« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 18 maja 2021.Imieniny: Aleksandry, Eryka, FeliksaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Oko i bruzda

Autor: Obserwator
Piątek, 16 marca 2018, 13:42
O tym, że dzieci narodzone z programu in vitro mają bruzdę na czole – wie każdy. To oczywista oczywistość, bo skoro o tym mówił ksiądz i to w telewizji (właściwie w telewizjach, bo narodowej i drugiego sortu), to musi być prawda.
Kapłani przekonują (i mają rację), że Kościół katolicki ma dwa tysiące lat, więc w tym czasie zebrał wiele doświadczeń, z których teraz czerpie, rozwiązując współczesne problemy. Z taką tezą nie można dyskutować, bo i ona jest prawdziwa. To, że te doświadczenia polegają także i na tym, że tenże Kościół utrzymywał przez setki lat, że Ziemia jest płaska, to też prawda, jak i to, że jeśli ktoś w tę płaskość nie wierzył, to mógł wylądować na stosie. Nie przesadzajmy jednak, nie wszystkich spalono. Nie było tyle opału.

Jest jednak problem, bo niektórzy przedstawiciele Kościoła wciąż czerpią z tych doświadczeń z dwóch tysiącleci. Wydaje się, że gustują (jak choćby wspomniany ksiądz od bruzdy) w metodach znanych w średniowieczu, i to wczesnym. Wrócić więc może czas, że wrócą tamte praktyki. W zasadzie – w pewnej sferze już wracają, o czym świadczą choćby hołubce wokół tabletki „dzień po”, wrzaski wokół niemożności dokonania aborcji, gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, czy podobne historie. Teza „Bóg dał dzieci, MOPS da na dzieci” na naszych oczach się sprawdza.

Średniowiecze też miało problem z seksem. Ponoć już w VI wieku niejaki Cezary z Arles ostrzegał, że seks w dni świąteczne może doprowadzić do poczęcia dziecka upośledzonego, być może nawet – trędowatego. W kolejnych wiekach nakładano dalsze ograniczenia, zabraniając seksu w środę i piątek (w każdym tygodniu!). Nie wolno było seksić – co oczywiste – w Wielkim Tygodniu, w każdym innym dniu świątecznym i w jego wigilię, przez pierwsze trzy dni po ślubie, a nawet przez siedem dni przed i siedem po przyjęciu Komunii Świętej. Każde odstępstwo było uznawane za grzech ciężki. Z wszystkimi tego konsekwencjami.

Dzisiejsze uciążliwości ślubu (ewentualnego) pary homoseksualnej to tzw. pryszcz w porównaniu z zasadami Kościoła nieco dawniej. Wówczas nawet pary kobieta/mężczyzna miały pod górę. Wierząca kobieta mogła wprawdzie wziąć ślub z poganinem, ale co do spraw łóżkowych musiała być wówczas wstrzemięźliwa. W lapidarnym skrócie – mogła oddać mężowi rękę, ale już nic innego. Wprawdzie ślub był ważny, bo kościelny, ale zasady „po ślubie” też kościelne.

I to nie były abstrakcyjne zakazy, bo w przypadku osób „na świeczniku” interweniowali biskupi. Niektórzy pisali upominające listy. Taką korespondencję otrzymała m.in. Etelberga, żona pogańskiego władcy Northumbrii, która na wieść o tym, że uległa pogańskiej chuci własnego męża sam Papież Bonifacy V wyraził żal, że utraciła szansę, by „pewna część jej ciała” poznała „wyższą i niepodzielną Trójcę”. Cytuję z dzieła, nie podejmując się interpretacji cytatu.

Może dlatego Dobrawa tak bardzo starała się – jako chrześcijanka – by Mieszko się ochrzcił? Pewnie przyczyn było wiele. Mieszko I jednak był wobec swojego ludu wyrozumiały i nie chciał za mocno przymuszać poddanych do przyjęcia chrześcijaństwa licząc na to, że jego przykład będzie dla ludu zaraźliwy. Trochę był, jednak tempo uznano za niezadawalające. I były tego konsekwencje w następnym pokoleniu władców Polski.

Syn Mieszka I, Bolesław Chrobry, był dobrym chrześcijaninem. Za jego czasów ktoś, kto złamał zasadę postu – miał wybijane zęby. Niewiele w sumie tracił, bo jedzenia specjalnie nie było. Z opozycją też sobie radził po chrześcijańsku – dwóch jej przywódców: Przybywoja i Odolana kazał oślepić. Potem miał argumenty, żeby o nich mówić, że nie warto się liczyć z ich zdaniem, bo „nie widzą faktów”. Nie ma żadnej analogii między Bolkiem i jego argumentami, a akcją czarnych banerów, informujących o tym, że sędziowie to w zasadzie banda złodziei?

A że historia kołem się toczy, to z całą życzliwością radziłbym G. Schetynie, R. Petru zastanowić się nad swoimi postępowaniem i prewencyjną wizytę u okulistów. Natomiast K. Lubnauer ma przynajmniej wybór, bo – licząc na łaskawość - może zabiegać o to, czy przypadnie jej , stos, czy procedura pławienie czarownicy.
Nasz Premier, Mateusz Morawiecki zapowiedział niedawno rechrystianizację całej Europy, więc nie wiadomo, czy „działania rechrystianizacyjne” skończą się wyłącznie na polskiej opozycji. Tym bardziej, że mamy ostatnio na pieńku już nie tylko z Niemcami i Francją, ale chodzimy po odciskach USA.

Historia kołem się toczy i wszystko wraca. A ksiądz – nomen omen Oko – wydaje się być bardzo spostrzegawczy. I czujny jak ważka.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Real | 16 marca 2018, 14:34
...Znowu ten wojujący antykatolicyzm wyssany z mlekiem matki, jakżeby inaczej u postpeerelowskiej lewicy ;)
~haha haha | 16 marca 2018, 15:10
naprawdę nie stać Cię na refleksję i odniesienie się do faktów z tekstu? Po co inwektywy w miejsce argumentów? Może coś w tym, co napisane nie jest prawdą? To napiszę tę prawdę
~Real | 16 marca 2018, 15:33
Wiesz są tacy którzy dyskutują o sprawach sumienia, czy ktoś jest katolikiem, ewangelikiem, buddystom... Trzeba mieć pewne wyczucie, nazwijmy je towarzyskie. Real tak jak wiele innych osób na takie tematy nie dyskutuje, bo to jest indywidualna i PRYWATNA sprawa każdego człowieka.
~gość_portalu | 16 marca 2018, 15:42
Płaska Ziemia to taka sama pseudonauka jak genderyzm. Kościół wycofał sie z obrony płaskiej Ziemi z 200 lat temu a genderyści głoszą swoje poglądy teraz. Genderyści nauczają, że jak baba powie "jestem chłopem" to 30 bilionów komórek w jej ciele zmieni DNA na męskie, zmieni się jej budowa ciała, kości, muskulatura, psychika. Takie idotyzmy lewacy głoszą na uczelniach i dostają na to pieniądze od rządu.
~miś&antoś=wm | 16 marca 2018, 16:11
ciemnogród w tym kraju ma się dobrze,wystarczyło podsypać pińcet i prosty ludek zagłosuje na każdego.
~uciecha | 16 marca 2018, 16:28
Taka.Na nic brednie katolibanów.Postępu ,cywilizacji i nauki za cholerę nikomu nie uda się powstrzymać.Te wszystkie bezmózgowce ,nie wierzą w to co mówią ,a mówią dla swoich korzyści .Przy okazji ciężko obrażają dzieci ,za co spotka kara wymierzona przez ich Boga.Jeżeli jednak wierzą w to co głoszą to sa epigonami tamtych ze średniowiecza,i dał Bóg ,że nie maja władzy Torkwemady ,mordercy czarownic.A kto powiedział o żonie prezydenta ,że jest czarownicą?Dla równowagi dodam ,ze towarzysze nie wierzyli w Boga na pokaz a po cichu chrzcili dzieci ,bez bruzdy na czole.
~gość_portalu | 16 marca 2018, 17:09
Bruzdy na czole u dzieci z in vitro to po prostu jedna z wad genetycznych, które występują u nich częściej niż u dzieci poczętych naturalnie. Na przykład rak oka występuje pięć razy częściej u dzieci z in vitro. Lewacy to niedouczona ciemnota.
~Anonim+ | 16 marca 2018, 17:53
Od ostatniej przemiany dziejowej, a wybitnie od dwóch lat, wszystko "kręci" się w okół Kościoła jak np: wolne od handlu niedziele, więcej lekcji religii, katecheci wychowawcami klas, obowiązkowe krzyże w każdym urzędzie, karanie za aborcję wynikającą z gwałtu, ukryty zakaz in vitro, publiczne listy darczyńców (ofiarodawców co łaska) w wielu parafiach, wielomiliardowe nieopodatkowane dotacje od rządu itd, itd... Jako katolik, nie miałbym nic przeciwko, by stosować się do tych "zaleceń" - ale na miły Bóg, NIE pod groźbą kary - tylko dobrowolnie zgodnie z moim sumieniem! A podobno, (już się słyszy) że powraca opcja finansowego odpuszczenia grzechów - witaj Średniowiecze!
~do:uciecha | Dziś, 16:28 | 16 marca 2018, 18:43
Byłaś łaskawa napisać: " uciecha | Dziś, 16:28 | Taka.Na nic brednie katolibanów.Postępu ,cywilizacji i nauki za cholerę nikomu nie uda się powstrzymać". Mocno i kategorycznie! No to ja zapytam, czy znasz historię " naukowego" wykreślenia homoseksualizmu z listy schorzeń psychicznych? A co ze wspomnianym już przez gość_portalu | Dziś, 15:42, " naukowym" gender? Czy zastanawiasz się dzisiaj może, której płci dzisiaj, na ten moment, jesteś? To przecież nie jest taka łatwa sprawa, bo tych płci jest już kilkanaście. A "nauka i postęp" za cholerę nie chce się zatrzymać!
~B+ | 16 marca 2018, 19:41
Tak, a tymczasem "nadzwyczajna kasta" znowu w akcji.Sąd Najwyższy kolejnemu "roztargnionemu" sędziemu, który wynosił ze sklepu w Szczecinie części do wkrętarki postanowił złagodzić karę.
~AD966 | 17 marca 2018, 4:58
Chcąc wprowadzić w Polsce reformy, porządek prawny trzeba klel odsunąć od koryta ,Przede wszystkim uzurpatora wiedzy tajemnej Rydzyka. Wylęgarnia wszelkich bzdur .Zauważyliście wzmożoną ilość morderstw okrutnych? To są skutki nauk kleru .Franciszek nic nie zmienił w KCE piskopacie Polski może jego następca, jak nie to dopiero rewolucja pokoleniowa. A teraz z tradycją czas na szeptanie grzeszków, pokuty, "kalwarie" nie zapomnijcie o kąpieli wielkanocnej oraz nabyci sporej ilości wódy .A kiedy czas na Chrystusa? Poczeka. Amen.
~do : ~AD966 | Dziś, 4:58 | 17 marca 2018, 9:09
Spij chłopie, bo bezsenność ci szkodzi na sens twoich tradycyjnych tekstów. Czy ty nie jesteś przypadkiem "nieuczciwa konkurencja"? Jesteś popem, rabinem, pastorem czy imamem?
rymcycymcy | 17 marca 2018, 23:54
W PL okropnie dużo jeszcze niewierzących , agnostyków, racjonalistów i liberałów ! :) ..nie będzie się dobrze żyło w tym kraju. To co się dzieje ..to dopiero poczatek ! :)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja