« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 1 sierpnia 2021.Imieniny: Juliana, Justyna, Nadii, PiotraNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Nic mnie nie rusza?

Poniedziałek, 13 stycznia 2020, 21:57
Nic mnie nie rusza, jak śpiewa Kuba Sienkiewicz, doskonale oddając ducha sytuacji na placu zabaw.
Będąc całkiem niedawno z pociechą w miejscu, o którym marzy każde dziecko, spotkałam osobę, która mimo oczywistych zakazów postanowiła oddać się swojemu nałogowi palenia bez pamięci. Po zwróceniu uwagi, że tutaj się nie pali, wypowiedziała: nie przesadzajmy.

Widząc, że argument o wskazanym regulaminie nie działa, spróbowałam jeszcze argumentu o szkodliwym
wpływie palenia bezpośredniego na wnuczka, który musiał wdychać dym papierosowy z bardzo bliskiej odległości, bowiem osoba zaciągająca się pilnowała go, by bezpiecznie się bawił i korzystał z ostrożnością ze sprzętów, na których się znalazł.

Używają argumentu: nie przesadzajmy - można omijać każde przepisy, które czegoś zabraniają. Przykłady można by mnożyć - o nie przesadzanie w segregowaniu śmieci, o nie przesadzanie, czyli generalnie o omijanie przepisów ograniczających prędkość, zajmowanie należnego miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych i szereg innych.

Tak więc dla ludzi, którzy widzą tylko swój własny czubek nosa przypominam fotografię, a pozostałym radzę - zwracajcie uwagę, bo zło nieupominane rośnie w siłę i tupet.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Ziutek Wentylek | 16 stycznia 2020, 11:02
Oj tam. Nie przesadzajmy. Koty i psy srają i szczają wszędzie na placach zabaw, ulicach chodnikach, a tu czepianie się pan bo sobie na powietrzu papierosa zapalił. Znając życie, autor tekstu też pewnie wszystkich przepisów ładnie nie przestrzega więc- racja, nie przesadzajmy ;)
~zniesmaczony | 2 marca 2020, 21:17
A jak "koty i psy srają i szczają wszędzie na placach zabaw" - to upoważnia to Pana i Panu podobnych do brania przykładu z bezrozumnych? Palenie jest bardziej szkodliwe, nie posłuży za nawóz jak odchody. W przestrzeni publicznej obowiązują zasady kultury i szacunku dla innych, ich zdrowia i bezpieczeństwa. Bardzo źle o Panu świadczy Pańska wypowiedź

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja