« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 14 sierpnia 2022.Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Nienawiść wróciła

Autor: Aligator
Wtorek, 6 lipca 2021, 18:32
Po latach tułaczki do polskiej polityki wrócił Donald Tusk, a wraz z nim nienawiść i kłamstwo w dawkach nie nadających się do strawienia. Niczym innym polityk ten nie dysponuje i niczego więcej nie oferuje.
Wyświechtane frazesy o tym, że Donald Tusk "wrócił na białym koniu" oraz że w jakiś cudowny sposób odmieni polską politykę, delikatnie mówiąc, nie polegają na prawdzie. Prawda jest bowiem taka, że wszedł w tę nieszczęsną "polską politykę" z buciorami i to zabłoconymi, po czym zaczął wytykać palcami innych, oskarżając ich, że to oni zapaskudzili dywan.

Donald Tusk jeździ po Polsce i śmieszy, tumani, przestrasza. Śmieszy tym, że nie zorientował się jeszcze biedaczek, że nie żyjemy już w 2007r. i nie ma żadnego społecznego podglebia, które mogłoby wynieść go ponownie do władzy w atmosferze triumfu i wyzwolenia spod "pisowskiej okupacji". Śmieszy także tym, jak opowiada, że to za jego rządów wybudowano "sto razy więcej" rzeczy: autostrad, dróg, stadionów, mostów, szpitali, niż to się dzieje obecnie. Tumani oczywiście tych, którzy i tak byli już dostatecznie otumanieni przez polskojęzyczne media będące w posiadaniu zagranicznych korporacji, kierujących się wyłącznie zyskiem i pragnieniem sprawowania kontroli nad społeczeństwem. Zwłaszcza starsze panie oglądające "Szkło kontaktowe" są tak zakochane w Tusku, najprawdopodobniej jako w swoim niespełnionym marzeniu o idealnym zięciu, że żadne fakty nie pozwoliłyby im przejrzeć na oczy. Przestrasza natomiast wszystkich, bo ilość złych słów i poziom złej atmosfery, jaką wprowadza, razić musi nawet najbardziej tolerancyjnych i zdystansowanych obserwatorów polskiej tzw. "sceny".

Długo by wymieniać przykłady manipulacji, kłamstw, bzdur, jakimi codziennie zalewa nas w przestrzeni publicznej ten jeden z najbardziej brutalnych i cynicznych graczy politycznych, jakich Polska miała nieszczęście doświadczyć w ostatnich 70 latach.

Rekordowym cynizmem, obliczonym na swój twardy elektorat, wykazał się w poniedziałek 5 lipca, kiedy to stwierdził na konferencji prasowej, iż namaszczona przez niego na premiera niejaka Ewa Kopacz, "miała przygotowany projekt podobny do 500+". Otóż każdy wie, że NIE miała, że wręcz przeciwnie: tego typu pomysły były przez polityków PO postponowane, wyśmiewane i odrzucane jako rzekomo nierealne. Co o tyle było prawdą, że faktycznie, przy tak zdewastowanym budżecie, do jakiego doprowadzili PO-wscy dyletanci w rodzaju Jana "Vincenta" Rostowskiego, nierealnym było wprowadzanie programów prorodzinnych i socjalnych.

Dzisiaj Tusk głównie zajmuje się wściekłymi atakami na dziennikarki, które ośmielają się zadawać mu niewygodne pytania, bronieniem swoich skompromitowanych i skorumpowanych kumpli z PO w rodzaju Sławka Nowaka oraz dalszym robieniem wody z mózgu swojemu elektoratowi, który oczywiście te kłamstwa łyka z najwyższą satysfakcją.

Tusk działa w ten sposób z dwóch powodów. Po pierwsze - w jakimś minimalnym zakresie to przynosi oczekiwany efekt polityczny. Sądzę, że Platforma O. ma jeszcze sporo do ugrania. Wszystko wskazuje na to, że polska polityka w najbliższych latach stanie się "wielobiegunowa". Zyska Lewica i na pewno Hołownia, PO utrzyma lub minimalnie powiększy swe poparcie. Straci PiS, który żeby utrzymać władzę, będzie musiał dogadać się i z przystawkami, i z Kukizem, a być może i z częścią PSL-u lub z Konfederacją.

Po drugie - Tusk nie ma innego pomysłu na funkcjonowanie w polityce. "Ten typ tak ma" - potrafi tylko przyganiać dziennikarzom na konferencjach, odpierać zarzuty i w tym jest mocny. Realne sprawowanie władzy, a tym bardziej pozytywne wpływanie na rozwój Polski nigdy go specjalnie nie interesowało, co sam przyznawał w rozlicznych wywiadach.

Zresztą nigdy nie był też samodzielnym bytem - zawsze orientował się na Niemcy. Tacy jak on myślą, że skoro oni nie potrafią funkcjonować bez niemieckiego wsparcia - to i Polska skazana jest na służebną rolę względem naszego zachodniego sąsiada. Tacy zakompleksieni frustraci zawsze mierzą innych swoją miarą i chcą przerobić innych na swoją modłę.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że nie wszyscy dadzą się po raz kolejny nabrać na te sztuczki, na te tandetne hasła o europejskości, nowoczesności, "praworządności".

Nie ma innej drogi jak tylko mozolne budowanie gospodarczej siły na bazie polskiej własności, polskiej innowacyjności i przedsiębiorczości. To, jak obecny rząd sobie z tym radzi - to temat na inną dyskusję, ale jedno można z całą pewnością stwierdzić: tylko człowiek oderwany od rzeczywistości może uwierzyć w to, że skoro Donald Tusk nauczył się angielskiego i był przez kilka lat nieudolnym szefem Rady Europejskiej (czyli w praktyce pełnił rolę funkcyjną - swoistego sekretarza), to teraz nagle na Polskę spłyną z tego tytułu jakieś bajeczne bogactwa i splendory.

Ludzie powinni w końcu zrozumieć, że w polityce znaczenie mają tylko interesy i że Unia Europejska to nie są "dobrzy wujkowie", którym tak bardzo zależy na naszym szczęściu. Wykolegują nas przy pierwszej możliwej okazji i pora, abyśmy sobie to uświadomili zanim będzie za późno. Dlatego proponowałbym takich Tusków i innych magików od badziewnej propagandy zostawić za drzwiami, a nie wozić po Polsce i obsypywać kwiatami.

Jak to głosi jedna z ostatnich popularnych reklam: powinniśmy dorosnąć.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~pff | 7 lipca 2021, 6:47
Bla, bla, bla... Nie wiem, o co ten szum. Wiadomo, że typ nokautuje Kaczyńskiego światowoscią, wyszczekaniem i kilkoma innymi walorami, ale wybory wygrywa ten koślawy pokurcz , sprawiający wrażenie,że mówienie sprawia mu ból. Ludzie lubią komunę i utykające żywe trupy. Ma duze szanse na kolejną kadencję, ale z tym wygadanym fircykiem na karki bedzie miał lekko przeje6ane.
~Gorol | 7 lipca 2021, 6:49
Jest to niesamowite jak można się zeszmacić za stanowisko zagranicą oczerniać Polskę I Polaków w taki sposób ,Tusk w oczach Polaków jesteś zerem i zdrajcom , tylko trybunał stanu dla Ciebie nic więcej!!!!!!
~do gorol | 7 lipca 2021, 7:48
Jak bardzo widać, że jesteś wyborcą (wersja dla ciebie: WYBORCOM) pisu. Uwielbiam, jak się ośmieszacie.
~pacjent | 7 lipca 2021, 7:53
Jak obieca że otworzy przychodnie , zlikwiduje prywaciarzy którzy już nie wiedzą ile brać za wizytę to wygra
~Gorol | 7 lipca 2021, 8:57
Do 7,48 , ta jestem za PiSem , i wcale się tego nie wstydzę, odwrotnie do Ciebie, i biore po uwagę to że każdy ma swoje zdanie !
~eboin | 7 lipca 2021, 9:03
wspaniały przykład kaczego f a n a t y z m u !
~Iwanek | 7 lipca 2021, 9:04
Praziwy z ciebie aligator ale bezebny.
~Andrzej~66 | 7 lipca 2021, 9:40
Jezeli chodzi o wyobrazenie o polsce i zachowanie polakow nie potrzeba tutaj Tuska, wystarczy popatrzec na polakow zachowanie poza Polska i wystarczy. Mowienie o donoszeniu na Polske to wytarty slogan PISu , przy dzisiejszej lechnologii przesylu informacji "donoszenie" nie ma racji bytu. Krasomowstwo polskich politykow siega zenitu doskonalosci tylko dzilania brak.
~Wolodymyr | 7 lipca 2021, 9:42
Prezes dzis popustił w kalieson. Sondaże lecą... https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/sondaz-w-pierwszych-dniach-po-powrocie-donalda-tuska-do-polskiej-polityki/l0zcteq,79cfc278
~Polak gorszego sortu | 7 lipca 2021, 9:47
Miłosierdzie Boże do bliżniego swego w pisowskim wydaniu! Komuniści złodzieje, kanalie zdrajcy , chamska hołota to posłowie RP , zdradzieckie mordy , ubeckie wdowy to protestujące kobiety , animalni .....itd!!!!!!!!!!!
~ABC | 7 lipca 2021, 9:54
Brawo Panie Tusk!!!!!!!!! Ale się Pana wystraszyli!!!!!!!!TVPis jest rozgrzany to czerwoności!!!!!!!Nie długo im się skończy szczucie i dzielenie Polaków za 40000zł miesięcznie!
~roman | 7 lipca 2021, 10:14
Aligator!!!!!!!!Panu Tuskowi może Pan buty czyścić! O takim stanowisku w UE żaden pisowiec nawet marzyć nie może!!!!!!!! W UE przynosicie swoim zachowaniem i wypowiedziami tylko wstyd Polsce! Jedno co Wam się podoba w UE to kasa z Europarlamentu! Dla Pana Czarneckiego z PIS i tego za mało bo jeszcze postanowił nie zgodnie z prawem wyciągnąć z UE nienależne kilometrówki na sumę 100000 euro! Jaką opinię robicie Polsce? Reszta Pana wypowiedzi nie zasługuje na jakąkolwiek polemikę!
~***** *** | 7 lipca 2021, 11:14
Patologia na socjalu zieje nienawiścią bo wiedzą że nadchodzi kres sponsorowania nierobów je banych
~Nowy | 7 lipca 2021, 11:32
Nie wiem co powiedzieć: Jelonka to pisowska szmata, czy "autpr" tekstu to ktoś kto pożegnał sie z logicznym myśleniem.
~Gregorzewsky | 7 lipca 2021, 12:01
Zgadzam się z treścią mimo nienawistnych komentarzy POkemonów. Precz z tusakiem
~pff | 7 lipca 2021, 12:04
Niech ten kaczynski idzie już w pi2du za bratem, bedzie spokój.
~zaq | 7 lipca 2021, 12:15
aligator ... eee raczej traszka zwyczajna ...
~assdd | 7 lipca 2021, 12:22
Święta prawda. Artykuł trafia w punkt
~skodziarz | 7 lipca 2021, 12:28
No to czekam kiedy na wzór kodziarzy będzie jeździć za TFU skiem lotna brygada i umilać będzie mu występy.
~xyzź | 7 lipca 2021, 12:34
pff, ty zła.masie. ku.tany, jesteś mniej niż zero. Jesteś pierwotniakiem a Kaczyński jeszcze zatańczy na twoim grobie.
~Kaśka | 7 lipca 2021, 13:10
No comments. Nie dyskutuje się się z odbiorcami polskojęzycznych mediów w posiadaniu PISu. Oni już nie mają mózgów tylko sieczkę Kurskiego.
~gość | 7 lipca 2021, 13:19
Te wszystkie partie od Pis-u przez PO i te prawicowe i lewicowe centro- lewicowe, centro-prawicowe to jest jedna banda która wydziera sobie na wzajem stołki a co za tym idzie ogromne pieniądze. Te wszystkie gangi począwszy od Al Cappone do dziś to w porównaniu z Polską pseudo-polityką są PIKUSIAMI.
~Dede | 7 lipca 2021, 13:44
Tusk nie przyjechal ratować platformy on przyjechał podpalić PODPALIĆ POLSKĘ .
~pff | 7 lipca 2021, 14:03
Aligator w ciągu roku spłodził trzy teksty na tematy aktualne, przy okazji s4aczki, jakiej wszystkie pisiaki dostawali, gdy coś ich wystraszy. Próbował też coś o książkach, ale fani kaczyńskiego tak naprawde nawet swojego zybertowicza nie bardzo czytają, to tyle drobnych literek, daj pan spokój. Przebrnąłem przez lanie wody aligatora uczciwie. Za kazdym razem pisze rozwlekle, całe akapity to katoprawacka nowomowa, czesto zbacza z tematu, trochę to cuchnie starym, nudzącym się belfrem-komuchem, trochę katabasem, innych potrafiacych czytać i pisać pis raczej nie ma, wiec pewnie się nie mylę. W kazdym razie kazdorazowo typ uaktywnia się, gdy "w obozie" panika. Czyli jest dobrze.
~pff | 7 lipca 2021, 14:05
xyz - tańczący kaczyński? O ku4wa, stary...Srogo hahahahaha Przecież ten chvj ledwo łazi.
~Dede | 7 lipca 2021, 14:27
Aligator dobrze prawi to wam lemingom , ubekom ,komuchom brak pamięci. Co Wy żrecie że takie wysrywy piszecie ?
~xyzź | 7 lipca 2021, 14:38
~pff | Dziś, 14:05, to ty chvjv nie wiesz jeszcze, że już zdychasz. Jesteś wyłącznie chodzącym i sr@j@cym ście.rwem.
~Dede | 7 lipca 2021, 14:46
Może bardziej merytorycznie xyzż? :)))
~men | 7 lipca 2021, 14:47
Do Aligator! Nienawiść wróciła do Polski sześć lat temu kiedy to Zjednoczona prawica wygrała wybory za przekupne pieniądze! Od sześciu lat skłócacie i dzielicie Polaków! Dzielicie na sort lepszy i gorszy! Skłóciliście nas z UE i prawie z z całym światem! Prezydent USA J. Biden zaliczył Polskę do państw gdzie odradzają się reżimy totalitarne! Łamiecie Konstytucję RP! Niszczycie demokratyczne i praworządne państwo! Takie wasze warcholstwo i bezprawie doprowadzało w historii ten kraj do upadku! Nigdy nie było złodziejstwa i korupcji na taką skale jak teraz! Mówi o tym nie tylko Pan Tusk ale również............. Pan Kaczyński bo mu sondaże spadły!!!!!!!Będziesz mnie tu do dobrodziejstw PIS przekonywał!!!Nie długo znajdziecie się na śmietniku historii a niektórzy przed Trybunałem Stanu!!
~Dede | 7 lipca 2021, 15:13
Co Wy się tak podwieszacie pod tą prawżądność demo krację ? Gdzie macie na świecie te dwie rzeczy idealnie spełnione ? Mnie interesuje rozwój kraju a nie dyrdymały opowiadane np przez nadzwyczajną kastę .
~Pepko | 7 lipca 2021, 16:01
Co za jełop napisał ten artykuł i ile mu za to szczucie dali?Ciekawe co UE będzie miała z tunelu do Świnoujścia budowanego w całości z ich środków?Pewnie szybciej dojadą Niemcy i wpierniczą wszystkie lody i ciastka w mieście.
~pff | 7 lipca 2021, 16:04
No tak, "prawożądność" to podstawa. Nie wiem, czy dobrze zrozumialem, jak pożądać, to tylko prawaka? Czyli je6ać prawicę? Przecież prawicowe laski to albo stare baby, albo takie koczkodany, że chvj się w skarpetę chowa.
~robert | 7 lipca 2021, 16:45
Aligator! Z tym artykułem idż do prezesa TVPis. Pan Kurski jako ekspert od propagandy którą ciemny lud kupi chętnie z niego skorzysta! Z tych 2mld zł które dostał z budżetu państwa na pewno Ci coś odpali!!!!!!!!!!
~efi | 7 lipca 2021, 17:57
Tusk jest z rodziny Kaczyńskich ?
~PawełS | 7 lipca 2021, 18:56
Kto odpowiada za zamieszczony śmieciowy artykuł??? Przecież za co9ś takiego należy sie pozew! To jesT szerzenie NIENAWIŚCI!oT, TAK PO KATOLICKU!
~rem | 7 lipca 2021, 19:31
Dobra zmiana!!!!!!!!! Miała być praca, pokora i umiar a jest...... bezprawie, nepotyzm, kolesiostwo , korupcja, ciągnięcie kasy skąd tylko się da bo nam się należy i wypasione tłuste koty!!!!!!!!
~Dede do rem | 7 lipca 2021, 21:06
Jednak masz krótką pamięć jak większość lemingów. Cofnij się do czasów platformy :))).Za ich panowania to dopiero był dobrobyt.Piniędzy nie ma i nie będzie cytując klasyka :)))
~rem do Dede | 7 lipca 2021, 22:08
Mam lepszą pamięć i wiedzę jak TY!..... To Pan Morawiecki powiedział w Bydgoszczy w 2016r że 500+ jest na kredyt, że to jest zadłużanie kraju o kolejne 20mld zł! Obecnie dług na statystycznego Polaka wynosi około 36000zł! Są pieniądze?????Oddasz to do skarbu państwa?? Naucz się pisowski darmozjadzie żyć na swój koszt a nie podatników!
~Dede | 7 lipca 2021, 23:03
Pierwsze słyszę) naprawdę) wrzuć jakiegoś linka. A może coś Ci się pokręciło z racji tego,że król euro py .mówił ostatnio, że oni mieli podobny program tylko Kopacz trzymała go w biurku :)500plus nie był z nieba tylko z wyliczenia ekonomicznego którego platforma niechlubnie olała.co byś powiedział gdyby Tusk dał 500?:)))
~rem do Dede | 8 lipca 2021, 0:10
Niesamowite! Pan Kurski Ci w TVPis o wypowiedzi Pana Morawieckiego nie powiedział? Oglądaj dalej TVPis co Ci się w głowie całkowicie pokręci!.........500+ należy dawać tylko tym co tej pomocy faktycznie potrzebują a nie patologii lub dyrektorom banku co zarabiają 40000zł!Powinno obowiązywać kryterium dochodowe!
~***** | 8 lipca 2021, 8:48
do ~pff | Wczoraj, 16:04 a co powiesz o Annie Grodzkiej z partii Paligłupa??? Wyglądasz mi, sądząc z nieuzasadnionej agresji słownej, na zakompleksioną, słabą cio.tę,używaną przez wszystkich w oparach moczu i chloru, w dworcowym kib.lu.
~Dede | 8 lipca 2021, 9:13
Nie rozpędzaj się z tą patologią.Ona była jest i będzie. Ten problem trawi wszystkie społeczeństwa na świecie tylko do takich jak Ty nie dociera, że jest to ułamek promila problemu. Wy lemingi natomiast, robicie z co drugiej rodziny patoli :) Czy ja na moich fajnych sąsiadów których syn żuca mięsem z kolegą za domem mam mówić ,że są patrolami? Idż pod szkołę na przerwie uszy Ci zwiędną:)))
~Dede | 8 lipca 2021, 9:34
Tak na marginesie dodam,że nie wiem co sądzić o ludziach którym dobrze się wiedzie dostają kasę na dzieci ich rodzice 13,14 emerytury a oni ciągle plują na Polskę. Tu trzeba psychologa :)))
~do Dede 9:13 | 8 lipca 2021, 13:51
Ty nie chodż pod szkołę tylko wejdż do środka i naucz się pisać po polsku bez błędów ortograficznych! Jak już osiągniesz tą wiedzę to się dopiero bierz za komentowanie! Następnie ucz się żyć na swój rachunek a nie na koszt podatników! Nauką i pracą narody się bogacą a nie wyciąganiem rąk po pieniądze na które nie musieli pracować!
~nihilscire | 8 lipca 2021, 14:04
...walka zw złem (pisowskim) jest etycznym obowiązkiem każdego przyzwoitego obywatela tego kraju...sraczka pisowskich dzbanów jest wprost proporcjonalna do strachu jaki wywołał Donald Tusk powrotem do polityki...pis ma z kim przegrać...i przegra...
~Dede | 8 lipca 2021, 15:14
Ponownie proszę:))) może bardziej merytorycznie na temat powrotu kłamcy , króla europy :)
~Do Dede 15:14 | 8 lipca 2021, 15:53
No to bardziej merytorycznie!....... W Polsce obecnie mamy nawet Premiera Rzeczpospolitej Polskiej któremu sąd już dwukrotnie udowodnił mówienie kłamstw!!!!!!! Myślę że jesteś z tego dumny!
~nn | 8 lipca 2021, 16:01
~Do Dede 15:14 | Dziś, 15:53 - bredzisz, sąd nic mu nie udowodnił, tylko nakazał mu w trybie wyborczym, sprostować nieprawdziwe, zdaniem sądu, informacje. A sądy są niemylne? Ten sąd, który uznał, że sędzia, który w świetle kamer zajumał na stacji benzynowej 50 zł, też był sprawiedliwy i nieomylny? Bo biedny sędzia był " roztargniony"???
~Do ~nn | 8 lipca 2021, 16:35
Oświadczenie! Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018r podane podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego PIS w Świebodzinie że w ciągu jednego do półtora roku była wydawana przez nas większa suma na drogi lokalne niż za czasów koalicji PO-PSL w ciągu ośmiu lat!................Premier RP Mateusz Morawiecki I kto tu bredzi??
~Dede | 8 lipca 2021, 16:38
No to trochę z innej beczki:) zapomnieliście jak rząd pod jego przywództwem zajumał nam 150mld zł z ofe? Zapomnieliście jak podnosił podatki VAT? Wiek emerytalny? Sory:) podniesienie wieku emeryt.ogłosił z mównicy sejmowej jego koleś z PSL:) koalicjant.Nie piszę o aferach szkoda klawiatury;) Na koniec.W siódmym roku panowania zarzekał się że Polska jest dla niego najważniejsza premierowanie to zaszczyt,dwa tyg.przed daniem dyla do Brukseli udzielił takiego wywiadu no i te jego wilcze oczy:) Pzdr

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja