« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 8 sierpnia 2020.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

O powiedzeniach, które dzisiaj pasują, jak ulał

Autor: Obserwator
Wtorek, 25 października 2016, 16:58
Nie matura, a chęć szczera zrobi z ciebie oficera – tak mawiano „za komuny”, wyjaśniając, dlaczego chłop oderwany od pługa może być dowódcą kompanii, a ziemianin – inteligent może co najwyżej wykopać dla niego ziemiankę. Dziś w taki sam sposób wyjaśnia się, dlaczego Oliwer „Pisiewicz” Kubicki może tyrać na czterech etatach (w ministerstwie sprawiedliwości i – dodatkowo – TRZECH spółkach Skarbu Państwa).
Nie musiał zdawać jakichś obowiązujących egzaminów, bo „zmieniły się” przepisy (same z siebie się zmieniły?) i – jako 31-letni politolog – zna się na służbie penitencjarnej, gazownictwie, ubezpieczeniach oraz energetyce. Przynajmniej na tyle, żeby brać za to pieniądze (z naszych przecież podatków, o których wzrost już zadbają jego partyjni koledzy).

- Partia nie zapomni o swoich wiernych synach – to też powiedzenie z przeszłości. Dotyczyło PZPR, a teraz dotyczy jeszcze bardziej PiS. Z czwórki radnych PiS: O. Kubicki jest zabezpieczony bodaj najlepiej, ale i inni nie mogą się skarżyć. Ireneusz Łojek, zatrudniony wcześniej na podrzędnym stanowisku w KPN został prezesem Uzdrowiska Świeradów, do którego dowozi go codziennie limuzyna, bo prezes od prowadzenia auta stroni. Krzysztof Mróz dał się łaskawie wybrać na senatora RP i teraz dręczy Senat, a odpuścił Radzie Miejskiej, co wielu radnych powitało z niekłamaną ulgą. Rafał (dwojga imion) Szymański jak dawniej nic nie robił w jeleniogórskiej „Solidarności”, tak i nadal zajmuje się tym samym. Ale i on „dostał spółkę”, to znaczy miejsce w radzie nadzorczej jednej ze spółek Skarbu Państwa pod Wrocławiem. A że „frukta” w tym rozdaniu zyskał najmniejsze z „grupy kolesi” (jeśli wypada tak mówić o Trybunale Konstytucyjnym, to pewnie o klubie radnych PiS w Jeleniej Górze też można), to na otarcie łez Prezydent RP odznaczył go Krzyżem Zasługi (pewnie za jakieś zasługi, może za ujawnienie, że w Termach Cieplickich jest za mało wody w wodzie).
Partia nie zapomniała o swoich synach, jak widać.

Oczywiście, posłanka Machałek i senator Mróz ostatnio „bardzo się zdziwili”, że ich partyjny kolega, Oliwer „Pisiewcz” Kubicki został tak przez naturę szczodrze obdarzony. Podobno wcześniej o tym nic nie wiedzieli. Zapytani publicznie dają temu zdziwieniu wyraz. Niemniej nie na tyle się zdziwili, żeby wpłynąć na zmianę tej sytuacji. Dali pospólstwu wyraz i dość. Czy ktoś poprosi Radnego Kubickiego, by się zreflektował i odpuścił choćby jedną spółkę? Nie wiadomo – wszystko zależy od tego, czy w PiS zwycięży frakcja reprezentowana przez posłankę Machałek, czy kolegę O. Kubickiego, jurnego wiceministra sprawiedliwości Jakiego. Ale spokojnie – jak przekonuje przysłowie „ręka rękę…”, albo też „kruk kruka do okulisty nie wyśle”, to znaczy – oka nie wykole.

Swego czasu (a było to jeszcze za czasów rządów SLD) Janusz Korwin Mikke zadziwił wszystkich mówiąc, że on jest za tym, żeby spadkobiercy PZPR, czyli SLD rządzili możliwie jak najdłużej. Zapytany dlaczego właśnie on, zdeklarowany prawicowiec i konserwatysta, wróg lewicy tak uważa, odparł z rozbrajającą szczerością: „Oni się już obłowili, więc teraz karmią się łyżeczką i są w stanie być przy tym eleganccy. Ale jak przyjdzie jakieś nowe chamstwo i obejmie po chamsku władzę, to będzie żarło z chochli, zanim się nachapie”. Cytat jest z pamięci, więc może Korwin użył innych nieco słów, ale były one jeszcze bardziej dosadne, bo Korwin nie owija w bawełnę. Wydaje się, że niestety miał wtedy rację.

Zadziwiającym zbiegiem okoliczności z ust przedstawicieli dzisiejszej władzy i jej oddziałów szturmowych, w rodzaju band kiboli i ONR zniknęły odniesienia do komuny. Już nikt nie krzyczy: „a na drzewach, zamiast liści, będą wisieć komuniści, tylko – „syjoniści”. Nikt z władzy tzw. komuny już nie krytykuje. A czemu? Można to wyjaśnić (i zakończyć) przysłowiem: „Nie gryzie się ręki, która karmi”. I w dodatku – karmi tak obficie.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Widz | 25 października 2016, 21:15*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Do autora tego "artykułu": Zanim się odniosę do tzw. meritum, to poproszę autora - obserwatora o linki do poprzednich jego , obserwatora, artykułów z czasów " przedpisowskich , gdzie autor- obserwator z równą troską o dobro publiczne i równie bezstronnie pochylał się nad osiągnięciami poprzednich ekip, czy to na poziomie krajowym czy lokalnym. Będzie mi łatwiej ...:)
~AD966 | 25 października 2016, 21:26ip-37-*-156-96.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (37.*.156.96)
Tak było zawsze w Polsce.Od czasów przyjęcia chrześcijaństwa-katolicyzmu zaistniało przekupstwo. Nawet zbawienie i RAJ można było sobie kupić. Ostatnie 200 lat pokazuje nasze cechy ,za 1$ bliźni sprzeda brata .Nawet za czasów PRLu nie było takiego nepotyzmu . PZPR miał swoich "misiowiczów" po WUMLu dziś pisiowicze mają uczelnie tataka toruńskiego. Amen.
~Widz | 25 października 2016, 21:42*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Do ~AD966 | Dziś, 21:26 |: Nie bądż takim "nacjonalistą" :) Tak było zawsze, w czasach przedchrześcijańskich na CAŁYM ŚWIECIE I JEST DALEJ! Raje podatkowe są dla wszystkich i wszyscy z nich korzystają , nie tylko Polacy czy katolicy ! A nawet naszych i to katolików jakby mniej niż przedstawicieli innych nacji i wyznań . Dlaczegóż to ???
~AD966 | 25 października 2016, 22:08ip-37-*-156-96.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (37.*.156.96)
Nie myl raju w niebie z rajem czyli ucieczką od podatków. Wiem wiem ten Twój Świat to ten grajdołek .
~Widz | 25 października 2016, 22:55*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
Wiem wiem , Twój Świat to każde guano , byle nie nasze , jeno ZACHODNIE , obywatelu świata a może nawet województwa ? Nie mylę rajów, to Ty mylisz światową , ponadczasową skłonność do przekupstwa z powstaniem i istnieniem Polski , przyjęciem chrztu i rzekomymi cechami przynależnymi rzekomo Polakom .
~Widz | 25 października 2016, 22:57*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.187.14)
PS .Uściślenie ostatniego zdania : rzekomymi cechami przynależnymi rzekomo tylko Polakom !
~dj | 26 października 2016, 10:46178-*-185-52.adsl.inetia.pl (178.*.185.52)
Brawo,świetny artykuł,czekamy na kolejne "kwiatki" o dojnej z.
~rysiek w swetrze | 26 października 2016, 22:5989-*-195-6.dynamic.chello.pl (89.*.195.6)
Obżarte ośmiorniczkami za moją kasę , ,prymitywne i chamskie bydło nadal przy korycie ! SCHETYNA -A nie lepiej , wysŁać im po prostu maila - "Wszystko się rypło - uciekajcie "Ja znam takie

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja