec zepsuliśmy, to na czym szczególnie nam zależało – poprawne stosunki z naszymi przyjaciółmi z Unii Europejskiej.

Poprzednie rządy zaczynając od SLD a kończąc na PO robiły wszystko by nigdy nie doszło do zagrożenia jakim jest dla naszego kraju powstanie Europy dwóch prędkości. Żadnemu politykowi nie śniło się, że Polska dla której byłby to najgorszy z możliwych scenariuszy sama odpali to potencjalne zagrożenie dla naszego społeczeństwa i gospodarki.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~sumi | 19 października 2021, 16:43
Sam głosowałem w 2003 roku za wejściem do Unii. Liczyłem, że będzie można wreszcie podróżować bez wiz i paszportów, że staniemy się wreszcie częścią Europy, a nie zaściankiem. Po latach wiem jednak więcej niż wtedy i jestem zdecydowanym przeciwnikiem Unii Europejskiej, oraz udziału Polski w tym przedsięwzięciu. Polacy nigdy nie byli dobrze, uczciwie poinformowani o tym jak nas tam traktują i o tym, że są tam Równi i Równiejsi (Folwark Zwierzęcy Orwella). Przede wszystkim też Unia była wtedy czymś innym niż jest teraz, gdyż wszystko zmienił Traktat Lizboński. Dziś uczestnictwo w Unii uważam za utratę niepodległości, co uderza w całą polską historię i jest napluciem w twarz naszym przodkom. Moja postawa nie ma nic wspólnego z nacjonalizmem, lecz z elementarnym poczuciem przyzwoitości.
~JK | 19 października 2021, 21:14
,,Poprzednie rządy zaczynając od SLD a kończąc na PO robiły wszystko by nigdy nie doszło do zagrożenia jakim jest dla naszego kraju powstanie Europy dwóch prędkości.'''' Przepraszam , ale czy Ty drwisz ,kpisz czy o drogę pytasz???
~***** PO:-) | 19 października 2021, 21:27
Trzeba być idiotą i to z PO aby wierzyć w tę całą ''''unię'''' . Miełi mają i mieć będą nas i innę słabsze państwa w d u p i e
~bvp | 19 października 2021, 23:04
Serwilizm Obaza.... a jak tam panie wojna nie z Pis tylko ze zgubieniem wagi?
~Nacja | 20 października 2021, 0:14
Niech Pan nie okłamuje bezczelnie czytelników. Napisałbym, co myślę o autorze, ale później pewnie podałby mnie do sądu.
~***** *** | 20 października 2021, 0:31
Patusy i nieroby czas pożegnać socjal typu pińcet plusk,nadchodzi czas spłaty kosztów życia na krechę.
~Dede. | 20 października 2021, 6:08
Celem wierchuszki Po nie jest obrona sądów , mediów czy demokracji . Celem ich jest odsunięcie Pisu od władzy :). W 2015 koryto się urwało. Nie rozumiecie tego ??? :).
~Charlle | 20 października 2021, 7:17
Ty Obaz przeciez ty chodziles do elektronika z nami.Wiemy ze nie byles takim idiota zeby az takie idiotyzmy wypisywac tutaj. Wiemy takze ze robisz to wszysko zeby juz nigdy nie dziwigac tej ciezkiej teczki konserwatorskiej z tepsy nie dzwigac po miescie bo przy twojej tuszy bez obrazy to bylo bardzo traumatyczne przezycie najpewniej. Wiec daj spokoj chlopie juz. Kariera zrobiona juz. Wyzej nie przeskozcysz juz. Zamilcz juz.Wystarczy bo zal sie robi.
~PO-jak podwyżki | 20 października 2021, 7:19
Gdyby zastosować taką same porównanie to Niemcy, Dania, Francja, Hiszpania które to mają takie samo stanowisko jak Polska to też chcą wyjść z Uni. Przecież to gołym okiem widać, że to BESZCZELNE KŁAMSTWO lewackich prostaków.
~PO-jak podwyżki | 20 października 2021, 7:33
Po wczorajszym wystąpieniu w Parlamencie Uni Pana Premiera Morawieckiego byłem pod wrażeniem i rozpierała mnie duma, że mamy takiego wspaniałego PATRYJOTĘ i MĄDREGO CZŁOWIEKA na tym stanowisku, natomiast po tych niebywałych atakach pełnych pogardy i agresji rodem z PRL-u lewackich pseudo polityków to jestem pewien, że POLSKA jest na dobrej drodze.---- Stop lewackim zwyrodnialcom i złodziejom. Najmocniej atakowali nas Niemieccy chuligani.To takie znamienne. Niemcy znowu chcą nas pouczać. Lewactwo za wystąpienie Biedronia skończy z poparciem takim jak PSL czyli 2 procent. Przepadniecie na śmietniku historii.
~Joł | 20 października 2021, 7:37
Lewacy i europosłowie z KO i PO są prości w budowie i odporni na wiedzę. Ale takich Sikorskich i Biedroniów w uni nie brakuje.Polska powinna ich traktować jak zdrajców.
~Dede | 20 października 2021, 7:53
Do lewactwa nie docierają żadne merytoryczne argumenty i logika . To coś mam nadzieję kiedyś się samo zutylizuje. Nauczycielka pyta się dzieci co mamy z gęsi? Jasiu wstaje i mówi- smalec. Co jeszcze Jasiu ? Smalec . Jasiu a pod czym śpisz? Pod pierzyną . Jasiu a co jest w pierzynie ? Smalec
~ktoś | 20 października 2021, 7:59
no !!! już 500000 EURO dziennie płacimy za nieudo0lnośc rządu w sprawie kopalni Turów. Szykuje się następna kara o spór sądowniczy. I jak sądzę będą większe podwyżki od stycznia na wszelkie bandyckie sposoby, bo z czegoś to trzeba uzupełnić. Ciekawe ile jeszcze społeczeństwo wytrzyma tą dewastacyjną politykę gospodarczą państwa. Z jednej strony 500+ "14" dla emerytów i inne rozdawanie na prawo i lewo, a nikt nie patrzy jak idą wszystkie ceny w górę i to dopiero początek. BRAWO CIEMNOGRÓD POLSKI !!!
~lesław | 20 października 2021, 8:46
Przykre jest to, że ludzie w Polsce nie szanują wolności, niepodległości. Lewactwo polskie zawsze było podległe. Tyle niewoli zaborów zsyłek za Ural . Tele poległych rodaków w wojnach o wolność, niepodległość. Uległość wobec Niemiec czy Rosji i poddaństwo jest okropne. Czy naprawdę nie stać Polaków aby Polska była wolnym suwerennym i niepodległym państwem.
~Dede | 20 października 2021, 9:22
Mnie ,Ciebie, wielu innych stać .millera , tuska , biedronia, i im podobnych nie .Specjalnie piszę z małej litery . Mamy problem :) pzdr
~Dede | 20 października 2021, 9:35
Dodam belkę, tego premiera od - trzeba było się ubezpieczyć cimoszewicza;) , bigosa z ruskiej budy no i resztę potomków tych co przyjechali na ruskich czołgach w ruskich mundurach.
~Dede | 20 października 2021, 9:55
Tak na marginesie :) Panie Pośle. Plan Marschala został w połowie drogi przerwany a dlaczego? To Pan sobie poczytaj,poszukaj . Marshall zorientował się, że 90 cent.z dolara nie wróci tak szybko do USA :).
~pff | 20 października 2021, 10:16
Morawiecki pojechał na debatę, a tam roast, ze o ja pie4dole. Wy4uchali go w dvpę, w gardlo, na5zczali do 4yja, sprzedali kilka kopów, a pisiaki rozdygotane z emocji- "Borze, jakje to bylo pienkne" :D Ku4wa, nie wytrzymię :D
~Dede | 20 października 2021, 10:17
Tak na koniec:) Panie Pośle. Kolejny bełkot :)
~xiz | 20 października 2021, 10:34
Ciekawe, gdzie będą ci obecni zwolennicy rządu i kopiący w opozycję, kiedy faktycznie wyjdziemy z UE i zostaniemy gorzej niż Brytyjczycy, bo oni chociaż mają kasę na towary, którym ich nie ma nikt przywieźć. Nostalgia wobec PRL minie, kiedy będziecie mieć to samo, ale już nie będziecie młodzi i silni.
~Dede | 20 października 2021, 11:12
-×iż:)))?
~XIZ do Dede | 20 października 2021, 11:22
Coś taki zdziwiony? O Tobie między innymi piszę. Myślisz, że zawsze będzie spływać kaska na kupienie elektoratu i na propagandę? Kiedy skończy się kasa z UE, gie dostaniecie i partia wyrzuci was jak zużyty kondom.
~Dede | 20 października 2021, 11:53
Ośmielam się zauważyć, że to wasz klasyk Vincent powiedział: pinędzy nie ma i nie będzie:))) nadal są. Czytaj. Inaczej. Wydaj parę zł.na gazety nie na internet :) pozdrawiam.
~Dede | 20 października 2021, 11:57
Wybacz:) zapomniałem o książkach;)
~arms2 | 20 października 2021, 18:54
Prawdomówność Morawieckiego jest żadna, to notoryczny kłamca, w tym dwukrotnie prawomocnie skazany za kłamstwo. W dziejach Polski nie było nigdy urzędującego premiera z wyrokami.
~Dede | 20 października 2021, 19:17
Ty naprawdę wierzysz w to co piszesz ??? Zapodaj coś. Rzetelnie.
~Dede | 20 października 2021, 19:19
Nie z gie wu i onetu
~fizolof chłopski | 20 października 2021, 20:30
Że niby co robiły poprzednie rządy?! Czyś Ty człowieku się szmat ożarł, że takie piedroły wypisujesz? A miękki, to kałdun posiadasz. Czuwaj!
~Senator | 20 października 2021, 21:35
Panie Obaz te swoje wypociny i politykę to proszę uprawiać przy stole wigilijnym. Tutaj sieje Pan tylko ferment, kogo chce Pan ogłupiać, zmądrzeliśmy po rządach PO. Jedz do Brukseli i sam wycieraj kolana.
~Senator | 20 października 2021, 21:39
"JK" Pan razem z Obazem chodzicie do tej samej łaźni.
~pff | 21 października 2021, 10:02
Dobrego samopoczucia pisowskich trolli nic nie jest w stanie zakłócić. Moje kazdorazowo wyglada gorzej, gdy widzę wijących się jak robaki pisowskich polityków miażdżonych faktami i zderzających się z murem twardych argumentów w debatach europejskich. Ich dramatyczne nieuctwo, kompromitujaca znajomość języka angielskiego, to co wygadywał Morawiecki do przewodniczącego obradom wywoływało zażenowanie.Zresztą z polskim miewają problem, ostatnio Czarnek pie4dolił cos o "labolatoriach". Kaczynski myślu, ze Polska jest poczytywana jako waleczny wilk. Góvvno prawda, dla nich jesteśmy przygarnietym ze schroniska śmierdzacym wiecznie wilgotnym kundlem, który wymaga nakładów na leczenie, a gryzie wszystkich po kostkach i niszczy meble. Wbijcie to sobie do głów .
~Tylko czapa | 21 października 2021, 18:48
Lista zdrajców Polski którzy zakotwiczyli się w bolszewickiej UE: Magdalena Adamowicz Bartosz Arłukoiwcz Marek Balt Marek Belka Robert Biedroń Jerzy Buzek Włodzimierz Cimoszewicz Jarosław Duda Tomasz Frankowski Andrzej Halicki Krzysztof Hetman Dauta Huebner Adam Jarubas Jarosław Kalinowski Ewa Kopacz Łukasz Kohut Janusz Lewandowski Bogusław Liberadzki Elżbieta Łukacijewska Leszek Miller Janina Ochojska Jan Olbrycht Radosław Sikorski Sylwia Spurek Róża Thun
~skodziarz | 21 października 2021, 21:10
Kolejne wybory przewalicie totalniacy i znów będziecie płakać. Macie to jak w banku. Polacy nie lubią donosicieli.
~nihilscire | 22 października 2021, 14:11
"Polska od początku członkostwa w Unii Europejskiej otrzymała ponad 190,8 miliarda euro - wynika z danych Ministerstwa Finansów. W tym czasie nasz kraj wpłacił do unijnego budżetu niecałe 61,4 miliarda euro. "Na czysto" otrzymaliśmy z UE dokładnie 129 317 825 658 euro. Z informacji dostępnych na rządowej stronie wynika, że od momentu wejścia do UE w Polsce zrealizowano bądź nadal realizuje się w polskich województwach 282 020 projektów współfinansowanych z funduszy europejskich. Łączna wartość projektów przekracza 1,2 biliona złotych, z czego 701 miliardów złotych to dofinansowanie z Unii Europejskiej"...a wy dalej pisie dzbany mentalnie w średniowieczu...
~nihilscire | 22 października 2021, 19:27
...osiem gwiazdek zawsze i wszędzie...bezapelacyjnie...
~Jan | 25 października 2021, 16:54
To co robią politycy unijni to woła o pomstę.Jedna osoba podejmuje decyzje o losie 30tys ludzi z Bogatyni i Turowa.To jest ,,praworządność!" Widać jak na dłoni że argumenty przedstawione przez Premiera Polski są kompletnie ignorowane.Takiej Unii nie chcemy! Jak trzeba być zeszmaciałym żeby na forum unijnym bluzgać na Premiera i Polskę.Wszyscy zdrajcy muszą być ukarani.
~hi hi | 29 października 2021, 15:34
dO DEBILI PISIKOWYCH/.Nie ma UE ,NIE MA POKOJU .jak wyjdziecie ,to kupujcie chaty w Kongresówce ,bo znowu nas okroją jak za czasów sprzedawczyków magnackich.
~. | 29 października 2021, 16:53
Nie będzie poleksitu tylko euroksit. Unia sama rozpadnie się, a Europę dołączą do Afryki. Takie jest zadanie polskiej lewicy, tylko nie wiem dlaczego czasami ich popierałem. Ich kolega Łukaszenka, a może i przywódca bardzo cieszy się z tych działań politycznych.
~- | 29 października 2021, 17:19
Jak tak dalej pójdzie, to w tej Afryce należy już szukać sobie drzewa i miejsca na jakiejś gałęzi, by mieszkać nawet wśród małp (nie ubliżając im, tylko by mieć w nich towarzyszy w dalszym życiu). Tu na miejscu ugrupowania terrorystyczne będą nas rodowitych Europejczyków likwidować. Jedyną pociechą będzie to, że do innych europejskich narodów będziemy mieli dość blisko, sąsiednie drzewa będą zajmowane przez pozostałe kraje. Tylko ciekawym gdzie (na której gałęzi) będzie Parlament Europejski.
~moraw | 30 października 2021, 7:13
ja pis olal cienkim sikiem zmodefikowanym z potrojna modulacja i ze zmienna czestotliwoscia
~Dede. | 31 października 2021, 23:15
Moraw :) Ty lepiej nie pij o tak wczesnej godzinie :)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja