Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11308
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Niższy PIT i CIT jest możliwy. Lewica prezentuje program

Autor: RobertObaz
Poniedziałek, 21 lutego 2022, 14:54
W sobotę 19 lutego Lewica zaprezentowała swój pomysł na gospodarkę i podatki. Sprawiedliwy system podatkowy to taki, w którym ci którzy zarabiają najmniej płacą mniejsze podatki a ci, którzy zarabiają więcej płacą większe podatki. System ma być uczciwy oraz stabilny. Chcesz wiedzieć ile zyskasz w ciągu roku na rozwiązaniach Lewicy? Prezentujemy kalkulator podatkowy: https://lewica.org.pl/kalkulator

„Morawiecki i Glapiński poprzez inflację wyczyścili portfele Polek i Polaków. Wiele osób w ostatnich latach dołączyło do klasy średniej. To było dobre dla Polski. Ale teraz PiS zabiera im to co zyskali. Tylko budżet państwa tuczy się na inflacji. Wysokie ceny to więcej kasy z VAT dla budżetu państwa. Wszystkie nasze propozycje mieszczą się w granicach zdrowego rozsądku i nie odbierają ludziom motywacji do pracy. Nowa Lewica jest partią pracy, która potrafi docenić osoby ciężko pracujące” – Powiedział Włodzimierz Czarzasty. Dzisiejsza sytuacja gospodarcza dotyka przede wszystkim najbiedniejszych i klasę średnią. System stworzony przez prawicę służy przede wszystkim tłustym kotom a ciąży tym, którzy zarabiają najmniej.

Polski system podatkowy jest niejasny, skomplikowany i dziurawy. Ustawy podatkowe od wejścia w życie były zmieniane już 946 razy. Tylko w tym roku wydanych zostanie ponad 20 tysięcy indywidualnych interpretacji podatkowych. Tymczasem niedługo prawdopodobnie wejdą w życie kolejne zmiany, które zaskoczą osoby płacące podatki, czyli nas wszystkich. Rząd PiS planuje przegłosować w Sejmie ustawy podatkowe „Polskiego Ładu”, żeby przesłać go prezydentowi do podpisu, zaledwie 2 miesiące przed wejściem w życie.

Czas skończyć z zaskakiwaniem obywateli i obywatelek kolejnymi zmianami zawiłych przepisów. Nowa Lewica mówi jasno: podatnicy muszą mieć minimum 6 miesięcy na dostosowanie się do zmian podatkowych. Rozwiązania w sprawach podatków muszą być jasne, przejrzyste, uczciwe i stabilne dla każdego z nas.

PIT – podatek od dochodów osobisty powinien być dostosowany do indywidualnych dochodów oraz podlegać progresji. Stawka podatkowa powinna zaczynać się na poziomie 1%. Obciążenie podatkowe rośnie w zwalniającym tempie do 38,40% dla dochodów w wysokości 500 000 złotych, powyżej tej kwoty przewiduje się podatek w stałej wysokości 40%.

CIT – progresywny podatek od dochodów z działalności gospodarczej. Każda firma jest małym podatnikiem, aż do momentu przekroczenia przez nią progu określonego w ustawie. Podatnicy, którzy mają dochody do 45 000 złotych i przychody do dzisiejszej granicy 9 000 000 złotych zapłacą stawkę podatku pomiędzy 0% a 9%. Powyżej tej kwoty podatek naliczany jest od przychodu danej firmy.

Podatki proponowane przez Lewice są jasne i przejrzyste. Na tych rozwiązaniach zyskują wszyscy a nie grupy wybrane przez Prezesa i Premiera.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group