« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

OŚWIADCZENIE

Autor: Dioz
Wtorek, 13 czerwca 2017, 0:11
Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt w sprawie możliwych nieprawidłowości w funkcjonowaniu Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze.
W lokalnych środkach masowego przekazu ukazało się oświadczenie Zbigniew Rzońca - Rzecznika Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze Sp. z o.o. W oświadczeniu czytamy, iż przekazane do Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt materiały pochodzą sprzed dwóch lat, a niektóre nawet sprzed pięciu. Ujawnienie tych materiałów ma stanowić zemstę byłego pracownika schroniska, który przestał w nim pracować w 2015 roku.
Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt stoi na stanowisku, iż za regularne nieprawidłowości występujące w schronisku odpowiada jego kierownictwo oraz Zarząd MPGK. Cyklicznie występujące uchybienia mogą wskazywać, iż Eugeniusz R. (kierownik schroniska piastujący funkcję od 30 lat) nie panuje nad swoimi pracownikami. Za stan zdrowia zwierząt oraz ich warunki bytowe, przedstawione na zdjęciach i filmach, nie odpowiada wyłącznie jeden pracownik, który przestał pracować w schronisku, ale cały personel, w tym kierownik przebywający tam codziennie, lekarze weterynarii - w ilości 2, oraz pozostali sanitariusze.
Zwierzęta, które zostały ujawnione na nagraniach i zdjęciach, znajdowały się w położeniu odpowiadającym znamionom znęcania się nad nimi ze szczególnym okrucieństwem. Karalność tego czynu ustaje po 10 latach od jego popełnienia, a więc bez znaczenia dla Prokuratury jest, czy sytuacja miała miejsce miesiąc temu, czy też 2 lata temu. Stwierdzić należy, iż ze strony MPGK Sp. z o.o. sprawa została "zamieciona pod dywan". Zarząd spółki, będąc w posiadaniu ujawnionych materiałów, nie zawiadomił o podejrzeniu popełnienia przestępstwa organów ścigania
.
Inspektorat zwraca również uwagę na to, iż od stycznia 2012 roku w Schronisku dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze ZABRONIONY jest wolontariat! Powyższe budzi poważne wątpliwości co do prawidłowości funkcjonowania tejże placówki. Można zadać sobie pytanie, co kierownictwo może mieć do ukrycia przed osobami, które w ramach wolnego czasu chciałby pomóc skrzywdzonym zwierzętom, wyjść z nimi na spacery, czy też zapewnić im podstawową pielęgnację.
Przy okazji publikacji skandalicznych nagrań oraz zdjęć do tut. Inspektoratu zgłosiło się bardzo wiele świadków, według których nad zwierzętami w schronisku znęcano się. Osoby te wskazywały, iż były świadkami bicia psów łopatami po głowach, uśmiercania kotów w plastikowych wiadrach z wodą, utrzymywania zwierząt w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa. Największa liczba świadków to osoby odbywające praktyki w schronisku. Dodatkowo ujawniono, iż ogromna liczba zwierząt opuszczająca schronisko, wbrew prawnemu obowiązkowi, nie jest poddawana zabiegom sterylizacji i kastracji, co może stanowić niedopełnienie obowiązków służbowych.
Pod koniec tygodnia do Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze zostanie przekazane obszerne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw. W dniu dzisiejszym tj. 12 czerwca 2017 roku, Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt zwrócił się do Marcin Zawiła - Prezydent miasta Jelenia Góra z wnioskiem o odwołanie w trybie pilnym Zarządu MPGK Sp. z o.o. oraz kierownika Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze.
Sprawę opisujemy tutaj:
1. https://www.facebook.com/dolnoslaski.ioz/posts/1851261978528248
2. https://www.facebook.com/dolnoslaski.ioz/posts/1851413315179781

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~pff | 14 czerwca 2017, 12:47
Czy jest jakaś instytucja w mieście,której pan Rzońca nie jest rze cznikiem ???

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja