Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 3769
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Nielegalni migranci w budynkach socjalnych przy Wyczółkowskiego?

Autor: wojciechleszczyk
Poniedziałek, 5 lutego 2024, 15:08
W związku z coraz liczniejszymi pytaniami mieszkańców okolic Małej Poczty jak też mieszkańców pozostałych dzielnic Jeleniej Góry, odnośnie przymusowej relokacji nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu, wystosowałem zapytanie do prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Oto pytania jakie zadałem:
Czy w należących do Miasta Jeleniej Góry budynkach socjalnych, przeprowadzane są obecnie (lub były) są remonty? Jeśli nie, to czy są planowane? Jeśli tak to kiedy i na jakiej zasadzie zostanie wybrany wykonawca prac remontowych.
Czy planowane jest, umieszczenie nielegalnych emigrantów w ramach narzuconych przez Unię Europejską limitów przy ich relokacji, w budynkach socjalnych należących do Miasta Jeleniej Góry, znajdujących się przy ulicy Wyczółkowskiego oraz Wolności? Jeśli nie, to w jakich budynkach Miasto Jelenia Góra planuje umieścić emigrantów innych niż narodowości Ukraińskiej. Czy wskazano już takie miejsca?

Przypomnijmy:
„Przedstawiciele krajów członkowskich UE, Parlamentu Europejskiego i Komisji Europejskiej "osiągnęli porozumienie w sprawie głównych elementów politycznych" paktu w sprawie azylu i migracji - poinformowała w środę hiszpańska prezydencja w Radzie UE
Pięć unijnych aktów prawnych, których nowelizacja została wstępnie uzgodniona, dotyczy kontroli nielegalnych migrantów po ich przybyciu do UE; pobierania danych biometrycznych; procedur składania i rozpatrywania wniosków o azyl; zasad określania, które państwo członkowskie jest odpowiedzialne za rozpatrzenie wniosku o azyl oraz współpracy i solidarności między państwami członkowskimi; a także sposobu radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi.

Jeśli zmiany wejdą w życie, to kraje członkowskie będą miały wybór między przyjęciem uchodźców a wpłatą do budżetu UE.”

Źródło: https://www.bankier.pl/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
10
22%
Hahaha
5
11%
Nudzi
1
2%
Smuci
0
0%
Złości
30
65%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (46)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group