« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 8 lipca 2020.Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza, ProkopaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Nienawiść w sieci – ofiarami są też dzieci!

Autor: jola32
Środa, 14 czerwca 2017, 15:25
Niestety wciąż odnotowuje się przypadki tzw. hejtu w Internecie. Często atakującymi i ofiarami są dzieci. Rozwiązanie tego typu problemów nie jest łatwe, bo mowa nienawiści w Internecie często wywołuje poważne skutki u młodych ludzi. Zdarzają się też samobójstwa. Rodzice bowiem nie zawsze zauważają, że ich dziecko dotknął ten kłopot.
Przyznam szczerze, że z problemem tym pierwszy raz zetknęłam się w ubiegłym roku . Wtedy przyjaciółka opowiedziała mi o kłopotach, kilkanaście lat młodszej siostry, 16-letniej Alicji. Dziewczynę nagle, z nieznanych powodów zaczęły atakować koleżanki. Sprawa była na tyle poważna, że nastolatka niechętnie szła do szkoły. Nie mogła się pogodzić z tym, że każdy mógł przeczytać obraźliwe wpisy na jej temat. Dodatkowo wiek dorastania związany jest z burzą hormonalną, która utrudnia rozwiązanie wielu spraw. Dlatego też ważna jest szybka reakcja rodzica lub opiekuna. Przypadek mojej znajomej zakończył się szczęśliwie, choć nie obyło się bez policji.

Psycholodzy podkreślają, że już od najmłodszych lat powinno się zadbać o poczucie własnej wartości dziecka. Ważne jest więc poświęcanie mu czasu, a przede wszystkim rozmawianie. Co potwierdza fakt, że wychowanie potomka na dobrego i jednocześnie odpornego na przeciwności losu człowieka nie jest łatwe. Trzeba chyba też po prostu bacznie obserwować maluchy, aby móc szybko zareagować w przypadku zaistnienia problemu.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~fghf | 15 czerwca 2017, 21:35*.jeleniagora.vectranet.pl (78.*.137.61)
bacznie obserwować ? kiedy ? skoro trzeba zasuwać dla pazernego szefa
~soclib | 16 czerwca 2017, 4:27ip-31-*-127-95.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (31.*.127.95)
Zmasowany atak nienawiści przekazują codziennie środki masowego przekazu,TVP1,2,Trwam Republika ,politykierzy pisuarnej nacji ,wylewają agnorancję ,nieuctwo, lekceważący stosunek do suwerena.Co do dzieci ,czas na ETYKĘ w szkołach i religioznawstwo .
~analityk | 16 czerwca 2017, 15:47public-gprs386657.centertel.pl (37.*.141.162)
Ciekawym ogromnie, które to media tzw. głównego nurtu, jako środki masowego przekazu, serwują nam jako odbiorcom przekaz przepełniony miłością, spokojem, przekaz zrównoważony, merytoryczny tchnący rozwagą i opanowaniem, z rozsądnym doborem słów i argumentów - zamiast tego zmasowanego potoku nienawiści w jedną lub drugą stronę? Rozgrywając przy tym odbiorcami(manipulując informacją)swoją "partię szachów". Ale przede wszystkim przekaz prawdziwy,ukazujący rzeczywistość taką jaka faktycznie nas otacza. Ups... to dopiero pytanie. Ale to pytanie retoryczne. Gdy ktokolwiek twierdzi, że dopiero obecnie mamy taki atak nienawiści, którego wcześniej nie było - a w mediach królował wcześniej dyplomatyczny i konstruktywny "język pokoju i miłości" - ten jest zwykłym HIPOKRYTĄ. Wówczas "ręce opadają".
~analityk | 16 czerwca 2017, 16:12public-gprs386657.centertel.pl (37.*.141.162)
Co do dzieciaków w szkołach, to nastolatki - zarówno dorastające dziewczęta jak i chłopcy, mają swoje "własne światy", zwłaszcza w szkołach w gronach rówieśników. Światy rządzące się swoimi własnymi prawami, które często są "ukryte" nawet przed rodzicami. Tak było jest i chyba będzie. Uzależnianie skali nasilenia tego zjawiska, od takiej czy innej sytuacji na scenie politycznej, raczej nie ma sensu i mija się z celem. Tu dużo zależy od pedagogów i nauczycieli w szkołach mających kontakt z nastolatkami, a jeszcze więcej od rodziców/opiekunów i ich relacji z dziećmi. Braku czasu, uwagi, i życzliwego zainteresowania poświęconego dziecku w domu, nie zastąpi nic, nawet pieniądze i status materialny gwarantujący dostatnie życie.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja