« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Czwartek, 22 października 2020.Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, SalomeiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Panie prezydencie – lepiej już było

Autor: lepiej juz bylo
Środa, 23 września 2020, 14:44
Prezydent Jeleniej Góry funkcjonuje komfortowo, bo ma większość w radzie miasta i wszystkie jego pomysły – lepsze, choć na ogół gorsze – przechodzą i robi w mieście, co chce. Na razie na stołku jest przyjemnie: urzędnicy się kłaniają, najbliżsi pracownicy noszą płaszcz i parasol (jak pada), radni klepią, co chce.
Ale czas biegnie nieubłaganie. Początek kadencji w pełnej szczęśliwości już mija. Za chwilę zacznie się równia pochyła. Kolejne wybory, wbrew pozorom, prawie za chwilę. Czy rzesza klakierów pomoże je wygrać? Na miejscu prezydenta – na to bym nie liczył…

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Dorsz | 23 września, 15:0837-*-41-34.adsl.inetia.pl (37.*.41.34)
Niezależnie od tego, kto był w Jeleniej Górze prezydentem, funkcjonował komfortowo a większość mu sprzyjała i przyklaskiwała. Moim zdaniem, nie ma podstaw by im uwłaczać i krytykować. Ja obserwuję nasz gród i jego otoczenie od kilkudziesięciu lat. Widzę ciągły i pozytywny rozwój miasta pod względem gospodarczym, infrastrukturalnym i architektonicznym. Pewnie; nie zawsze lubiłem włodarzy, czasami się z nimi mocno różniłem ale nie mam powodów bycia z ich pracy niezadowolonym. W moim przekonaniu, tylko ślepiec lub ktoś o złej woli może poddawać wątpliwość oczywiste osiągnięcia samorządu i obywateli Jeleniej Góry. A to, że będą wybory i mamy szansę zmienić nie lubianych politykierów, to dobroć demokracji i nasz wybór. Nowi włodarze, jestem przekonany, będą również pracować dla dobra miasta.
~godas | 23 września, 16:19ari97.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.194.97)
"tylko ślepiec lub ktoś o złej woli może poddawać wątpliwość oczywiste osiągnięcia samorządu i obywateli Jeleniej Góry." - trzymajcie mnie, nie jestem ślepcem, wobec powyższego muszę mieć złą wolę... ale wystarczy porównać Jelenią do tej sprzed kilkunastu lat aby zobaczyć potworny regres i nie widzę tu wielu pozytywów. Panie Dorsz, może jakies przykłady cudowności w naszym grodzie, którym mógłbym przyklasnąć?
~s.i.c. | 23 września, 19:3037.*.20.51.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (37.*.20.51)
ożeż Panie... czy orzesz, a w sumie co za różnica, prawda autorze przepięknego rykowiskowego artykułu?
~Dario X | 23 września, 22:5377-*-239-127.adsl.inetia.pl (77.*.239.127)
Trzy lata to nie takie "za chwilę", jeszcze dużo może się wydarzyć, jakkolwiek można by to zrozumieć.
~paradise | 27 września, 17:37dynamic-78-*-70-131.ssp.dialog.net.pl (78.*.70.131)
Jelenia Góra miasto w ruinie, komu POdziękować!?
~xD | 29 września, 16:28pon.box3.pl (176.*.239.60)
ciekawe czy w ramach obietnic wyborczych prezydenta, mzk utrzyma darmowe przejazdy dla młodzieży uczącej się, czy podniesie ceny przejazdów dla pozostałych...
~Zakochany w swoim mieście | 30 września, 15:14dynamic-62-*-147-144.ssp.dialog.net.pl (62.*.147.144)
Nie chcę się pastwić nad gospodarzem naszego miasta, więc ograniczę się tylko do uwag o gospodarce komunalnej. - zarośnięte pobocza i rowy odwadniające na wszystkich wylotówkach z miasta - nie strzyżone od lat gałęzie i krzaki przy ulicach i drogach zagrażają bezpieczeństwu ograniczając widoczność kierowcom, zasłaniając znaki drogowe i zawężając pas ruchu, np. mocno obciążona obecnie ruchem ulica Skowronków ! Zgłoszenia do Straży Miejskiej bezskuteczne. - ogradzanie szkaradnymi stalowymi barierami chodników i poboczy gdzie się da. Jadąc rowerem po ścieżce rowerowej w razie upadku wolę upaść na pobocze a nie wyrżnąć w stalową rurę ! - instalowanie progów zwalniających gdzie się da ! minusy to większy hałas przy przyspieszaniu, zużycie zawieszeń samochodów, zwiększone zużycie paliwa.
~jan Strug | 8 października, 10:25dynamic-78-*-98-162.ssp.dialog.net.pl (78.*.98.162)
....i nie jest to tylko temat na dzień zmarłych , Jelenia Góra jest wyjątkowym miastem gdzie cmentarze komunalne nie są wyposażone w toy toyki. Z łaski pańskiej te przybytki stawiae są tylko w dniach przed i po 1.XI , pozostawiając rzeszę odwiedzajacych w innych dniach dobroci okolicznych krzaków . Proszę spojrzec najblizej na Mysłakowice , Kowary , czyste zadbane toy toyki stoją na codzień.
~gość | 10 października, 9:54*.jeleniagora.vectranet.pl (178.*.102.118)
Za miasto w ruinie podziękować należy Pis-owi , i obecnemu rządowi , dzięki którym większość środków trzeba było przesuwać na reformy wielkiej zmiany wielkich rządów wielkich głupców.
~nowy | 14 października, 8:4778-*-132-114.static.ip.netia.com.pl (78.*.132.114)
kto by nie rządził w tej krainie, to i tak będzie miał klakierów i przeciwników, każdy z nas gdyby zasiadł na stołku to garnął by do siebie i nikt nie bawił by się w Janosika, a to że w Jeleniej Górze po zmroku duchy chodzą po ulicach to insza inszość jedynie latem to gwarno w centrum, były czasy kiedy przez całą noc ludzie się bawili i rano szli do pracy i było fajnie, a teraz zastraszanie kopanie po tyłku jeden drugiego i kapowanie, mieliśmy tyle zakładów, ludzie mieli pracę i tutaj wydawali wypłaty i gospodarka kwitła miasto się rozwijało, teraz tylko firmy zagraniczne i markety rządzą a zyski trafiają do kieszeni większość młodych ucieka szukając swego miejsca za granicą albo do większych miast, obiektywnie patrząc to jest tak jak z tym emerytem aby przeżyć do następnej wypłaty
~Pi | 16 października, 14:49*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.17.214)
Odnośnie finansów miasta to przetarg na parking na Noskowskiego (gdzie miasto w przetargu przepłaciło ponad połowę w stosunku do JSM) obnażył beznadziejność rządzących. Co prawda w innych inwestycjach (drogowych) nie mamy tak bezpośredniego porównania ale widać , że są one piekielnie drogie. O utracie większości dotacji na remont teatru i nieudolności jego prowadzenia to już szkoda opisywać. Najważniejsza zasada miasta sprzedać tereny pod markety a pieniądze przeżreć przez coraz większą administrację.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja