« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 11 grudnia 2019.Imieniny: Damazego, WaldemaraNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Pełnomocnik Adam i jego awanse – jubileuszowo

Autor: Obserwator
Czwartek, 10 listopada 2016, 17:57
Adam Lipiński (Poseł na Sejm Ziemi Jeleniogórskiej, jeśli ktoś nie pamięta, bo i niewiele jest dowodów na związki emocjonalne Posła z jego Ziemią) został pełnomocnikiem do spraw równego traktowania. oraz do spraw społeczeństwa obywatelskiego, bo taka jest pełna nazwa tej funkcji.
Jego „awans” na to stanowisko jest dowodem na to, że Prezesowi nie jest tymczasem do niczego potrzebny, bo akurat i równe traktowanie i społeczeństwo obywatelskie Pan Prezes ma w tzw. głębokim poważaniu. A reakcje jego najbliższego na „czarny protest” tego dowodzą najlepiej.

Otoczenie Prezesa stara się ośmieszyć wymiar „czarnego protestu” kobiet, a w tym samym czasie Prezes namaszcza swojego dawnego „kadrowego” na pełnomocnika ośmieszanego przezeń środowiska. Taki żarcik.
Złośliwcy, a takich nie brakuje także w PiS, mówią, że Adam Lipiński sprawdził się w relacjach z kobietami, więc awans jest dowodem na konsekwentną politykę kadrową tej partii. Jako koronny przykład podają wizytę w pokoju hotelowym posła Lipińskiego u sejmowej koleżanki, innej posłanki. Poseł Adam potraktował ją równo, jak faceta, ofertą korupcji politycznej. Obchodzimy właśnie jubileusz 10-lecia przesławnej rozmowy A. Lipińskiego z Renatą Beger, kiedy to z wdziękiem przynależnym tej partii poseł Lipiński namawiał posłankę do grzechu.

Ale nie był to grzech „hotelowy”, kiedy z nudów, lub z uczucia mężczyzna namawia kobietę do rozmaitych figli. Owe figle hotelowe, proponowane przez A. Lipińskiego miały wprawdzie polegać na szpagatach interpersonalnych, ale jednak nie łóżkowych. To znaczy w grę wchodziły pieniądze za usługi, ale nie miało to nic wspólnego z seksem, chociaż posłanka Renata zapewniała publicznie, że lubi to, jak koń owies i informowała, że ma w oczach kurwiki. Ale w tym ambaras, żeby dwoje chciało naraz, a poseł Adam za owsem najwyraźniej nie przepadał, przynajmniej wtedy i od kurwików abstrahował.

Warto jednak przypomnieć niektóre cytaty A. Lipińskiego, bo trzeba wiedzieć, co szara eminencja PiS-u uważa za ważne. Na pytanie: dlaczego nie złożył pan dymisji (po ujawnieniu afery taśmowej i faktu korupcji politycznej wobec R. Berger) poseł odpowiedział: (cyt z dokumentów) – „Gdyby partia uznała, że naruszyłem istotne dla nas zasady, to dymisję złożę”.

Wynika z tego wprost, że proponowanie w zaciszu hotelowego pokoju stanowiska rządowego za zmianę przynależności partyjnej nie jest dla PiS „istotnym naruszeniem zasady”. Handel żywym towarem, jakim jest przecież całkiem żywy poseł nie jest naruszeniem zasady. Natomiast usłużni przedstawiciele niektórych mediów uznali, że naganne z kolei jest ujawnienie takich nagrań. Ówczesny premier Rządu RP Jarosław Kaczyński powiedział (na wiecu w Stoczni Gdańskiej), że „nigdy więcej nie wolno rozmawiać z ludźmi o marnej reputacji”, ale miał na myśli posłankę Renatę, a nie posła Adama, może dlatego, że poseł nie mówił nic o owsie.

I tak pozostało do dziś. Marną reputację w PiS ma ten, kto nie zgadza się na korupcję, a nie ten, kto ją proponuje. Zdominowany przez koalicję PiS-u Sejm (a precyzyjnie Komisja Etyki) ukarała wtedy posłankę Renatę, ale nie podjęła decyzji w sprawie posła Adama.

Mamy więc w Jeleniej Górze swojego przedstawiciela w Sejmie RP. Niekaranego. Chyba, że Prezes postanowi inaczej. Dialogi w „Samych Swoich”, a szczególnie scenkę, w której babcia wręcza granaty należałoby lekko skorygować: „Sąd sądem ale Prawo (i Sprawiedliwość) musi być po naszej stronie”.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Jeleniogórzanin warszawski | 10 listopada 2016, 20:51aqz250.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.185.250)
No cóż po tych uwagach opadły mi pióra. Pan Adam jest posłem przywiezionym w teczce. Jak to bywało w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Ale wtedy poseł był figurantem. A miało być po 89r piękniej, uczciwiej, wiarygodnie i odpowiedzialnie. Uważam, że bardzo źle sie stało, że podzielono Polskę na 40 okręgów wyborczych uwzględniając tylko kryterium liczby mieszkańców. Jakiś warszawski kretyn połączył specyficzny przecież region jeleniogórski z regionem legnickim. Ni z gruchy no z pietruchy. W ten sposób nasz region stał sie przedmiotem politycznych gierek, wygodna przystanią dla ambitnych, o chorobliwych ambicjach polityków. a wybrani parlamentarzyści i tak zajmują się wyborcami z własnych miejscowości. Pojawia sie pytanie: po jaka cholerę zrobiono więc te sztuczne podziały?
~historia | 11 listopada 2016, 11:42cgz164.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.253.164)
A nie równo traktuje się swoich od lat.Taki w teczce przywieziony nam do wybrania poseł skazany za udział w przekrętach telegrafu.,Do dziś nie wyjaśnionego przekrętu.Apamn Adam widać zmęczony i -dlaczego?i gra role przystawki np. ,dziś pod pomnikiem Marszałka.A ja też bym podrywał dziewczę z kurwikami w o czach.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja