« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 18 maja 2022.Imieniny: Aleksandry, Eryka, FeliksaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Na co komu tak naprawdę Rada Dzielnicy Cieplice?

Autor: KGJanic
Piątek, 11 marca 2022, 3:53
W minioną środę odbyła się pierwsza od półtora roku sesja Rada Dzielnicy Uzdrowiskowej Cieplice. Na jej podstawie jej wrażeń można wysnuć ciekawe wnioski. Po co? Na co? I Dlaczego?
Gorąco było jeszcze przed rozpoczęciem sesji, początkowo w osobie radnego dzielnicy Marcina Roszaka czy środowiska Młodych Dla Wolności/Lokalnego Klubu Konfederacji — Społecznie alarmowaliśmy o decyzji magistratu o całkowitym zamknięciu, utajnieniu sesji Rady. Brak dostępu publiczności, brak transmisji — całkowite zamknięcie sesji dla mieszkańców motywowane względami covidowymi. Absurd. Finalnie, na miejscu udało się przekonać przedstawicieli magistratu do zmiany zdania. Na sesji pojawiła się grupa obserwatorów, a było co oglądać, albowiem:

| Rada wcześniej, na komisji, procedowała nowy projekt statutu. Okazało się jednak, że NIKT poza radnym wnioskodawcą p. Roszakiem nie ma pojęcia, o czym mowa.

Kiedy nastąpiła refleksja, że rzeczywiście rada nie spełnia swojego zadania. Wniosek o jej rozwiązanie został wyśmiany, a wyżej wspomniany radny wnioskodawca nie został nawet wysłuchany.

Po tym co było nie trudno odnieść wrażenia, że Rada Dzielnicy (słuszna z gruntu inicjatywa) jest w Jeleniej Górze jedynie fasadą. Rada zawiera w sobie dosyć wątpliwą podmiotowość, a sama organizacja szoruje po dnie, pozbawiając złudzeń, jakoby ten organ miałby być organem doradczym, opiniotwórczym mieszkańców uzdrowiska.

Od dłuższego czasu nikt nie próbuje udawać, że głos rady ma jakiekolwiek znaczenie. W kwestiach dzielnicy Cieplic rzadko podejmowany ich głos, a szkoda. Idea jest słuszna, lecz kolejny raz grzęźnie w jeleniogórskich (niekoniecznie pro obywatelskich) realiach.

Pytanie, jaki w tym interes i jaki cel, aby taka rada trwała. Spotykając się kolejny raz, za być może kolejne półtora roku?

Kamil Gabriel Janic.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Stanisław123 | 11 marca, 6:31
Jeśli się nie sprawdzają to rozgonić to towarzystwo. Popatrzcie na to zdjęcie. Tam stare dziadersy siedzą. Lubią mieć eksponowane stanowiska a jak ich nie mają to pchają się to każdej fundacji, towarzystwa czy rady jak ta.
~hmmm | 11 marca, 7:19
radni bezradni, bez posłuchu i pomysłu, nic nie robić tylko płakać, że nikt ich nie docenia i nie potrzebuje
~s. | 11 marca, 7:31
Jedynym sensownym rozwiązaniem na rozwój Cieplic jest odłączenie dzielnicy i powrót do granic z 1975 roku.
~Adolf | 11 marca, 8:08
Ja zakładam radę osiedla Czarnego.
~jejca, | 11 marca, 10:27
panie janic przyszedł szczyl któremu słoma z butów wystaje i próbował zabrac głos chyba był po jakis prochach i dobrze mu powiedział jeden z obserwatoró do czego sie nadaje kontfederacja to jak pederastia . twój guru korwin jest za putionem
~jejca, | 11 marca, 10:29
i panie janic dlaczego pan kłamiesz ze nikt nie wiedział o czym mowa moim zdaniem zostałes z ulicy wziety przez p.prosiaka to uwazaj bo to karierowicz
~Nic | 11 marca, 11:11
A ta niby rada to spotyka się za nasze podatki, czy może ot tak bez wynagrodzenia, czy są przeznaczane z budżetu miasta jakieś środki na jej funkcjonowanie? Na delegacje, diety itp.
~Grzesiek_5 | 11 marca, 11:19
Jedna sesja na 1,5 roku, to robi naprawdę duże wrażenie. Duży podziw dla tych radnych za taką "pracowitość" :)
~gagatin | 11 marca, 14:13
Ta rada opiniuje więc de facto nic nie może, tak było w każdej kadencji, nic nowego. Zwykłych ludzi, którzy mają jakieś zajęcie, to nie obchodzi, bo to naprawdę nie ma żadnego znaczenia, ani nie pomaga ani nie szkodzi.Czasem tam biją pianę politykierzy z kanapy. A teraz jak widać dwóch młodszych politykierów z kanapy chce się polansować atakując radę.Roszak powinien zrezygnować z miejsca w radzie, skoro uważa ją za bezsensowną, ale tego nie zrobi, bo chce zaistnieć, i doskonale tam pasuje, działa jak rada - bez sensu.Janic może zostać tam radnym w nowej kadencji,do rady wchodzi każdy - jest mniej chętnych niż miejsc w radzie, tyle ta rada obchodzi ludzi. Młodzi szumią, bo chcą zaistnieć, ale dużo już takich szumiących po pewnym czasie okazywało się być szumowinami. Niech robią coś dobrego
~Zły | 11 marca, 21:46
Panie Janic. Lans widzę, o działaniach nie słyszę. Narzekania słyszę. Proszę się wziąć do roboty, coś zorganizować, zachęcić, ... POWIADOMIĆ! Być może pomogę. Ale jak się dowiaduję, że nic się nie udało, bo myśmy taki fantastyczny pomysł dla mieszkańców mieli i nikt się nie zainteresował, to jak się miał zainteresować? Chodzić na rady Rady? Ambicje rządzenia macie, ale pomysłów jakoś skromnie u Was :-( Rządzę kotem, bo to ja jego papu pracuję - on nawet myszy nie przynosi! A Pan - jako kocur - jaką mysz mi oferuje? Zastąpienie pająków które wytępi obecność kota żądającego polędwicy (jak robi mój kot)? I co mi po jego trofeum: mały jeż który był pożyteczniejszy niż kocur - bohater?
~blondyna | 11 marca, 22:43
A kto ich utrzymuje i po co ? Pogonić to towarzystwo !!!
~pytacz | 12 marca, 13:18
co na to Zofia Czernow????????
~co na to Zofia Czernow???????? | 12 marca, 18:51
„Aż Klucznik pojął mistrza, zakrył ręką lica / I krzyknął: "Znam! znam głos ten! to jest Targowica!" / I wnet pękła ze świstem struna złowróżąca”
~Frank | 13 marca, 6:47
Podłączyć dzielnice Cieplice do ogrzewania źródłami termalnymi. Nie czekać bo czas nadszedł teraz właściwy.
~DJ 8* | 13 marca, 7:15
Problemw tym że Cieplice są coraz starsze chodzi o ludzi .Jest dziś czas aby się wykazała np.szukaniem pustostanów dla ofiar wojny w Ukrainie.
~DJ 8* | 14 marca, 13:19
Dzisiaj wsiadałem na przestankuMZK koło Biedronki na Wolności ,,,wokół śmietnisko ,obok klub meneli bród smród.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja