« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 18 maja 2022.Imieniny: Aleksandry, Eryka, FeliksaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Niższy PIT i CIT jest możliwy. Lewica prezentuje program

Autor: RobertObaz
Poniedziałek, 21 lutego 2022, 14:54
W sobotę 19 lutego Lewica zaprezentowała swój pomysł na gospodarkę i podatki. Sprawiedliwy system podatkowy to taki, w którym ci którzy zarabiają najmniej płacą mniejsze podatki a ci, którzy zarabiają więcej płacą większe podatki. System ma być uczciwy oraz stabilny. Chcesz wiedzieć ile zyskasz w ciągu roku na rozwiązaniach Lewicy? Prezentujemy kalkulator podatkowy: https://lewica.org.pl/kalkulator
„Morawiecki i Glapiński poprzez inflację wyczyścili portfele Polek i Polaków. Wiele osób w ostatnich latach dołączyło do klasy średniej. To było dobre dla Polski. Ale teraz PiS zabiera im to co zyskali. Tylko budżet państwa tuczy się na inflacji. Wysokie ceny to więcej kasy z VAT dla budżetu państwa. Wszystkie nasze propozycje mieszczą się w granicach zdrowego rozsądku i nie odbierają ludziom motywacji do pracy. Nowa Lewica jest partią pracy, która potrafi docenić osoby ciężko pracujące” – Powiedział Włodzimierz Czarzasty. Dzisiejsza sytuacja gospodarcza dotyka przede wszystkim najbiedniejszych i klasę średnią. System stworzony przez prawicę służy przede wszystkim tłustym kotom a ciąży tym, którzy zarabiają najmniej.

Polski system podatkowy jest niejasny, skomplikowany i dziurawy. Ustawy podatkowe od wejścia w życie były zmieniane już 946 razy. Tylko w tym roku wydanych zostanie ponad 20 tysięcy indywidualnych interpretacji podatkowych. Tymczasem niedługo prawdopodobnie wejdą w życie kolejne zmiany, które zaskoczą osoby płacące podatki, czyli nas wszystkich. Rząd PiS planuje przegłosować w Sejmie ustawy podatkowe „Polskiego Ładu”, żeby przesłać go prezydentowi do podpisu, zaledwie 2 miesiące przed wejściem w życie.

Czas skończyć z zaskakiwaniem obywateli i obywatelek kolejnymi zmianami zawiłych przepisów. Nowa Lewica mówi jasno: podatnicy muszą mieć minimum 6 miesięcy na dostosowanie się do zmian podatkowych. Rozwiązania w sprawach podatków muszą być jasne, przejrzyste, uczciwe i stabilne dla każdego z nas.

PIT – podatek od dochodów osobisty powinien być dostosowany do indywidualnych dochodów oraz podlegać progresji. Stawka podatkowa powinna zaczynać się na poziomie 1%. Obciążenie podatkowe rośnie w zwalniającym tempie do 38,40% dla dochodów w wysokości 500 000 złotych, powyżej tej kwoty przewiduje się podatek w stałej wysokości 40%.

CIT – progresywny podatek od dochodów z działalności gospodarczej. Każda firma jest małym podatnikiem, aż do momentu przekroczenia przez nią progu określonego w ustawie. Podatnicy, którzy mają dochody do 45 000 złotych i przychody do dzisiejszej granicy 9 000 000 złotych zapłacą stawkę podatku pomiędzy 0% a 9%. Powyżej tej kwoty podatek naliczany jest od przychodu danej firmy.

Podatki proponowane przez Lewice są jasne i przejrzyste. Na tych rozwiązaniach zyskują wszyscy a nie grupy wybrane przez Prezesa i Premiera.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~3/5 | 21 lutego, 17:25
Jak wygracie wybory i będziecie sobie rządzić to będziecie mogli sobie wprowadzać takie bzdety !!!
~xyz | 21 lutego, 19:40
A dlaczego to macie takie pomysły, takie opowiastki z mchu i paproci tylko wtedy, gdy chcecie się dopchać do koryta? Gfdzie byliście, jak rządziliście? Przecież postkomuchy Miller, Kwaśniewski, Belka,Cimoszewicz to gdzie byli? W Moskwie?
~trytytka | 21 lutego, 21:26
Zesrała się bida i płacze.....
~GośćJG | 22 lutego, 9:26
Uczciwie? Zależy dla kogo... a może jedna uczciwa stawka dla wszystkich? To, że komuś się udało to trzeba go karać? Nasz cudowny rząd zwiększył kwotę wolną od podatku kosztem składki zdrowotnej... Czyli dla wielu bez zmian. Zamiana dla zmiany...
~spoko | 22 lutego, 10:45
Żadnych zmian od lewicy! to zawsze oznacza przekręty, straty dla obywateli, oszustwa.Lewicy już dziękujemy,wasze miejsc jest na śmietniku historii.
~Preczzkomuną | 22 lutego, 11:39
Precz z czerwoną zarazą. Przypominam. Czerwona zaraza chciała przymusu szczepień.
~STACH | 23 lutego, 8:59
Jakoś nie widziałem ani nie słyszałem z ust lewaków obliczeń skutków dla budżetu i finansów Państwa. Na razie to tylko dyrdymały z których nic nie wynika. Można to obecnie zakwalifikować jako "opowieści z narni" albo "opowieści z mchu i paproci".
~Grzesiek_5 | 23 lutego, 12:14
Czerwoni dalej na haju :)
~Drobny przedsiebiorca | 23 lutego, 20:26
Co wy tam jaracie czerwone sz##ty

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja