Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11463
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: PiS – codziennie wyższe ceny

Autor: RobertObaz
Wtorek, 14 grudnia 2021, 14:04
Pierwsze sygnały lawino rosnących cen rząd Prawa i Sprawiedliwości odebrał już w styczniu oraz w lutym kiedy inflacja konsumencka (CPI) sięgnęła 2,7 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrost cen był najszybszy od 10 lat. Ekonomiści wskazywali wówczas, że czeka nas ciężki rok a politycy wzywali rząd do działania. Prawo i Sprawiedliwość tłumaczyło nam wszystkim, że rzeczywistość wygląda inaczej niż większość Polek i Polaków odczuwało to w swoich portfelach. Inflacja miała być przejściowa a większość z nas nawet nie miało jej odczuć.

Obecnie już wiemy, że inflacja nie miała charakteru przejściowego a jej skutki odczuwamy wszyscy zwłaszcza osoby najbiedniejsze, emeryci oraz renciści. Podrożały sery, ryby i mięso. Na skutek działań rządu mamy wyższe ceny leków. Płaca minimalna wzrośnie o 210 zł i wyniesie 3010 zł. brutto, to naprawdę nie jest dużo przy szalejącej w sklepach drożyźnie.

Jabłka kosztują o 52% więcej, jaja 45%, masło 49%, śmietana 11% - to tylko wybrane produkty. Czekają nas najdroższe święta od lat a do tego mamy bezradność rządu, który nie wie, w którą stronę iść, by poprawić sytuację konsumentów. Emerytura minimalna wzrośnie zaledwie o 25 złotych i od razu widać, że przy 7,8% inflacji tego typu „rekompensata” w niczym nie pomoże. Lewica mówi głośno: wzrost emerytur nie może być niższy, niż wzrost cen żywności. Przez drożyznę nie mogą cierpieć najubożsi.

Lewica wystąpiła także o aktywne działanie w celu zwalczenia inflacji w tym: obniżenia akcyzy o 50 gr/litr przez okres zimowy, stopniowe obniżanie podatku VAT do poziomu 15%, pakiet osłonowy dla wszystkich polskich rodzin na opłatę za energię elektryczną oraz gaz.

Dzisiaj natomiast mamy sytuację gdzie według wszystkich badań Polacy najbardziej boją się drożyzny. Zaledwie co piąty ankietowany uważa, że rządowa tarcza antyinflacyjna rozwiąże problemy wzrostu cen i rachunków. Czas powiedzieć dość!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group