« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 27 listopada 2021.Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Niewypalony Senator

Autor: Obserwator
Czwartek, 8 lutego 2018, 13:27
„…biorąc pod uwagę wypalenie się jeleniogórskiej Platformy Obywatelskiej, a także czy to będzie 60–letni Marcin Zawiła, czy jeszcze starszy Jerzy Łużniak – obydwaj wypaleni – uważamy, że potrzeba w Jeleniej Górze ludzi, którzy nie rządzili do tej pory w naszym mieście”.
Powyższe to cytat dosłowny z wypowiedzi Pana Senatora Mroza Krzysztofa dla portalu „Jelonka”, ilustrujący w sposób zupełnie oczywisty tezę nieistniejącego już Porozumienia Centrum, czyli – TKM (w rozwinięciu skrótu Teraz K… My).

Wypowiedz Pana Senatora jest szczera do bólu i bezrefleksyjna, ale - czego, jak czego – refleksji się po Panu Senatorze nie ma co spodziewać. Zasiada przecież w Senacie RP, obradującym głównie po nocach, więc trudno mieć jakąkolwiek refleksję nad ranem.

Podejmuję się pokrótce wytłumaczyć, co nam, ludziom kolejnego sortu był łaskaw powiedzieć Pan Senator. Dużo tego tłumaczenia nie ma, bo i wypowiedź nie była za długa. Otóż powiedział, że: „nieważne, kto będzie rządził, byle nie ci, którzy już byli. Ci nowi, którzy mają być – znaczy my – nie muszą niczego umieć, ale muszą mieć legitymację (naszą) i muszą się wykazać tym, że do tej pory nic im się jeszcze w życiu nie udało, więc podejmą próbę. Wprawdzie na koszt mieszkańców, ale przecież w Konstytucji jest napisane, że nauka jest darmowa dla uczniów. Nie byli przy tzw. korycie, więc mają konstytucyjne prawo, żeby się do tego koryta dorwać, a ono wynika z faktu, że tam ich jeszcze nie było. Nie po to bowiem opanowali trybunały, sądy, prokuraturę i spółki Skarbu Państwa, żeby zostawić na boku samorządy.

Dał nam przykład nie tyle Bonaparte (to wyimek z hymnu – przyp. aut.), ile radny Oliwer Kubicki, że w opanowywaniu spółek Skarbu Państwa potrafimy osiągać sukcesy. Radny Kubicki okresowo miał nawet kumulację – trzy spółki w jednej ręce (drugą miał jeszcze wolną i całe szczęście, bo mógł jej użyć do podstawiania mikrofonu Panu Ministrowi Jakiemu). Radny dwojga imion Szymański też na polu spółek ma pewne sukcesy. Nie odbiega od swoich kolegów radny Łojek, który wycelował w – za przeproszeniem – w organy wykonawcze i nie zasiadł w radzie nadzorczej, tylko na funkcji prezesa kolejnej spółki. A że czujemy oddech na plecach naszego elektoratu, karmionego wprawdzie datkami z programu „500 +”, jednak niewystarczająco, to musimy opanować samorządy, bo nie mamy jeszcze dojścia do rad nadzorczych spółek samorządowych.

Tyle w telegraficznym skrócie.

Przy najbliższej okazji pojadę na grób Wojciecha Młynarskiego, żeby zapalić znicz w uznaniu jego talentu i umiejętności przewidywania, wręcz wizjonerstwa. To przecież on (wprawdzie z myślą o komunie) napisał wiersz – piosenkę z tekstem „co by tu jeszcze spieprzyć panowie, co by tu jeszcze…”. Nadchodzi czas na pieprzenie samorządów. I jak tu nie zdobyć się na refleksję obcą Panu Senatorowi – komuna właśnie wróciła…

P.S. Z Internetu wynika, że Marcinowi Zawile brakuje troszkę do 60 lat, ale Krzysztof Mróz na tego typu drobiazgi nie zwraca uwagi. Z tego samego Internetu można wywnioskować, że Naczelnik Państwa, znaczy poseł, ma lat 68, ale nie jest wypalony. Może dlatego, że jako człowiek wolny od rodziny (poza kotem), i przyjaciół (bo ma wyłącznie wasali), prawa jazdy, kart kredytowych, itp. nie musi się specjalnie wypalać. Gdyby w stosunku do posłów stosować tę samą zasadę, którą posłowie stosują do sędziów, to połowę Parlamentu RP można byłoby rozgonić, niezależnie od politycznych zapatrywań. Może warto nad tym pomyśleć i – wzorem senatora – powiedzieć: „W Sejmie i Senacie powinni zasiadać ci, których jeszcze tam nie było, bo jakieś emerytalne złogi powinny odejść, skoro nadchodzi młodość”.

Przywoływany już tu Młynarski napisał przecież (w innej piosence) – „nic, że droga wyboista, ważne, że kierunek prosty”. Do skraju przepaści. Ale to już inna sprawa.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~precz z PiSPOPSLSLD i pozost | 8 lutego 2018, 14:03
hehe ale go PO podpusciło a koles pan senator pojechał ich po całości nie wiedzac ze to podpucha aby zaczeli pisowcy szczekac na PO wykazując się brakiem kultury a tu prosze od razu pojawia się tekst który pokazuje jak mamy głosować - na wszystkich tylko nie na PiS,PO,SLD,PSL,KUKIZY,KOD, i wszystkich innych polityków - kiedy ktoś odważny w polsce przeprowadzi porządną lustrację taką do 4pokolenia wstecz to bede wtedy głosował bo może znajdą się rdzenni polacy którzy będą umieli rządzić państwem,województwem i miastem
~Arek | 8 lutego 2018, 15:31
Dlaczego artykuły są ANONIMOWE? A kim jest mości Obserwator, że boi się pisać pod WŁASNYM NAZWISKIEM?
~Bambo | 8 lutego 2018, 16:18
"A panna Krysia,panna Krysia z panem Mietkiem,co się tuż przed chwilą przysiadł przemierzała wzdłuż i wszerz parkietu przestrzeń,ale nigdy nie spojrzała ku orkiestrze,skąd basisty rozmarzony wzrok śledził wciąż jej każdy gest i krok"[fragm. piosenki W.Młynarskiego - przyp. autowa wpisu].Te "obserwer zezowate oko",a ile ty masz wiosenek,że innych rozliczasz?Śledzisz wciąż "gesty i kroki" innych,a sam swojego "strita" nie dostrzegasz.Można by powiedzieć,że to co piszesz to takie"Zezem" np.odcinek pt:"Piesi" w odniesieniu do programu satyrycznego Stanisławskiego-przyp.autora ]
~Bambo | 8 lutego 2018, 16:20
No i chyba najlepszym komentarzem do tego co pisze "Obserwer" jest tekst piosenki z ww. serialu satyrycznego pt. "Zezem": "Jeśli chcesz prawdę zaskoczyć Spójrz prawdzie raz prosto w oczy Z lewa jej spójrz, z prawa jej spójrz Co trzeba ujrzeć, to ujrz! Prawda wyłazi ci bokiem? Uderz ją swym prostym okiem! Lewym ją łup, prawym ją łup Aż oko stanie ci w słup! Wiesz teraz, widzu kochany Co to jest zez sterowany A jeśli chcesz, dowiesz się też Skąd wziął się ten chytry, ten chytry zez Morał zeń płynie głęboki Że prawda chadza na boki Na lewo raz, na prawo raz A jak już prosto, to w las!".. Nic dodać nic ująć!!!
~@Arek | 8 lutego 2018, 17:18
Jezeli chcesz obalic jego argumenty to potrzebne ci sa argumenty a nie dane osobowe. Poza tym sam jestes anonimowy.
~zaboberek | 8 lutego 2018, 20:28
Czy Obserwator gdyby pisał peany na cześć przedstawicieli "dobrej zmiany",byłby w porządku gość.Przecież może mieć inny punkt widzenia niż np."Arek".
~co za dno | 8 lutego 2018, 20:45
Od dziś do wyborów Jelonka będzie miejscem do wylewania pomyjów w formie takich dennych felietoników? Anonimowych na dodatek? Jak nasmaruję coś takiego na prezydenta Zawiłę, to puścicie? Czy już was przekupił i będziecie mu lizać d... jak nj24?
~haha_haha | 8 lutego 2018, 21:18
do ostatniego komentarza - dla ścisłości - jak się nawet komuś żółć ulewa, bo nerwy puszczają i argumentów brakuje, to powinien (jako patriota) pisać starannie. Otóż należało napisać "wylewanie pomyj", a nie "pomyjów". Rzeczywiście - co za dno...
~radny | 9 lutego 2018, 7:59
pan senator mróz to człowiek bardzo zaangazowany zgłosiło sie do niego czterech radnych z podmiejskiej gminy o pomoc a on ich wysłuchał i wysłał do pani poseł żenada tak się ośmieszyć to człowiek nikt dobrze że niedługo wybory
~open | 9 lutego 2018, 9:58
PiS już pokazał co umie. Skłócił Polskę ze wszystkimi sąsiadami, jesteśmy pośmiewiskiem Unii Europejskiej, Robi z nas wrogów USA i Izraela. Marsze z dnia 11.11.2017r nazywa patriotycznymi
~do : autora - Obserwatora | 9 lutego 2018, 10:35
Podaj mi dowolną partię i nazwisko polityka a ja tylko wkleję w ten tekst i będzie pasować. Masz szablony swoich wpisów ??? PS Oszczędzaj wątrobę i woreczek żółciowy.
~sd | 9 lutego 2018, 10:39
Kończ waść swojego wstydu oszczędź.
~Usatysfakcjonowana | 9 lutego 2018, 11:27
No i dzięki za kolejny felietonik. Fajny .Arku : Ja, być może autor a nawet i TY piszemy anonimowo, bo możemy. JESZCZE możemy. Takim TW - VEKTRUŚ- trza dodać trochę pracy. Niech się głowią, jak wleżć do d..y nowej/starej ale ludowej władzy i niech szukają, szperają, prowadzą archiwa i ... donoszą.
~normalnie | 9 lutego 2018, 14:38
Jak się w pracach dyplomowych ,powoływało się na Lenina ,który chciał aby kucharki rządziły ,to teraz wprowadza się to w życie .Od góry do dołu.Kucharki bowiem gotują tak jak zażyczy sobie szef kuchni .Paniali.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja