« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 19 kwietnia 2019.Imieniny: Adolfa, Konrada, Leona, TymonaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Pierwsza Dama, czyli… „żydówa”

Autor: Obserwator
Wtorek, 14 listopada 2017, 15:00
Jeden z chamów, jakich niestety sporo się ujawniło w Polsce w ostatnich latach, nazwał w publicznym wywiadzie telewizyjnym żonę Prezydenta RP „żydówą”. Nie Żydówką, o co zabiegał trochę przestraszony wypowiedzią dziennikarz, tylko po prostu „żydówą”. Ten przykład jest jednym z wielu, które dowodzą, że w tempie chamienia osiągamy prędkość kosmiczną.
Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Ryszard Terlecki, prokurator stanu wojennego, ale wierny obecnie syn PiS-u, w trakcie posiedzenia Wysokiej Izby, prowadząc obrady mówi do jednego z posłów: „pajacu”, później „zjeżdżaj głupku”. Ekspert TVP, telewizji narodowej, prawnik Roman Sklepowicz krytykując kobiety uczestniczące w „czarnym proteście” stwierdził, że: „ładne laski idą na dyskotekę, a te, których nikt nie chce bzykać – na demonstracje”. Żeby nikt nie miał wątpliwości, że jest koneserem kobiecej urody dodał: „O Jezus, o Boże. Tak stałem i myślałem, i doszedłem do wniosku: kto to rucha? Doszedłem do wniosku, że nikt. I dlatego idą w tej manifestacji”. Telewizji „narodowej”, która płaci swoim ekspertom, żebrząc o abonament i dotacje z państwowego budżetu (więc dwa razy sięga do naszej kieszeni), nie brzydzi taki słownik eksperta. Zresztą – nie jest to żadną tajemnicą – byłego oficera WSW, co wytykają pracownicy IPN. Ale co z tego, skoro teraz ekspert Sklepowicz zweryfikował swoje byłe poglądy polityczne na bieżąco słuszne.

Pamiętam czasy, kiedy Leszkowi Millerowi wyrwała się uwaga o tym, że „mężczyznę poznaje się po tym jak kończy, a nie jak zaczyna”. Oberwało mu się wówczas nieprawdopodobnie, a środowiska kobiece – i słusznie - nie pozostawiły na nim suchej nitki. Z dzisiejszego punktu widzenia ta uwaga była finezyjnym, delikatnym żartem. Andrzej Lepper, którego o delikatność nikt nie posądzał i który wsławił się m.in. stwierdzeniem, że „prostytutki nie można zgwałcić” mógłby dziś uchodzić za przykład w miarę poprawnego zachowania.

O innej Pierwszej Damie, żonie Lecha Kaczyńskiego jedna osobistość w czarnej sukience powiedziała „czarownica”. Usiłowano ten incydent jakoś rozpaczliwie przykryć, bo ta czarna sukienka, w rozumieniu „sutanna” okrywała zażywną postać Tadeusza Rydzyka. Może powinno się pisać „księdza”, może „dyrektora”, albo jeszcze inaczej, ale trudno się zdecydować, skoro nawet prawicowe gazety nie są w tej sprawie jednomyślne. Niektóre wręcz piszą „ojca Rydzyka”. Wiem, że ojca się nie wybiera, ale takiego można się go wyrzec. I wielu takiego ojca nie chciałoby nawet znać.

Widać więc jakąś tendencję. Żony prezydentów reprezentujących prawicę najmocniej są obrażane przez „mężczyzn” reprezentujących prawicowe zapatrywania. Autorem „żydówy” jest przecież Piotr Rybak, który spalił kukłę Żyda i jest z tego bardzo dumny. Nawet wyrok za ten czyn sąd zweryfikował na korzyść Rybaka po interwencji resortu sprawiedliwości. A dyrektor Tadeusz też się nigdy nie zająknął słowem przeprosin za „czarownicę”. Nie widział w tym zapewne interesu.

W tym panoszącym się w kraju chamstwie również osoby płci żeńskiej mają swój udział, żeby wspomnieć choćby Panią Profesor Pawłowicz. (Piszę „osoby płci żeńskiej”, bo nie chcę urazić kobiet, które niekoniecznie chcą być postrzegane na tle Pani Poseł Krystyny Pawłowicz jako kobiety). Kiedy nie podobało się jej wystąpienie posła Marka Balta podeszła do mównicy i powiedziała: „Spierdalaj”. Przypomnijmy, że Pani Poseł Krystyna była sędzią Trybunału Stanu, więc powinna wiedzieć, że tak się nie mówi. Jako jedyna nie wstała, gdy WSZYSCY inni posłowie uczcili powstaniem pamięć Piotra S., który ostatnio dokonał samospalenia. Jako zdeklarowana katoliczka powinna wiedzieć, jakie są normy zachowań w podobnych momentach. O swoim koledze, pośle Żelichowskim powiedziała „stary dziadyga”, o posłance Grodzkiej, że „ma twarz boksera”, co można uznać w jej wykonaniu za delikatny przytyk, taki rodzaj werbalnej pieszczoty, bo już o uczestniczkach „czarnego protestu” powiedziała „szmaty”, dowodząc, że „kto idzie na Marsz Szmat sam jest szmatą”.

Ten problem pojawił się z niezwykłą intensywnością ostatnio i drąży nas, jak nowotwór. I problem nie tkwi w tym, że ktoś użyje tzw. brzydkiego słowa. Takie istnieją w każdym języku i w każdym ich się używa. U nas jednak, w Polsce, służą one teraz do wyrażenia pogardy wobec innego człowieka, w stosunku do którego nie mamy argumentów w dyskusji. Wiemy, że to on ma rację, że jest od nas mądrzejszy, lepiej wychowany, ma lepsze maniery, więc go sponiewieramy grubym słowem, bo w chamstwie on nas nie pokona.

Sedna problemu należy upatrywać w tym, że taki sposób chamskiego zachowania jest premiowany popularnością w wielu kręgach tzw. elektoratu. A o to zabiega cham. Cham zaczyna być celebrytą, a celebryta - politykiem, który stanowi prawo. Utrzymując Sejm RP płacimy za chamstwo i inwestujemy w chamstwo. Warto sobie z tego zdawać sprawę.

O Radzie Miejskiej Jeleniej Góry można napisać i sporo dobrego, i dużo kąśliwych uwag. I na jedno, i na drugie mamy wiele dowodów. Ale – w odróżnieniu od Pani Poseł Krystyny Pawłowicz - żadna Radna, żaden Radny nie wpadł na pomysł, by żreć przy stole obrad zalatującą czosnkiem sałatkę z majonezem. Nasi radni wiedzą, że to nie wypada. Mówią czasami głupoty, walczą z halloween, składają jakieś irracjonalne interpelacje, nieprzemyślane wnioski, itp., ale – mam nadzieję – że żaden z nich nie wpadnie na pomysł, żeby być chamem i zyskać w ten sposób sławę równą posłom (niektórym).

Niestety – czasy się zmieniają. Dawniej, to znaczy w czasach II Rzeczypospolitej, do której wzdycha tzw. prawica, ktoś, kto stawał się chamem, tracił tzw. zdolność honorową. Nikt mu nie podawał ręki, nie mógł nikogo wyzwać na pojedynek, bo z chamem nikt do pojedynku nie wystąpił. Cham to był nikt. Brzydko pachnące powietrze.

Dziś idę o zakład, stawiając – jak to mówią Amerykanie – dolary przeciwko orzechom – że jeśli PiS wpisze w kolejnych wyborach jako kandydatkę choćby Krystynę Pawłowicz, to ona na tej liście z pewnością zdobędzie największą liczbę głosów. Kluczem do zwycięstwa będzie jej chamstwo. I to jest przerażająca konstatacja…

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~abc | 14 listopada 2017, 15:39edj143.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.251.143)
Dziękuję za artykuł. BRAWO!!! Jest wiele osób, które sprzeciwiają się opisanej narracji. Przeraża mnie to, że tzw.elity uważają takie wypowiedzi za normę i nie widzą niestosowności w swoim zachowaniu. A to przenosi się niestety na zachowania w życiu codziennym.
~Super ! | 14 listopada 2017, 16:27*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
Swietny felieton! Ponieważ wszelka kanalia należy dziś do do PiS, a i uczciwi też w to wchodzą ,to w sumie prawie wszyscy należą, tak jak poprzednio do opluwanej dzś matki narodu polskiego,śp. PZPR, a ja jeszcze co prawda nie należywszy do PiS, ale rozważawszy tę opcję, to spróbuję się wpisać w standarty pisowskie. Ciekawe, czy zdam egzamin pisowski na bycie członem,okazywanie mowy miłości i jak najbardziej wartości chrześcijańskich.Zacznijmy od Terleckiego :ten gościu przypomina mi marionetkę z pochodów 3 króli, a mianowicie śmierć.Za każdym razem gdy go widzę na wizji,drżę w obawie,że się rozsypie.Rozmówcy , których tak traktuje jak traktuje, widać tego też się tego obawiają i nie ripostują podobnie. Może nie potrafią. A patrząc na panią P. od sałatek, myślę słowami sklepowicza,że
~cd. | 14 listopada 2017, 16:34*.dynamic-zab-05.vectranet.pl (31.*.130.36)
że bidna ona jest. Tej , to nawet zul ,przykrywszy tonami gazet ,nawet kijem by jej nie tkną. Mniemam,że pani profesor,pomimo wieku nadal jest dziewicą. A jesli nie ,to szczęśliwie jest szmatą.Takim jak ona , pozostaje rozrywka w comiesięcznej miesiączce pod wodzą Rajmundowicza.No dobra, starczy...
~czy tak powinno byc? | 14 listopada 2017, 18:34*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.16.104)
Teraz wcale się nie dziwie Pani Prezydentowej, ze nie chce być Pierwsza Dama na druga kadencje.
~jelonek | 14 listopada 2017, 18:51ip-5-*-233-189.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (5.*.233.189)
Ktoś nazwał terleckiego "Belfegorem " - upiorem Luwru czyli swiątyni sztuki ,kultury i dobrego smaku widać że ksywę własciwie mu dobrano i wielka w tym jego zasługa .
~do chamki super | 14 listopada 2017, 19:35*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Super , ty chyba jesteś dziewicą , ale nieskalaną żadną myślą. Z takim chamstwem i przy takiej twojej szpetocie toby cię flanelko ze Zgorzeleckiej pogonili! PS spię...kszaj dziadówo ..." wielkopomna " Buhahaha
~do : obserwatora | 14 listopada 2017, 19:51*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Obserwator , a mógłbyś coś o tzw kulturze tzw drugiej strony ? Tak dla równowagi czy ich za bardzo lubisz ? Bo to twoi towarzysze w walce, żeby było tak jak było ? Czy nawet nie ma co o ich kulturze gadać ? A może coś o Niesiole choćby ? A może Michnik ? Też nie ? To może Lis, Żakowski,Hartman ,Ch.. Hołdys,Stasiński ?
~do 19.51 | 14 listopada 2017, 20:47public-gprs387162.centertel.pl (37.*.143.155)
racja - Niesiołowski, Hartman i inni są wyjątkowo złośliwi. Żaden z nich jednak jak do tej pory nie wykazał się chamstwem w tej skali, nie palił kukieł, nie mówił o "ruchaniu", "bzykaniu", itp. Widzisz tę różnicę? Różnicę między wyjątkowo ostrą złośliwością, a tępym chamstwem?
~do : 20:47 | 14 listopada 2017, 21:15*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Kwestia sympatii, dla ciebie " wyjątkowa złośliwość " ich , dla mnie - totalne chamstwo. I odwrotnie. Co do ichniej kultury dotychczas niewymienionych " tuzów " " kulturalnych ", to nie będę przywoływał " bohaterów " " jelity " z Sowy & Przyjaciele , bo nie idę na łatwiznę.
~do : 20:47 | 14 listopada 2017, 21:21*.jeleniagora.vectranet.pl (82.*.14.70)
Sorry , miało być" ... dla Ciebie ... " " per " SHIFT :)
~Och Kulson, kulson | 14 listopada 2017, 22:5178.*.82.126 (78.*.82.126)
Dość prymitywne sklecone i na siłę posklejane - a to Rydzyk a to jakiś Sklepowicz czy Rybak - ci ostatni, żadne z nich osoby życia publicznego, równie dobrze można cytować żuli spod butki z piwem. I chamstwa lewactwa to nie zauważamy? Tam lewacka kultura, nie? No i jeszcze zapomniałeś waść Piłsudskiego zacytować, te coś o ku***ch...Zresztą w okresie międzywojennym się nie pitolili i też prosto z mostu walili, czasami nie da się inaczej.
~poddany jkm | 15 listopada 2017, 8:22*.jeleniagora.vectranet.pl (109.*.119.39)
Najlepszy wybor jakiego dokonalem jako młody człowiek po studiach to wyjazd z Polski w 2004r.
~hę? | 15 listopada 2017, 11:40157.*.156.194 (157.*.156.194)
A ten prokurator Ryszard Terlecki to nie nazywa się Stanisław Piotrowicz?
~Real | 15 listopada 2017, 11:43188.*.133.209.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl (188.*.133.209)
Fakt, słownictwo może razić, akurat mnie nie ;) Zdecydowanie wolę polityków klnących, rubasznych, jajcarzy od polityków jumaków... znaczy złodziei.
~a prawdataka | 15 listopada 2017, 14:44auu252.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.28.252)
Królową Polski ,została z mocy prawicowej szczujni ,Żydowka.A Królem Żyd.No i nie wszystkie panny na starość dostają szmergla z braku seksu.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja