« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 8 lipca 2020.Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza, ProkopaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Nasz piękny Bóbr

Autor: gochaha
Środa, 31 sierpnia 2016, 22:07
Dolina Bobru posiada ogromne walory estetyczne i przyrodnicze. Również na terenie naszego miasta.
Półwysep przy ulicy Wiejskiej to ostoja kaczek i wędkarzy. Obszar między ul. Wiejską a Powstańców Śl. porastają łąki i piękne drzewa. Teren jest podmokły. Po obu stronach rzeki rosną drzewa. Rosły drzewa. I czarowały magią letnie poranki. Czyżby to już była przeszłość? Regulacja Bobru pozostawia ofiary. Na razie dawców tlenu. Nie wiem, czy to działanie przed czymś ochroni. Nie wiem, czy jest sensowne. Może tak, może nie. W każdym razie serce się kraje, gdy patrzę na te obrazki z nad mojej rzeki.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Ja | 1 września 2016, 10:59*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.70.21)
Na szczęście ta "regulacja" nie ma charakteru stałego; bo nie wiadomo co by było, co by się z ekosystemem Bobru stało. Na razie cieszę się niezakłóconą ciszą, zielenią i brakiem ludzi. W takich dniach, jak dzisiaj, nawet wędkarzy nie ma. Światło pięknie gra na nieporządkowanej zieleni, przyjemny wiaterek czochra drzewa i krzewy; z niedalekiej odległości słyszę szum miasta. Siedzę głęboko w krzakach i podziwiam, że w Bobrze żyją żółwie i zwierzątka z białymi mordkami - podobne do małych kotków. Ryba nie bierze ale to nieważne. Wszędzie mam blisko; do sklepu, pijalni piwka, także centrum miasta. Dobrze jest mieszkać na Zabobrzu.
~do ja | 1 września 2016, 13:4177-*-187-17.adsl.inetia.pl (77.*.187.17)
Ładnie napisane..ale żółwie w Bobrze???Hmm musiałbym zobaczyć żeby uwierzyć.No chyba że to jakiś pojedynczy przypadek wyrzucony przez kogoś z domu.
~Ja | 1 września 2016, 16:46*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.70.21)
Nie, nie, są żółwie w Bobrze ! Sam nie wierzyłem, ale "stary" wędkarz, Bogdan, powiedział mi, że owszem, jest jeden żółw, którego ktoś przed paroma laty wyrzucił do rzeki, ale są też inne żółwie, także bobry i wydry, na co dzień. Ja siedzę i widzę w tym samym miejscu, od miesięcy, pływającego i polującego żółwia. Nie wiem, czy to ten sam.
~Jarek z Cieplic | 1 września 2016, 18:17public-gprs394663.centertel.pl (37.*.172.232)
Oczywiście, że wycięcie chaszczy i samosiejek ma jak największy sens. Teraz dopiero okolice Garbatego mostku wyglądają porządnie. Jest to w końcu teren miasta, a nie jakaś zapuszczona wieś.
~jeleniogórzanka | 1 września 2016, 18:39*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.146.2)
Częściowo należało oczyścić rzekę, żeby nie zarosła. Jednak od razu murować betonować to za dużo. Jak my się lubimy w tych betonach.
gochaha | 1 września 2016, 19:13
Nie chodzi o garbaty mostek tylko o półwysep - to podmokłe tereny - właściwie łąki i dzikie nabrzeże z ptasimi gniazdami i pięknymi drzewami.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja