« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 25 stycznia 2022.Imieniny: Elwiry, Miłosza, PawłaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Obowiązkowe Szczepienia przeciwko Covid–19

Autor: RobertObaz
Wtorek, 7 grudnia 2021, 11:03
Szóstego grudnia Lewica złożyła w Sejmie projekt ustawy o obowiązkowych szczepieniach przeciwko Covid-19. Zrobiliśmy to ponieważ uważamy, że rząd Prawa i sprawiedliwości nie posiada większości we własnym klubie, która umożliwiłaby skuteczne planowanie walki z wirusem. Covid-19 od początku pandemii kosztował życie ponad 80 tysięcy Polek i Polaków. Kolejne tysiące po ciężkim przebiegu choroby wymagają rehabilitacji.
Według oficjalnych danych ministerstwa zdrowia przedstawionych w Sejmie sytuacja przedstawia się następująco: Hospitalizacje stanowią 95% niezaszczepionych, zachorowania 88% niezaszczepieni, zgony 94% to niezaszczepieni. Niewydolność systemu ochrony zdrowia spowodowana jest brakiem decyzyjności i odpowiedzialności obecnej władzy. Brakuje łóżek dla osób, które wymagają leczenia innych chorób. Wśród nich są także pacjenci onkologiczni czy z chorobami serca. Tak duże obłożenie musi w konsekwencji uderzyć także w tych, którzy zostali zaszczepieni a wymagają leczenia na choroby przewlekłe.

Działania w zakresie szczepień domagają się także samorządy. W przyjętej przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego uchwale radni apelują do rządu o wprowadzenie obowiązku szczepień. Słusznie uważają, że szczepienia to najskuteczniejsza metoda walki z wirusem.
Na takiej samej zasadzie funkcjonują przecież praktykowane szczepienia przeciwko odrze, polio czy gruźlicy. Szczepionki wyeliminowały choroby, które przyczyniały się do śmierci lub kalectwa milionów ludzi na całym świecie.

Warto też odnieść się do kwestii konstytucyjności obowiązku szczepień. Konstytucja gwarantuje nam wolność, która jest jednak ograniczona m.in. wolnością innych osób. Także art.82 konstytucji nakłada obowiązek troski o dobro wspólne. To stanowi podstawę do wprowadzenia obowiązku szczepień i co do tego nie ma wątpliwości. Jaka jest różnica między obowiązkiem szczepień a przymusem? Na to pytanie już odpowiadają Konstytucjonaliści. Obowiązek to konieczność wynikająca z przepisów prawa, zaś przymus to wywoływana na kogoś presja, bądź też wewnętrzna potrzeba zrobienia czegoś. Obowiązek jest więc wtedy, gdy norma prawna nakaże określone działanie, czyli konieczność poddania się szczepieniu pod groźbą dolegliwości w postaci sankcji. Przymus może wynikać z utrudnień dla niezaszczepionych w wielu dziedzinach życia, takich jak wstęp do sklepów, środków komunikacji publicznej, na imprezy masowe, itp., co w efekcie ma zmusić osobę wahającą się do przyjęcia szczepionki.

Dzisiaj stoimy przed wyzwaniem spowodowanym zagrożeniem zdrowotnym. W Europie na obowiązkowe szczepienia zdecydowały się już Niemcy, Austria oraz Grecja. Pozostałe państwa zrobią to wkrótce. Czas zachować się odpowiedzialnie i liczę, że politycy PiS zagłosują za bezpieczeństwem zdrowotnym nas wszystkich.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Real | 7 grudnia 2021, 11:37
Przede wszystkim trzeba zaszczepić polityków... bo to wściekłe jest.
~Myślacy | 7 grudnia 2021, 11:43
Taak? A co z Hasłem Lewicy.... Moje ciało, moja sprawa? Hipokryzja ludzka nie zna granic!!!! Wybory pokażą :)))
~Jaaaa | 7 grudnia 2021, 12:10
A kto wezmie odpowiedzialność za utrzymanie mojej rodziny, jeżeli szczepienie spowoduje moja niepełnosprawność lub zgon? Jezeli zachoruję na Covid i umrę, bo się nie szczepiłam to ja dokonałam takiego wyboru. Ale dlaczego ktos ma mnie zmusić do przyjęcia preparatu, który jest wątpliwy?
~Stefek Burczymucha | 7 grudnia 2021, 12:44
Przecież Lewica nawet nieco "pofarbowana", wywodzi się z prostej linii z PZPR. Więc w genach przenieśli najgorsze z tamtej partii i ponownie chęć decydowania odgórnie za całe społeczeństwo. Tylko jest to strzał w stopę. Już teraz wg sondaży mają mniejsze poparcie niż Konfederacja. Niech dalej robią to co robią, a istnieje możliwość że do następnych wyborów nie przekroczą progu wyborczego.
~elica | 7 grudnia 2021, 13:12
Moje ciało moja sprawa. Czy to nie hasło lewicy?
~w********ć !!! | 7 grudnia 2021, 13:40
Coooo !!!! komuna nakazowa wam się śni ???? Jesteście żałośni !!!!
~Gość | 7 grudnia 2021, 13:40
Jestem za obowiązkowym szczepieniem pod jednym warunkiem że będzie ono wykonane sprawdzoną,pewną nie zagrażającą życiu szczepionką wokół której nie będzie uprawiania polityki robienia przekrętów ,kłamstwa o skuteczności przyjąłem dwie dawki syfu niewiadomego pochodzenia i nie mam zamiaru przyjmować trzeciej ,czwartej i dziesiątej a każdy faszysta który będzie zmuszał ludzi do igrania ze śmiercią wcześniej czy później będzie wisiał SZCZEPIONKA TAK ,EKSPERYMENT MEDYCZNY NIE!!!!!!!!!!!!
~Gość2 | 7 grudnia 2021, 14:42
Brawo LEWICA!!! Polsce potrzebni są MADRZY i ZDROWI obywatele. Pis doprowadził do wymierania ich wyborców, szkoda ludzi ale to ich wybór.
~min | 7 grudnia 2021, 14:47
Szczepionki zrobione w 11 miesiecy ( normalnie trwa to minimum 4 lata). Tajnymi umowami miedzy Pfizerem a rzadami zostala zdjeta odpowiedzialnosc producenta za powiklania ( dlatego to rzad wyplaca odszkodowania za NOP). Na stronach ministerstwa jest jasno, ze to eksperyment medyczny-czyli jesli jestes ubezpieczony na zycie to rodzina po smierci nie dostanie kasy. Dalej pisac ?!?
~a-z | 7 grudnia 2021, 15:15
Chcą szczepić obowiązkowo preparatami, których skuteczność nie jest nawet w połowie taka jak w oficjalnej propagandzie. Obecnie już 30% zgonów covidowych i 40% zachorowań to zaszczepieni, a jeszcze w na początku listopada propaganda wszem i wobec głosiła, że na covid zachoruje tylko 10% zaszczepionych, a zgony covidowe wśród zaszczepionych to tylko 1%.
~Herold | 7 grudnia 2021, 15:37
To ich "moje ciało-moja sprawa" było jedynie na potrzeby atakowania rządu.W rzeczywistości mają za nic czyjekolwiek zdanie, opętani komunistyczną manią zniewolenia jednostki pod pozorem "Dobra wspólnoty".
~a-z | 7 grudnia 2021, 15:44
Przypadek z Norwegii sprzed kilkunastu dni. W jednej z restauracji odbyła się impreza na którą byli wpuszczani tylko zaszczepieni około 100 osób. Skutek? Do tej pory stwierdzono zakażenie u ponad 40 uczestników imprezy. Przed czym więc chronią szczepionki na covid?
~Wrrr | 7 grudnia 2021, 16:55
Hipokryci !!!! Równość? Wolność? Tolerancja? Te faszystowskie pomysły odeślą Was w niebyt polityczny !!! I to w sytuacji, gdy te wasze "szczepionki" nie działają !!!
~bziumex | 7 grudnia 2021, 18:37
Przecież może się Pan zaszczepić i będzie bezpieczny (chyba, że ta szczepionka to kit, nie działa) Nie ma powodu żeby Pan pozbawiał praw obywatelskich kilkanascie milionów obywateli krytycznych wobec praktyk koncernów.
~bziumex | 7 grudnia 2021, 18:40
Poseł Jakub Kulesza napisał "Szczepienie ludzi na siłę nie ma podstaw naukowych. To działanie zbrodnicze." Samo wyrażenie chęci wprowadzenia takich zbrodniczych zamiarów jest bardzo ciekawe. Pokazuje z kim mamy do czynienia.
~soclib | 7 grudnia 2021, 19:15
Macie rację duraki ,przecież jesteście pod ochroną Maryji i króla Chrystusaa. A jak zachorujecie to wystarczy koronka i medalik podjęzyk.
~zaszczepi | 7 grudnia 2021, 19:33
Jak kobiety chcą usuwać ciążę to komuniści krzyczą moje ciało mój wybór więc drodzy komuniści nie nakazujcie ludziom na siłę się szczepić, ich ciala ich wybór i niech robią co chcą, a takie tanie populistyczne teksty jak to niby komuniści dbają o Polaków juz wam nie przejdą, kto świadomy to zaszczepiony a reszta niech się sama martwi o siebie ...
~rdex | 7 grudnia 2021, 19:39
ponad 50 procent komunistów z lewicy jest nie zaszczepionych a na siłę chcą szczepić innych, już te metody siłowe wprowadzaliście w nie tak dawnych czasach ...czyzby powrót do macierzy i starych wypróbowanych ubeckich metod wprowadzanych niby w demokratyczny sposób i dla dobra obywateli...oj jak tak dalej pójdzie nie przekroczycie progu wyborczego..
~Ghb | 7 grudnia 2021, 20:07
Taka bieda z tym wirusem, że od dwóch lat nie mogą ogłosić stanu wyjątkowego. Skoro nie ma przesłanek do jego wprowadzenia, to co Wam daje prawo do wnioskowania o przymus szczepień?
~Mnn | 7 grudnia 2021, 20:17
Panie Obaz, pomyliły się panu epoki, zaszczep pan całą rodzinę, załóż im zamordniki i zamknijcie się w domu, a ludziom dajcie żyć i nie martwcie się o nas
~BRZECHOTNIK | 7 grudnia 2021, 20:34
Czy autor tego tekstu jest już po... trzeciej dawce, na ostatniej prostej?
~bziumex | 7 grudnia 2021, 21:04
Patrzcie dane z 30 listopada ze strony MSZ: Z 526 zgonów na cowida 386 to niezaszczepieni. 386 stanowi 73% z 526 a Pan Robert pisze tak "zgony 94% to niezaszczepieni" ...
~BRZECHOTNIK | 7 grudnia 2021, 21:15
TEN ARTYKUŁ TO DRAMAT INTELEKTUALNY zapowiadający nadejście DRAMATU REALNEGO.
~bziumex | 7 grudnia 2021, 21:20
Rafał Piech prezydent Siemnowic Śląskich ujawnił niezałszowane dane za szpitala. Liczba pacjentów z covid: 37, w tym wyszczepionych: 18, niewyszczepionych 19.
~tartini | 7 grudnia 2021, 21:44
[groźby karalne] Komentarz usunięty przez redakcję.
~Ferr | 7 grudnia 2021, 23:24
Faszystowski lewicowy bełkot. Chcesz szczep się. Już jesteś bezpieczny. Od praw wolności innego człowieka wara
~kmk | 7 grudnia 2021, 23:32
Tak się rodzi totalitaryzm. Jakoś nie dziwi, że ta partyjka jako pierwsza wyszła z zamordystycznym projektem - lewactwo ma zamordyzm we krwi, czy jak kto woli w genach. I pomyśleć, ze kiedyś byłem tak głupi, że głosowałem na jakąś pacynkę z tej partii, która teraz chciałaby zmuszać do szprycowania eksperymentalnym preparatem. A co tam "towarzysze" z "lewicy" przewidujecie długofalowo dla tych, co się nie dadzą zaszprycować? najpierw grzywnę, potem więzienie, dla opornych przypalanie genitaliów papierosami, igły pod paznokcie, a na koniec kulka w tył głowy? Tu nie chodzi o zdrowie, o medycynę, tu chodzi o kontrolę nad ludźmi i biznes.
~Sugestia Lokalna | 8 grudnia 2021, 0:34
No to służby medyczne przetrzebią się totalnie i już w ogóle nie będzie komu wymieniać klientów komercyjnych pod respiratorami.
~tyui | 8 grudnia 2021, 2:29
Foliarzom nieszczepom i fanom "to tylko katar" życzę szybkiego transferu do foliowych worków. Nie zajmujcie długo respiro.
~Do tytuł | 8 grudnia 2021, 7:45
Po dwóch latach tego cyrku foliarzami to raczej są ci którzy mówili że jedna dawka da odporność na 10 lat,że paszporty covidowe to teorie spiskowe to co się dzieje na świecie potwierdza w 100 procentach to wszystko co mówili płaskoziemcy których Simon wybitny ekspert chciał zamykać w więzieniu ,teraz wszystkie media na świecie należące w 80 procentach do jednego wydawcy za wszystko obwiniają niezaszczepionych
~gość | 8 grudnia 2021, 8:26
Szur to znaczy szurnięty czyli wariat. Szurem jest ktoś kto wygłasza poglądy sprzeczne z nauką. Pan Obaz autor tego artykułu jest z partii, która twierdzi, że człowiek posiada kilkanaście tysięcy płci! Niedawno twierdzili, że 1200 ale teraz liczba wynosi już kilkanaście tysięcy. Jest to właśnie przykład szurostwa. Ci sami ludzie chcą siłą zmuszać ludzi do poddawania się eksperymentom medycznym bo tym właśnie jest preparat genetyczny mylnie nazywany szczepionką.
~iras | 8 grudnia 2021, 12:09
Siłą mnie zmusicie będę walczyć a nie dam sobie tego gówna wszczepić!!! Ktoś za to beknie kiedyś?
~jeżozwierz1 | 8 grudnia 2021, 15:38
Super. Skoro przy głosie jesteście, spowodujcie jakieś kontrole dyscypliny cowidowej. W autobusach MZK wolna amerykanka. A najmądrzejsze to szczyle 12-18 lat. Zero masek. Tylko tępy wzrok utkwiony w smartfon. Ale i stare mądrale też się znajdą. Potrzebujecie kasy? Macie ją na wyciągnięcie ręki.
~gh | 8 grudnia 2021, 16:44
dawajcie mi mandaty ,zabierzcie wszytko co mam i tak sie nie zaszczepię
~ser | 8 grudnia 2021, 17:28
a mam was gdzieś i tak się nie zaszczepie. Trzeba być totalnym idiotą by wierzyć że znaleźli niby szczepio na covida. jak , kiedy na zwykła grypę nie ma skutecznej a na to jest. Proszę o pełne badania z wyizolowania całego wirusa.
~gość | 8 grudnia 2021, 19:13
Sośnierz w Sejmie szczegółowo wyjaśnił jak lewacy zafałszowali dane.
~opas | 8 grudnia 2021, 19:48
Sanitarny faszyzm nie przejdzie. No pasaran.
~anonim666 | 8 grudnia 2021, 19:53
Nie przejdzie ale to nie zmienia faktu, że Obaz zamierza to wprowadzić. Jak nie uda mu się teraz będzie próbował w przyszłości aż do skutku. Trzeba zapamiętać tego człowieka i ostrzegać przed nim.
~lewak | 8 grudnia 2021, 21:10
Głosowałem zawsze na lewicę , ale teraz dołączę do niegłosujących na nikogo.
~:( | 8 grudnia 2021, 21:20
Jak wytłumaczycie śmierć wielu młodych ludzi, zwłaszcza sportowców?! Teraz dwoje studentów na AWF we Wrocławiu :(
~Ana | 8 grudnia 2021, 23:03
Paszporty covidowe mają taką samą skuteczność co paszporty Polsatu, skuteczność szczepień 0, osoby zaszczepione chorują i legalnie przenoszą wirusa do pracy bo mają prawo, są zaszczepione, a jeśli się dalej go boją to nie są bezpieczni skoro są zaszczepieni? To może locdown dla zaszczepionych i wszystko się wyjasni.
~Iw | 8 grudnia 2021, 23:08
Jeśli zaszczepieni boją się niezaszczepionych to myślę że komentarze są zbędne
~Anonim przerażony | 8 grudnia 2021, 23:11
Śmierć dorosłego człowieka po szczepieniach tym preparatem można zakwalifikować jako Zmarł Nagle, a jak zakwalifikują i wyjaśnia śmierć niewinnych dzieci po tych szczepieniach???
~jeżyk | 9 grudnia 2021, 9:58
W mojej rodzinie, tej bliższej i dalszej zachorowały wszystkie osoby nie szczepione.Dwie zmarły. Tylko cztery osoby się zaszczepiły i nie zachorowały.
~bziumex | 9 grudnia 2021, 10:54
@jeżyk w takim razie weź ten preparat i nie umrzesz. Tylko dlaczego chcesz zmuszać do brania tego preparatu genetycznego innych ludzi?
~łowca skurwoli | 9 grudnia 2021, 10:59
Na stronach rządowych używa się określenia "preparat" a nie szczepionka. Bo z naukowego punktu widzenia to jest preparat genetyczny a osoba po jego zaaplikowaniu staje się człowiekiem GMO (zmodyfikowanym genetycznie). Rośliny podobnie za pomocą technik genetycznych dostają odporność na niektóre pestycydy i wtedy stają się roślinami GMO. Dlatego uważaj przeszczepie bo dla wielu nie jesteś już człowiekiem tylko mutantem co niesie z sobą wiele konsekwencji...
~Illuminati | 9 grudnia 2021, 16:25
Idźcie sobie lepiej zapodac piąta dawkę szczepionki przypominająca że jesteście debilami...
~Braun | 9 grudnia 2021, 16:47
Lewica popełnia samobójstwo, jak miło. Co ma wisieć nie utonie...
~BRZECHOTNIK | 9 grudnia 2021, 18:50
"Każdy, kto podporządkowuje się niesprawiedliwemu prawu, ponosi odpowiedzialność za to wszystko, co jest tego konsekwencją. Toteż, jeżeli prawo i sprawiedliwość są w konflikcie, musimy wybrać sprawiedliwość i nieposłuszeństwo wobec prawa." M.K. Gandhi
~realna | 11 grudnia 2021, 17:16
Nie można zmusić nikogo do leczenia jak i do przyjmowania wszelkich lekow,prepartów to nam gwarantuje konstytucja, Oj Lewico upadasz i to nisko.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja