Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11402
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Nietolerancja Policji?

Autor: RobertObaz
Wtorek, 17 sierpnia 2021, 12:04
Państwo PiS stało się nie tylko nietolerancyjne, ale zaczyna zagrażać bezpieczeństwu swoich obywateli. Funkcjonariusze policji dostali przyzwolenie od rządzących na brutalne zatrzymania oraz interwencje, bo nad nimi nasze państwo rozpostarło parasol nietykalności.

Tak było w czasie Strajków Kobiet, kiedy uczestników bito pałkami, wykręcano im ręce i psikano w oczy gazem łzawiącym. Winni dla władzy nie byli wtedy funkcjonariusze policji nadużywający środków przymusu bezpośredniego, ale osoby uczestniczące w protestach. Wtedy, zarówno dla rządu jak i policji, nawet legitymacja poselska była bez znaczenia. Razy pałą i gazem rozdawano po równo wszystkim, nawet tym, którzy dokonywali interwencji w celu obrony zatrzymywanych.

Skoro w ten sposób policja traktuje władzę ustawodawczą, to jakie szanse ma w starciu z nią zwykły obywatel? Nikłe.

Widać to doskonale, kiedy kolejne dni toczącej się sprawy śmierci 34-letniego Bartka z Lubina ujawniają coraz drastyczniejszy przebieg całego zajścia. konferencja prasowa rodziny ofiary policyjnej przemocy, ujawniła zdjęcia na których widać obrażenia, które świadczyć mogą o pobiciu. Jak szybko zamieciono by sprawę pod dywan, gdyby na ręce władzy nie patrzyli dziennikarze, posłowie i opinia publiczna?

Po informacjach opublikowanych 13 sierpnia 2021 roku przez Gazetę Wrocławską, wychodzi na jaw także fakt, że dla policji problemem mogło być także to, że Bartek był osobą nieheteronormatywną. W polskim piekiełku nietolerancji to oznacza bardzo wiele. Nawet jeśli jesteś akceptowany przez rodzinę, bliskich i przyjaciół zawsze znajdą się tacy, którzy będą cię krzywdzić tylko dlatego, że nie jesteś taki jak większość. Odtrącenie i odrzucenie to prosta droga do autodestrukcji, zwłaszcza w kraju, w którym psychiatria jest niedofinansowana a szkoły stają się kuźnią nietolerancji i homofobii. Wtedy ze swoimi problemami zostajesz sam.

Jak może więc być lepiej skoro Minister Edukacji nie kryje się ze swoimi barbarzyńskimi poglądami? Skoro prasa ujawnia stosowanie przemocy wobec dzieci przebywających w szpitalu psychiatrycznym? W końcu jak możemy nauczyć się żyć ze sobą we wzajemnym zrozumieniu skoro samorządowcy tworzą strefy wolne od LGBT wprowadzając w ten sposób segregację na dobrych i złych Polaków?

Policjant, który stosuje siłę ze względu na czyjeś poglądy polityczne lub orientację seksualną powinien zostać pozbawiony munduru. Nie ma i nie będzie zgody na szykanowanie osób, których wartości różnią się od tych „pożądanych”. Każda osoba ma prawo czuć się bezpiecznie, a każde naruszanie jej praw będzie piętnowane.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group