Artykuł Czytelnika: Mieszkańcy Jeleniej Góry złożyli podpisy pod uchwałą In Vitro
Celem, tych młodych zaangażowanych w projekt młodych ludzi, było zebranie podpisów pod inicjatywą oddolną uchwały w sprawie in vitro. Dzisiaj możemy z radością ogłosić, że ten cel został osiągnięty.
We wtorek 21 marca w pierwszym dniu wiosny w Urzędzie Miasta zostały złożone wymagane podpisy pod inicjatywą społeczną. Przedstawiciele Komitetu spotkali się także z Panem Prezydentem Jerzym Łużniakiem i zadeklarowali chęć współpracy. Bezpłodność jest chorobą i nie ma poglądów politycznych. Wierzymy, że w tej sprawie możemy wspólnie zbudować lepszy wymiar polityki demograficznej dla Jeleniej Góry. Tego typu rozwiązania przyjęło wiele miast w całej Polsce.
Zjawisko niepłodności zawsze towarzyszyło ludzkości, ale od kilkudziesięciu lat nasila się i stanowi ważny wieloaspektowy problem wymagający pomocy medycznej. Niepłodność jest szczególną chorobą, ponieważ dotyka młodych ludzi w okresie ich największej aktywności i wywiera silnie negatywny wpływ na funkcjonowanie rodziny, stan emocjonalny pary, jej funkcjonowanie społeczne i zawodowe. Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego jest odpowiedzią na ten problem. Problem niepłodności dotyczy 10 - 16 % populacji. Zatem niepłodnością dotknięte jest ok. milion par. Program dla Jeleniej Góry jest odpowiedzią na te wyzwania w XXI wieku. Lewica jest przekonana, że Jelenią Górę stać na realizację tego typu projektów medycznych, które przysłużą się rozwojowi naszego miasta i uszczęśliwią wiele rodzin.