« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 16 czerwca 2021.Imieniny: Aliny, Anety, Benona, Julity, JustynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Panie prezydencie – lepiej już było

Autor: lepiej juz bylo
Środa, 23 września 2020, 14:44
Prezydent Jeleniej Góry funkcjonuje komfortowo, bo ma większość w radzie miasta i wszystkie jego pomysły – lepsze, choć na ogół gorsze – przechodzą i robi w mieście, co chce. Na razie na stołku jest przyjemnie: urzędnicy się kłaniają, najbliżsi pracownicy noszą płaszcz i parasol (jak pada), radni klepią, co chce.
Ale czas biegnie nieubłaganie. Początek kadencji w pełnej szczęśliwości już mija. Za chwilę zacznie się równia pochyła. Kolejne wybory, wbrew pozorom, prawie za chwilę. Czy rzesza klakierów pomoże je wygrać? Na miejscu prezydenta – na to bym nie liczył…

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Dorsz | 23 września 2020, 15:08
Niezależnie od tego, kto był w Jeleniej Górze prezydentem, funkcjonował komfortowo a większość mu sprzyjała i przyklaskiwała. Moim zdaniem, nie ma podstaw by im uwłaczać i krytykować. Ja obserwuję nasz gród i jego otoczenie od kilkudziesięciu lat. Widzę ciągły i pozytywny rozwój miasta pod względem gospodarczym, infrastrukturalnym i architektonicznym. Pewnie; nie zawsze lubiłem włodarzy, czasami się z nimi mocno różniłem ale nie mam powodów bycia z ich pracy niezadowolonym. W moim przekonaniu, tylko ślepiec lub ktoś o złej woli może poddawać wątpliwość oczywiste osiągnięcia samorządu i obywateli Jeleniej Góry. A to, że będą wybory i mamy szansę zmienić nie lubianych politykierów, to dobroć demokracji i nasz wybór. Nowi włodarze, jestem przekonany, będą również pracować dla dobra miasta.
~godas | 23 września 2020, 16:19
"tylko ślepiec lub ktoś o złej woli może poddawać wątpliwość oczywiste osiągnięcia samorządu i obywateli Jeleniej Góry." - trzymajcie mnie, nie jestem ślepcem, wobec powyższego muszę mieć złą wolę... ale wystarczy porównać Jelenią do tej sprzed kilkunastu lat aby zobaczyć potworny regres i nie widzę tu wielu pozytywów. Panie Dorsz, może jakies przykłady cudowności w naszym grodzie, którym mógłbym przyklasnąć?
~s.i.c. | 23 września 2020, 19:30
ożeż Panie... czy orzesz, a w sumie co za różnica, prawda autorze przepięknego rykowiskowego artykułu?
~Dario X | 23 września 2020, 22:53
Trzy lata to nie takie "za chwilę", jeszcze dużo może się wydarzyć, jakkolwiek można by to zrozumieć.
~paradise | 27 września 2020, 17:37
Jelenia Góra miasto w ruinie, komu POdziękować!?
~xD | 29 września 2020, 16:28
ciekawe czy w ramach obietnic wyborczych prezydenta, mzk utrzyma darmowe przejazdy dla młodzieży uczącej się, czy podniesie ceny przejazdów dla pozostałych...
~Zakochany w swoim mieście | 30 września 2020, 15:14
Nie chcę się pastwić nad gospodarzem naszego miasta, więc ograniczę się tylko do uwag o gospodarce komunalnej. - zarośnięte pobocza i rowy odwadniające na wszystkich wylotówkach z miasta - nie strzyżone od lat gałęzie i krzaki przy ulicach i drogach zagrażają bezpieczeństwu ograniczając widoczność kierowcom, zasłaniając znaki drogowe i zawężając pas ruchu, np. mocno obciążona obecnie ruchem ulica Skowronków ! Zgłoszenia do Straży Miejskiej bezskuteczne. - ogradzanie szkaradnymi stalowymi barierami chodników i poboczy gdzie się da. Jadąc rowerem po ścieżce rowerowej w razie upadku wolę upaść na pobocze a nie wyrżnąć w stalową rurę ! - instalowanie progów zwalniających gdzie się da ! minusy to większy hałas przy przyspieszaniu, zużycie zawieszeń samochodów, zwiększone zużycie paliwa.
~jan Strug | 8 października 2020, 10:25
....i nie jest to tylko temat na dzień zmarłych , Jelenia Góra jest wyjątkowym miastem gdzie cmentarze komunalne nie są wyposażone w toy toyki. Z łaski pańskiej te przybytki stawiae są tylko w dniach przed i po 1.XI , pozostawiając rzeszę odwiedzajacych w innych dniach dobroci okolicznych krzaków . Proszę spojrzec najblizej na Mysłakowice , Kowary , czyste zadbane toy toyki stoją na codzień.
~gość | 10 października 2020, 9:54
Za miasto w ruinie podziękować należy Pis-owi , i obecnemu rządowi , dzięki którym większość środków trzeba było przesuwać na reformy wielkiej zmiany wielkich rządów wielkich głupców.
~nowy | 14 października 2020, 8:47
kto by nie rządził w tej krainie, to i tak będzie miał klakierów i przeciwników, każdy z nas gdyby zasiadł na stołku to garnął by do siebie i nikt nie bawił by się w Janosika, a to że w Jeleniej Górze po zmroku duchy chodzą po ulicach to insza inszość jedynie latem to gwarno w centrum, były czasy kiedy przez całą noc ludzie się bawili i rano szli do pracy i było fajnie, a teraz zastraszanie kopanie po tyłku jeden drugiego i kapowanie, mieliśmy tyle zakładów, ludzie mieli pracę i tutaj wydawali wypłaty i gospodarka kwitła miasto się rozwijało, teraz tylko firmy zagraniczne i markety rządzą a zyski trafiają do kieszeni większość młodych ucieka szukając swego miejsca za granicą albo do większych miast, obiektywnie patrząc to jest tak jak z tym emerytem aby przeżyć do następnej wypłaty
~Pi | 16 października 2020, 14:49
Odnośnie finansów miasta to przetarg na parking na Noskowskiego (gdzie miasto w przetargu przepłaciło ponad połowę w stosunku do JSM) obnażył beznadziejność rządzących. Co prawda w innych inwestycjach (drogowych) nie mamy tak bezpośredniego porównania ale widać , że są one piekielnie drogie. O utracie większości dotacji na remont teatru i nieudolności jego prowadzenia to już szkoda opisywać. Najważniejsza zasada miasta sprzedać tereny pod markety a pieniądze przeżreć przez coraz większą administrację.
~Kasandra | 3 listopada 2020, 11:36
Dopóki będzie istniał tzw. układ jeleniogórski z pewną panią na czele, dopóty będzie wiele powtarzających się co kadencję zarzutów i co najmniej dyskusyjnego stylu sprawowania władzy.
~Wytyk | 4 listopada 2020, 10:08
Autor wyjątkowy ślepiec, albo gł.piec. Poczynań swojego "wielkiego" wodza szkodnika jakoś nie widzi. Tu jednak bezpodstawnie krytykę wylewa. Dodatkowo zabrakło odwagi podpisać się.
~dziwiszowianka | 20 listopada 2020, 14:25
Mnie najbardziej martwi umieranie miasta w centrum, ponieważ wszystkie kamienice są sprzedane, to nikt nie jest w stanie utrzymać tam jakiegokolwiek lokalu, Miasta poznaje się po Centrach , tam jeźdzą turyści , zwiedzają w większości a nie po marketach, bo każdy w swoich miastach ma takie, a tam te same rzeczy generalnie, które nie koniecznie interesuje turystów. Szkoda mi właśnie centrum , które kiedyś tętniło życiem. Natomiast cały hałas przeniósł się na osiedle Zabobrze ok. ul. Jana Pawła II nie da się tam z już żyć. Jedyne co się zmieniło to miliony wszelkiej maści aut , które poruszają się po naszym mieście i TIR- ó a życie i hałas prze tam już jest nie do zniesienia. Teraz rzeczywiście cicho i spokojnie jest tylko w Centrum tylko,ze tam już nic nie. Wielka szkoda i wielki smutek.
~od lat ten sam problem | 10 grudnia 2020, 10:37
Panie Prezydencie. Wniosek mieszkańców ulicy Różyckiego 1,3,5,7,9,11,13,15 o zmianę oznakowania B36 - zdjęcie zakazu zatrzymywania i umożliwienie parkowania. Do wniosku może przyłączyć się reprezentant poszczególnych budynków, w tym Pan Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej oraz członkowie Rady Nadzorczej Spółdzielni. Po przeciwnej stronie był plac, na którym można było wybudować parking. Niestety, powstał kolejny market. Nigdzie nie ma tylu problemów z parkowaniem samochodu jak właśnie tam, w tej uliczce. Albo Straż Miejska upomina, albo facet tam mieszkający wydziera się, albo ktoś zastawia, albo osoba nieposiadająca samochodu dzwoni na alarmowy i robi raban. I tak ciągle jakiś problem. Oświadczam że nie parkuję tam dla własnej przyjemności.
~mmo | 10 grudnia 2020, 16:19
Stara się być dobrym gospodarzem ale nie jest obojętny po i musi być z nia zgodny - takie realia sceny politycznej. Duży remont Wojska Polskiego, czy się uda i będziemy zadowoleni? Zobaczymy. Łatwo się krytykuje. Jednak najbardziej ceniłem Pana Obrębalskiego, ekonomista, majacy zdrowa wizję miasta, a nie oderwany od rzeczywistości. Czy do obecnego Prezydenta docierają nasze krytyki i uwagi? Czy wybiera sobie sam tematy, jak niektórzy w radiu. Mamy budzet obywatelski, to wybierajmy co chcemy, nie badźmy obojętni. Chcesz zeby było lepiej, to działaj. Pozdrawiam.
~Ringo | 2 kwietnia, 10:19
Po co było stawiać ten szkaradny market aGATA W SAMYM CENTRUM zABOBRZA ?ani to ładne(wyglada jak barak z okresu wojennego ),ani praktyczne (zasłania mieszkania ),nie mówiąc co za kolorystyka !W samym centrum tak wielkiego osiedla ?czy ktoś zapytał mieszkańców co chcieliby tu mieć ?nie,nie ma takiego zwyczaju,p.prezydent decyduje sam!Przecież to nie te czasy,ci ludzie ciągle tkwią w innej epoce!A tak przy okazji gdzie jest jakiś dom kultury ?Ach gdzieś tam stoi jakiś tzw blaszak !Kpiny1

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2021 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja