Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 11413
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Mieszkańcy Jeleniej Góry złożyli podpisy pod uchwałą In Vitro

Autor: RobertObaz
Wtorek, 22 marca 2022, 11:23
W czerwcu 2021r. razem z młodymi mieszkańcami Jeleniej Góry apelowałem do Prezydenta Miasta o uchwalenie programu in vitro, który stanowiłby ważny element demograficznej polityki prowadzanej przez Jednostkę Samorządu Terytorialnego. W lutym w naszym mieście zawiązał się Społeczny Komitet Uchwałodawczy: „Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Jelenia Góra”.

Celem, tych młodych zaangażowanych w projekt młodych ludzi, było zebranie podpisów pod inicjatywą oddolną uchwały w sprawie in vitro. Dzisiaj możemy z radością ogłosić, że ten cel został osiągnięty.

We wtorek 21 marca w pierwszym dniu wiosny w Urzędzie Miasta zostały złożone wymagane podpisy pod inicjatywą społeczną. Przedstawiciele Komitetu spotkali się także z Panem Prezydentem Jerzym Łużniakiem i zadeklarowali chęć współpracy. Bezpłodność jest chorobą i nie ma poglądów politycznych. Wierzymy, że w tej sprawie możemy wspólnie zbudować lepszy wymiar polityki demograficznej dla Jeleniej Góry. Tego typu rozwiązania przyjęło wiele miast w całej Polsce.

Zjawisko niepłodności zawsze towarzyszyło ludzkości, ale od kilkudziesięciu lat nasila się i stanowi ważny wieloaspektowy problem wymagający pomocy medycznej. Niepłodność jest szczególną chorobą, ponieważ dotyka młodych ludzi w okresie ich największej aktywności i wywiera silnie negatywny wpływ na funkcjonowanie rodziny, stan emocjonalny pary, jej funkcjonowanie społeczne i zawodowe. Program leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego jest odpowiedzią na ten problem. Problem niepłodności dotyczy 10 - 16 % populacji. Zatem niepłodnością dotknięte jest ok. milion par. Program dla Jeleniej Góry jest odpowiedzią na te wyzwania w XXI wieku. Lewica jest przekonana, że Jelenią Górę stać na realizację tego typu projektów medycznych, które przysłużą się rozwojowi naszego miasta i uszczęśliwią wiele rodzin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group