« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 22 września 2021.Imieniny: Joachima, Maurycego, TomaszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Nietolerancja Policji?

Autor: RobertObaz
Wtorek, 17 sierpnia 2021, 12:04
Państwo PiS stało się nie tylko nietolerancyjne, ale zaczyna zagrażać bezpieczeństwu swoich obywateli. Funkcjonariusze policji dostali przyzwolenie od rządzących na brutalne zatrzymania oraz interwencje, bo nad nimi nasze państwo rozpostarło parasol nietykalności.
Tak było w czasie Strajków Kobiet, kiedy uczestników bito pałkami, wykręcano im ręce i psikano w oczy gazem łzawiącym. Winni dla władzy nie byli wtedy funkcjonariusze policji nadużywający środków przymusu bezpośredniego, ale osoby uczestniczące w protestach. Wtedy, zarówno dla rządu jak i policji, nawet legitymacja poselska była bez znaczenia. Razy pałą i gazem rozdawano po równo wszystkim, nawet tym, którzy dokonywali interwencji w celu obrony zatrzymywanych.

Skoro w ten sposób policja traktuje władzę ustawodawczą, to jakie szanse ma w starciu z nią zwykły obywatel? Nikłe.

Widać to doskonale, kiedy kolejne dni toczącej się sprawy śmierci 34-letniego Bartka z Lubina ujawniają coraz drastyczniejszy przebieg całego zajścia. konferencja prasowa rodziny ofiary policyjnej przemocy, ujawniła zdjęcia na których widać obrażenia, które świadczyć mogą o pobiciu. Jak szybko zamieciono by sprawę pod dywan, gdyby na ręce władzy nie patrzyli dziennikarze, posłowie i opinia publiczna?

Po informacjach opublikowanych 13 sierpnia 2021 roku przez Gazetę Wrocławską, wychodzi na jaw także fakt, że dla policji problemem mogło być także to, że Bartek był osobą nieheteronormatywną. W polskim piekiełku nietolerancji to oznacza bardzo wiele. Nawet jeśli jesteś akceptowany przez rodzinę, bliskich i przyjaciół zawsze znajdą się tacy, którzy będą cię krzywdzić tylko dlatego, że nie jesteś taki jak większość. Odtrącenie i odrzucenie to prosta droga do autodestrukcji, zwłaszcza w kraju, w którym psychiatria jest niedofinansowana a szkoły stają się kuźnią nietolerancji i homofobii. Wtedy ze swoimi problemami zostajesz sam.

Jak może więc być lepiej skoro Minister Edukacji nie kryje się ze swoimi barbarzyńskimi poglądami? Skoro prasa ujawnia stosowanie przemocy wobec dzieci przebywających w szpitalu psychiatrycznym? W końcu jak możemy nauczyć się żyć ze sobą we wzajemnym zrozumieniu skoro samorządowcy tworzą strefy wolne od LGBT wprowadzając w ten sposób segregację na dobrych i złych Polaków?

Policjant, który stosuje siłę ze względu na czyjeś poglądy polityczne lub orientację seksualną powinien zostać pozbawiony munduru. Nie ma i nie będzie zgody na szykanowanie osób, których wartości różnią się od tych „pożądanych”. Każda osoba ma prawo czuć się bezpiecznie, a każde naruszanie jej praw będzie piętnowane.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~zimny chirurg | 17 sierpnia, 12:41
To było widać i czuć pod Jastrzębską Spółką Węglową. Tam ludzi nie znoszono z ulicy tylko do nich strzelano, było to wcale nie tak dawno bo przed 2015 rokiem. Innych spraw też nie ujawniano, teraz często gani się Policję za walkę z przestępcami. Samo nie wykonywanie poleceń służb porządkowych winno być bardzo surowo karane. Ja na ulicy nie widzę ludzi jakoś oznakowanych kto w co wierzy i jakie ma zapatrywania seksualne. " Nawet jeśli jesteś akceptowany przez rodzinę, bliskich i przyjaciół zawsze znajdą się tacy, którzy będą cię krzywdzić tylko dlatego, że nie jesteś taki jak większość." a skąd ci INNI będą wiedzieli o takiej przypadłości danej osoby, w Dowodzie Osobistym nie ma takiej adnotacji.
~GośćJG | 17 sierpnia, 13:06
Oj Panie Robercie, widzę, że artykuł z plotkami typu "zmiażdżona krtań" został wycofany to teraz lecimy w stronę LGBT? Bardzo to słabe z Pana strony. Obywatele oczekują od Policji sprawnego działania itd. a służby te są wiecznie niedofinansowane, brak szkoleń a nawet procedury działania w terenie są skomplikowane. Bandyci śmieją się policji w twarz bo Ci nic w sumie nie mogą, a potem jest właśnie: bo przemoc, bo policja mnie bije. Na zachodzie, nie wykonujesz poleceń to nawet nie wiesz kiedy leżysz... Oczywiście w każdym zawodzie trafią się czarne owce i takich trzeba tępić. Podsumowując rozumiem Panie Robercie, że gość rzucał kamyczkami i zachowywał się jak naćpany dlatego, że był LGBT? Bardzo zabawne... Ja rozumiem rozgłos, naprawdę, ale nie takimi sposobami, no proszę wybaczyć :)
~ryś | 17 sierpnia, 13:10
Zlikwidować policję, pozwolić Bartusiom i innym szalonym macicom na samostanowienie na ulicach! Szykanować tylko hetero i wszystkich tych, co nie z LGBT - dla nich obozy koncentracyjne
~kalif jeleniej góry | 17 sierpnia, 13:22
Poczekajta. Przyjdo taliby i zrobio porządek.
~smutek | 17 sierpnia, 13:31
Jankesi nas opuszczĄ i katoliby wejdĄ do STOLICY.
~hgffbk | 17 sierpnia, 13:32
Chlopie weź się za to żeby zbudowali rondo na drodze krajowej nr 30 gdzie jest skrzyżowanie dróg Jelenia Góra, Goduszyn, Zgorzelec, Siedlęcin, mieszkasz w pobliżu, budujesz tam dom w okolicy a kierowcy nie mogą w tym miejscu bezpiecznie jeździć, to jest temat do wykazania się a nie jakieś tam sprawy o policji...
~Zenek | 17 sierpnia, 14:01
Najbardziej używał umysłu poseł Obaz podczas łączenia kabli w studni kablowej. Teraz jest tylko gorzej. Jesteś pan(specjalnie) posłem państwa pis czy posłem Polski Rzeczpospolitej. Dla mnie jesteś pan aparatczykiem partii, do której aktualnie należysz.
~ojkofobom ku uwadze | 17 sierpnia, 14:07
"Jest w nas potencjał wielkości i jest potencjał małości. To wynika z tego, że istnieją, tuż obok siebie, dwie Polski - a jeśli istnieją dwie Polski, to muszą też istnieć dwa narody Polaków. Te narody oddzieliły się od siebie i zaczęły wieść życie osobne kilkaset lat temu. Jeden to naród patriotów, drugi - naród kolaborantów. W narodzie patriotów marzenie i wielkości Polski jest wciąż żywe" "Naród kolaborantów jest ogarnięty i obezwładniony obsesją swoje małości, nędzy, podłości, znikczemnienia. Co oczywiście nie przeszkadza i nigdy nie przeszkadzało polskim kolaborantom twierdzić, że kolaborują z przyczyn patriotycznych. (...) Naród kolaborantów jest przekonany, że w interesie kolaborantów jest poddanie się obcej sile, zewnętrznej potencji, że to jest jedyne dla nich wyjście.
~lesław | 17 sierpnia, 14:13
Pan poseł chce zaistnieć w mediach, i bzdety pisze o nietolerancji o brutalnej PIS policji. Takie draństwo obłuda, beszczelne zachowania środowisk lewackich , środowisk zboczonych, które robią zadymy, awantury to trzeba napiętnować a nie usprawiedliwiać . Człowieku opamiętaj się. Policje zostaw w spokoju.
~kaziu | 17 sierpnia, 15:20
Panie Posle, proszę zająć się naprawdę ważnymi dla nas problemami. Np jakąś szybką drogą do wrocławia, czy Zgorzelca. Jest Pan posłem, jak byliście u steru w mieśćie nic nie robiliście. To może teraz ?
~rymcym | 17 sierpnia, 15:25
no nie same anioły , archianioły , niepokalane i miłosierne , patrzcie z jaką miłością ochraniają takiego na Żoliborzu
~PYTAM | 17 sierpnia, 15:55
Czy taka gazeta jak ta może pisać takie bzdury bez konsekwencji ? Policja nie jest od tolerancji tylko od egzekwowania PRAWA - barany.
~y? | 17 sierpnia, 15:58
Panie pośle kto takie piękne teksty pisze dla pana?
~goduszyn | 17 sierpnia, 16:23
Sama mamusia dzwoniła na synka na policje a teraz broni narkomana i bandytę
~- | 17 sierpnia, 16:41
Odpowiada ci Państwo czerwonej zarazy.
~Dede | 17 sierpnia, 18:06
Panie Pośle ! Na Boga czy Pan zapomniał jak Lempart pluła policjantowi w twarz ? Jak darła paszczę , obrażała policjantów ?
~z | 17 sierpnia, 18:20
szkoda słów patole myślą że będą górą
~OH | 17 sierpnia, 19:18
Co Ty grubasku pleciesz? Biedny Grzesiu, wyszedł z biblioteki i został pobity przez Policję!!! A Grzesiu zmarł bo swoim zachowaniem zagrażał normalnym obywatelom. To nie p a t o l a nam będzie narzucać normy zachowania, tylko obywatele za pomocą Policji zmuszą ich do zachowań zgodnych z obowiązującymi normami prawnymi i ogólnoprzyjetymi.
~Grzdacz1 | 17 sierpnia, 19:42
Policja to patologia od początku demokracji?. To nie wina ostatnich lat to długotrwały proces. Polak jeszcze trochę a będzie musiał się bronić przed nimi, tylko broni w narodzie brak.
~Kuracjusz | 17 sierpnia, 20:52
"Państwo PiS stało się nie tylko nietolerancyjne, ale zaczyna zagrażać bezpieczeństwu swoich obywateli" - powiedział Stary Osioł!
~PO-jak podwyżki | 18 sierpnia, 6:39
Za pseudo rządów PO-PSL-SLD- roztoczony był parasol ochronny nad GANGAMI, MAFIAMI I KLIKAMI ZŁODZIEJSKIMI które to okradły POLSKĄ RODZINĘ na jakieś 480 miliardów złotych. Szef tej mafii RUDY ZŁODZIEJ w nagrodę poszedł do Uni Europejskiej za wynagrodzenie 105 tysięcy złotych PANIE ŚMISZNY a dla POLSKIEJ RODZINY pinindzy ni było, one oddawaliście dla gangsterki mafi i wszelkiej maści złodzieji. Teraz ta ZŁODZIEJSKA SZUJA przyjechała do polski i KŁAMSTWEM sieje zawiść i zamęt aby PODPALIĆ POLSKĘ Takie dostał zadanie ten ZŁODZIEJ WSZECH CZASÓW panie śmiszny. Taka jest prawda i my doskonale o tym wiemy. Panie ŚMISZNY.
~Matey | 18 sierpnia, 7:10
Nic się nie zmienia, ciągle ta nudna, zdarta płyta. " Jak nie rządzimy my to jest faszyzm, Hitler skądś tam, totalitaryzm. Policja bije, morduje...". To jest powtarzane bezrefleksyjnie, bo lewica to stan umysłu. Zmaltretowano tym całe pokolenia...
~fagot | 18 sierpnia, 9:42
Policja ma być skuteczna a nie tolerancyjna. Przez tą tolerancję patologia i przestępcy będą chodzić po ulicach , tak jak na zachodzie. Obaz ogarnij się i nie wspieraj braku bata nad przestępcami.
~jeżyk | 18 sierpnia, 9:46
Poważny ,chyba,polityk a tu tekst zaczyna się"państwo pis".Nie lubię jak wąż pierdzi .
~Rondo | 18 sierpnia, 11:03
Przestań Pan Panie Obaz mieszać ludziom w głowach. Może tak zajmij się Pan sprawami Jeleniej, ściągnij tu jakiś inwestorów, lobbuj za sprawami naszego miasta, załatw Pan jakąś inwestycję, może dofinansowanie dla szkoły, itp.. . Takie banialuki to niech klepie Pan Borys i inni z jego drużyny. Pozdro
~Matey | 18 sierpnia, 14:09
Oderwanie od rzeczywistości polityków czy samorządowców dziwić nie powinno. Za to budzić zdumienie musi infantylna wizja codzienności u było nie było ludzi już dojrzałych. Bo teraz jest stękanie że Policja zła, bo nie atakuje władzy lub nie zachowuje się jak bojówka Lempart i Budki. A za chwilę wycie że bandyci kradną, biją a " Policja nic nie robi ". Tak w koło Oskara z Nicholasem, bo przecież Maciej to obciach dla was.
~***** *** | 18 sierpnia, 14:17
milicja to banda kundli
~Kitesurfer | 18 sierpnia, 14:32
Policja to nie " SIOSTRY MIŁOSIERDZIA " i maja bezwzgl.egzekwować przrsgrzeganie PRAWA..jak mowi podst.maxyma prawa " dura lex sed lex "..uwazam ze za DUZO poblazania i LEWACKIEJ empatii w postepow.Policji i Sądów..inaczej jest CHAOS i ANARCHIA !!!!więcej uprawnień dla POLICJI !!
~Kitesurfer | 18 sierpnia, 14:32
Policja to nie " SIOSTRY MIŁOSIERDZIA " i maja bezwzgl.egzekwować przrsgrzeganie PRAWA..jak mowi podst.maxyma prawa " dura lex sed lex "..uwazam ze za DUZO poblazania i LEWACKIEJ empatii w postepow.Policji i Sądów..inaczej jest CHAOS i ANARCHIA !!!!więcej uprawnień dla POLICJI !!
~myciol | 19 sierpnia, 8:00
Myślałem, że już nic mnie zdziwi, ale pana wypowiedż......
~DJ****** | 19 sierpnia, 15:52
Czy to prawda że Nowiny Jeleniogórskie UPADAJĄ? Przecież żadnych informacji tylko przedruki ,kopiuj-wklej.
~PO-jak podwyżki | 20 sierpnia, 7:31
Wy CZERWONE LEWAKI to chcecie takiego państwa co to ochraniało GANGI MAFIJNE co kradły nam VAT. A paliw im nie wolno było ruszać. TAKIE chcecie PAŃSTWO????? Ach ta lewacka zaraza. Pani Marta Lempart wasza ulubienica i waszej ulubionej ZAKŁAMANEJ stacji TVN pluła policjantom w twarz i wyzywała ich w bezczelny sposób i to wam się podobało. Nawet wasz wielki Donald Tusk zapraszał ją na swoje salony. To wam się podobało. Ale nam nie. My takiego państwa nie chcemy. I dlatego w następnych wyborach dostaniecie jakieś 5 procent i to razem z PSL-em.
~Lucyfer | 20 sierpnia, 13:21
W internecie jest film dokładnie pokazujący jak policyjny samarytanin klęczy na szyi chłopaka.Widać to dokładnie.A gdy wstaje chłopak bezwładnie przelewa im sie przez ręce.Trup.
~Godusz | 20 sierpnia, 13:46
Oj, Robercik, Robercik...! Już Cię ta Wiosna zupełnie odmóżdżyła. A szkoda! Bo kiedyś jeszcze konkretny facet byłeś i wiele zrobiłeś dla swojej okolicy. To opinia kilku osób, które Cię dobrze znają (znali?) i teraz wstydzą się z tego powodu... Przemyślisz? Nie sądzę...
~DJ***** | 20 sierpnia, 19:43
Kordon "samarytan" pilnuje 30 uchodźców.
~xyzź | 22 sierpnia, 6:01
Polskie granice muszą być szczelne i dobrze chronione. Kto to kwestionuje, nie rozumie, czym jest państwo” - napisał na Twitterze Donald Tusk, lider Platformy Obywatelskiej.
~xyzżź | 22 sierpnia, 6:03
~Lucyfer | 20 sierpnia, 13:21 oglądaj ze zrozumieniem. Ten film dotyczy USA !!!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja