« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 14 sierpnia 2022.Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

PiS – codziennie wyższe ceny

Autor: RobertObaz
Wtorek, 14 grudnia 2021, 14:04
Pierwsze sygnały lawino rosnących cen rząd Prawa i Sprawiedliwości odebrał już w styczniu oraz w lutym kiedy inflacja konsumencka (CPI) sięgnęła 2,7 proc. w ujęciu rocznym, a w ujęciu miesięcznym wzrost cen był najszybszy od 10 lat. Ekonomiści wskazywali wówczas, że czeka nas ciężki rok a politycy wzywali rząd do działania. Prawo i Sprawiedliwość tłumaczyło nam wszystkim, że rzeczywistość wygląda inaczej niż większość Polek i Polaków odczuwało to w swoich portfelach. Inflacja miała być przejściowa a większość z nas nawet nie miało jej odczuć.
Obecnie już wiemy, że inflacja nie miała charakteru przejściowego a jej skutki odczuwamy wszyscy zwłaszcza osoby najbiedniejsze, emeryci oraz renciści. Podrożały sery, ryby i mięso. Na skutek działań rządu mamy wyższe ceny leków. Płaca minimalna wzrośnie o 210 zł i wyniesie 3010 zł. brutto, to naprawdę nie jest dużo przy szalejącej w sklepach drożyźnie.

Jabłka kosztują o 52% więcej, jaja 45%, masło 49%, śmietana 11% - to tylko wybrane produkty. Czekają nas najdroższe święta od lat a do tego mamy bezradność rządu, który nie wie, w którą stronę iść, by poprawić sytuację konsumentów. Emerytura minimalna wzrośnie zaledwie o 25 złotych i od razu widać, że przy 7,8% inflacji tego typu „rekompensata” w niczym nie pomoże. Lewica mówi głośno: wzrost emerytur nie może być niższy, niż wzrost cen żywności. Przez drożyznę nie mogą cierpieć najubożsi.

Lewica wystąpiła także o aktywne działanie w celu zwalczenia inflacji w tym: obniżenia akcyzy o 50 gr/litr przez okres zimowy, stopniowe obniżanie podatku VAT do poziomu 15%, pakiet osłonowy dla wszystkich polskich rodzin na opłatę za energię elektryczną oraz gaz.

Dzisiaj natomiast mamy sytuację gdzie według wszystkich badań Polacy najbardziej boją się drożyzny. Zaledwie co piąty ankietowany uważa, że rządowa tarcza antyinflacyjna rozwiąże problemy wzrostu cen i rachunków. Czas powiedzieć dość!

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~8* | 14 grudnia 2021, 17:13
Haha dobre.Ale inflacja to jedyny sposób na oderwanie moherów od koryta.
~a-z | 14 grudnia 2021, 17:22
PiS i drożyzna? A dlaczego nie napisał Pan Unia Europejska i drożyzna. W całej UE mamy najwyższą inflację od lat 90. W Niemczech dla przykładu według Eurostatu inflacja osiągnęła już 5%, a w strefie Euro 4,9%. Więc jak widać inflacja to nie jest tylko polski problem i wyłączna wina PiSu, ale całej Europu, a nawet szerzej ogólnoświatowa, bo również w USA inflacja wynosi 5% i jest największa od kilkudziesięciu lat.
~Janiołek | 14 grudnia 2021, 17:57
Panie Obaz co tam się dzieje na LEWICY? Drożyzna rozgoniła część członków, co to będzie, co to będzie, inflacja grozi wszędzie.
~Goral | 14 grudnia 2021, 18:10
Krótkowroczen jolopy otwórzcie oczy , inflacja szaleje nie tylko w Polsce, ale w całej Europie I na świecie , oczywiście Tusk I jego bliscy z POKO będą twierdzić że to wina PiSu , BAŁWANY !
~Włóczykij | 14 grudnia 2021, 18:29
Głosujecie razem z PiS podwyżki każdego możliwego podatku, popieracie wszystkie nowe a potem stękacie, że drożyzna. Jesteście skończonymi jełopami.
~blondyna | 14 grudnia 2021, 20:23
W Jeleniej Dziurze jest tyle marketów i wystarczy zobaczyć gdzie, co i po ile ? Dzisiaj w Stokrotce na Różyckiego kupiłam ćwiartki kurczaka po 3,99 i żeberka trójkąty po 10,99.Tyle samo kosztowały 10 lat temu.
~lefica | 14 grudnia 2021, 21:18
Co tam na lewicy? jakieś problemy na górze, podziały, a tu temat zastępczy, gdzie obecnie inflacja jest na całym świecie.
~Zenek | 15 grudnia 2021, 7:31
Uwaga!Uwaga! Przekaźnik z KC znowu nadaje
~lesław | 15 grudnia 2021, 8:34
Za PZRR to Polska była mlekiem i miodem płynąca. Komuno wróć. Kartki na mięso, cukier i wódkę zachowałem na pamiątkę. Jak komuna europejska nas dopadnie to może kartki się wykorzysta.
~Pol | 15 grudnia 2021, 9:39
BRUNATNĄ władzą przemianie tak jak komunistyczną.
~Dorsz | 15 grudnia 2021, 11:03
Odbieram Pana jako fajnego, grubego faceta. Niech Pan przestanie uprawiać bzdurną politykę Czarzastego i przejdzie do nowego koła poselskiego socjalistów. Naprawdę, radzę Panu.
tomirex | 15 grudnia 2021, 11:48
Bezsensowe, czyli niekontrolowane i nieuzasadnione rozdawnictwo pieniędzy jako wszelkie dodatki typu 500+, 300+, itp spowodowały mega dług i taką inflację (PiS dodrukował w NBP puste 7 miliardów Zł), więc nic dziwnego się teraz nie dzieje. Ale martwi mnie obecny ROZŁAM lewicy :/
~Grzesiek_5 | 15 grudnia 2021, 15:25
A Pan Obaz zostaje z Czarzastym? Czy jakiś transfer?
~mokry ryszard | 15 grudnia 2021, 21:10
Żeby analizować fakty, czerpać wiedzę i orientować się w sytuacji, to trzeba się temu poświęcić i mieć na to czas. Mało który wykształcony człowiek dobrowolnie straci czas na dogłębną analizę, bo to nie jest temat na tydzień, czy dwa, tylko na lata studiowania. Piszę pracę doktorską na ten temat i mam świadomość, że nie wiem nawet połowy rzeczy, które mają wpływ na obecną sytuację. Trzeba być krótkowzrocznym i ograniczonym, żeby polegać na jakiejś telewizji, czy nawet dwóch, nie sprawdzać innych źródeł i uważać, że się wszystko wie. Nigdy bym się nie posunął do pisania takich bzdur, jakie wypisujesz. To najlepiej świadczy o tym, że nie czytasz, nie analizujesz faktów i za mało czasu poświęcasz w tym temacie. Tylko dlaczego narzucasz swój niedouczony tok myślenia innym? Jeżeli uważasz, że P
~BRZECHOTNIK | 15 grudnia 2021, 21:38
Trzeba być bardzo wyizolowanym i zaślepionym by w tym co się dzieje widzieć tylko i wyłącznie winę PiS-u. Czysty populizm i wściekły fanatyzm - tyle w podsumowaniu tego "artykułu". Proponuję nazwę dla tej nowej formy autorskiej, jako cykl pod tytułem: "Z pamiętnika Robercika". :)
~wniosek | 16 grudnia 2021, 6:27
Pewna tłusta swinka boi sie, ze jej braknie w korycie.
~` | 16 grudnia 2021, 9:18
Ja już wiem że to wina Unii i Tuska dzięki temu śpię spokojnie wytrzymam wszystko jeśli będzie to z rąk PISU jestem najtwardszym elektoratem
~poGROMCA | 16 grudnia 2021, 9:46
Tanie panstwo dobra zmiana POlski lad POlak dziad PISuary ***** ***
~soclib | 16 grudnia 2021, 11:19
Na wschodniej scianie paliwo po 5,75z a u nas po 5,99. Staniało dla swoich.
~*****poGROMCA | 16 grudnia 2021, 12:50
*****poGROMCA
~zjedz snikersa !!! | 16 grudnia 2021, 14:48
Tak się zastanawiam gdzie PiS ustala codziennie nowe ceny ??? W Kauflandze, Lidlu, Auchen, Kastoramie, Biedronce, Aldim, na targowiskach i innych ???? Jakiś cennik odgórny ??? Jaką sieć handlową PiS prowadzi ???? Tylko chyba bufet w Sejmie i Senacie a tam jak niejaka Jachira stwierdziła ceny są bardzo niskie !!! Chwała PiS-owi !!!!!!
~toniewinapis | 16 grudnia 2021, 14:51
Wzrost cen na całym świecie. Ten kto mówi inaczej jest niestety idiotą
uspeb | 16 grudnia 2021, 16:33
Pan Obaz twierdzi, że jak lewica dojdzie do władzy (albo gdyby była u władzy) to mielibyśmy deflację :) Tak odbieram jego wywód. A wg. mnie to postkomuniści i cała ta lewica już dawno powinna odejść dl lamusa historii!!!
~cmoknij w pompke | 17 grudnia 2021, 9:43
Obaz nie ośmieszaj się z tymi swoimi czerwonymi wywodami. Inteligentni ludzie wiedzą co się dzieje na świecie , że inflacja szaleje w każdym państwie prawie. Więc po co siejesz Obaz tę durnowatą propagandę. Tylko chorzy z uwielbienia do komuszych partyjek uwierzą w te twoje wywody.
~myślący | 17 grudnia 2021, 12:49
Potrzeba na bąbelki, łojca z Torunia, resztę wielebnych, na wielu łobajtków,armii urzędasów.
~L. | 17 grudnia 2021, 14:24
Pani Leszczyna z P.O. ma sposób na inflację.Wolne media i sądy
~hello!!!! | 17 grudnia 2021, 14:54
co tam biadolicie kumie, przecia nasi z pis-a majo się dobrze ostatnio nawet sobie podwyżki pensyji dali i gdzie ta bida, jo ze swojo starom syra na robili bimbrom popija i dusza ma rada, że gorzej nie mom, te mochery co niedziela latajom do koscioła aby dać na tace bo ksiondz wzywa że biedny, a twarz to ma taką okroglutką ze ino placki i schabowe mozna upiec, no i gdzie ta bida jak jej nimo takze z wielkim przycutem trzymajcie sie wasz Henio z Przygłupkowa dolnego hej
~Jarko | 17 grudnia 2021, 17:03
Jolonko wopaczie dzo dzis wrobił pis w rządzie przegłosował znowu tvn tvn24 jolonko dawajdzie cała jelenia góra niech wyjeździe na ulice na plac ratusowy jótro protest w sbrawie tvn24 18 godzina na placu ratusowym
~Jarko | 17 grudnia 2021, 17:07
Jolonko dawajdzie jutro syszczy na plac ratusowy a stamtąd pod piuro pisoskie do dego garkamela co jest senatorem rb do pan mroza i mowimi te słowa rzad do demisi wyjdzie jutro na ulidze przosze wasz pozdrawiam
~paradise | 17 grudnia 2021, 22:41
Miejsce komuchów i tuskokomuchów jest na śmietniku historii. A także ubeckiej, antypolskiej tvn.
~Ziutek Wentylek | 18 grudnia 2021, 18:09
Jako lewica, głosujecie z PiS za obciążeniami podatkowymi, socjalami etc. to ja się pytam- w jaki sposób ma być taniej jak cały czas dowalacie pracującym Polakom nowe daniny/składki/opłaty/podatki? LEWICA przyczynia się w równym stopniu jaki i PiS do wzrostu cen. Tak więc hipokryzją śmierdzi i próbą zbicia kapitału politycznego.
~Proxy | 19 grudnia 2021, 16:44
Raz nawet byłem na waszym proteście - w imię Kobiet i ich prawa do własnego ciała. No ale odkąd jesteście za segregacją, za SIŁOWYM szczepieniem ludzi, już wiem, że trzeba was zwalczać. Tym bardziej, że niczym się od PISu nie różnicie. Mało tego, NIC nie robicie, żeby realnie lepiej się żyło ludziom. Ot macie ciepłe posadki na cztery lata. Gdy można było wygrać niektóre głosowania, zawsze kilku darmozjadów zabrakło. A teraz co, wypisuje Pan oczywistości. Co pan myśli, że bez tego artykułu nie będę wiedział, że wszystko poszło do góry?. Tylko gdybyście wy byli przy władzy, to byśmy mieli drożyznę i policyjny terror, gdy służby na SIŁĘ szczepiłyby ludzi. Dziękuję bardzo za taką władzę. W Polsce NIE MA NA KOGO GŁOSOWAĆ!
~gruuuum | 23 grudnia 2021, 12:59
No rządzący poniekąd mieli rację. Cena jachtów np. spadła a na jaguary były znaczne obniżki. Pominąć należy wzrost cen ogrzewania bo to dotknie tylko tych co mają ogrzewaną energią elektryczną wodę w basenach, czyli nie nas zwykłych zjadaczy chleba.
~PO-jak podwyżki | 24 grudnia 2021, 15:18
Co wy za bzdety opowiadacie że cos drożeje. Kiedy tylko jadę samochodem i słucham radia to tam od rana do wieczora opowiadają, że w Media Mark to wszystko coraz tańsze bez przerwy przeceniają o 30 40 50 a nawet 80% i tak od kilku lat. Wniosek z tego prosty KTOŚ KŁAMIE.
~gość | 30 grudnia 2021, 11:05
Robert Obaz poseł - ,,z dnia na dzień wyższa dieta". Jak Pan poseł głosował w Sejmie? -za podwyżką diety dla siebie -przeciw podwyżce diety dla siebie Czy podwyżka diet jest czynnikiem inflacyjnym ?
~goebels | 12 stycznia, 16:01
Nie wiedziąłem że w USA rzadzi PiS. Pamietajcie że za każda inflacją stoi PiS. W szczególnosci za inflacją wszechświata ! Jak nie ma na kogo na kogo zwalic to zawsze mozna na PiS albo na mniejszosci narodowe ! Jak my PO dojdziemy do władzy to cały czas za wszystko bedziemy zwalac wine na poprzednie rzady PiS . Bo jak sie nic nie umie ani nie chce sie ponoscic opdpowiedzialnosci to zawsze znajdzie sie kotś na kogo mozna zwalić ! PO naiwniaki wszystkich krajów łączcie się !

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja