« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 22 lipca 2018.Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, MariiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

PO wygrało wszystko w Jeleniej Górze

Autor: oskarl
Poniedziałek, 24 listopada 2014, 17:35
Żal mi naiwniaków, którzy zagłosują na Obrębalskiego dlatego tylko, że nie lubią Zawiły i myślą że ukarzą obecnego prezydenta. Na złość babci odmrożą sobie uszy. Obrębalski pokaże gest Kozakiewicza wyborcom bo zawiąże koalicję z Zawiłą.
KW Platforma Obywatelska RP – 8
KW Prawo i Sprawiedliwość – 6
KKW SLD Lewica Razem – 5
KWW Marcina Zawiły Zmieniamy Jelenią Górę – 4

PO wygrało (przyjmijmy to określenie) 8 mandatów w jeleniogórskim samorządzie i 3 w Sejmiku. Jeżeli Marek Obrębalski zostanie prezydentem Jeleniej Góry to Hubert Papaj wskoczy do Sejmiku i będzie 12 jeleniogórskich POlityków. Przegrało PiS. Ma 6 radnych, ale nie ma teoretycznych szans na koalicję. Może mieć tylko wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. Przegrał też Zawiła (członek PO). Ma tylko 4 radnych i nie jest to silna grupa do forsowania uchwał. Nawet jeśli Marcin Zawiła zostanie prezydentem i na miejsce radnego wskoczy Anna Bałkowska to będzie musiał zawiązać z kimś koalicję. Teoretycznie mógłby z SLD, ale nic mu to nie da, bo będzie to tylko 9 radnych a do większości potrzeba 12. Żal mi naiwniaków, którzy zagłosują na Obrębalskiego dlatego tylko, że nie lubią Zawiły i myślą że ukarzą obecnego prezydenta. Na złość babci odmrożą sobie uszy. Obrębalski pokaże gest Kozakiewicza wyborcom bo zawiąże koalicję z Zawiłą. Będzie musiał. Najśmieszniejsze będzie jak zrobi Zawiłę zastępcą. Jeżeli wygra Zawiła to będzie musiał wziąć Obrębalskiego na zastępcę, bo z Papajem to już się rozstał. Obrębalski może zaryzykować, bo zawsze zdąży wrócić na jeleniogórski Wydział Uniwersytetu Ekonomicznego. Papaj będzie w Sejmiku, a etat zastępcy prezydenta może być lepiej płatny dla Obrębalskiego niż wykładowcy z dietą przewodniczącego Rady Miejskiej. SLD ma statystyczne szanse na koalicję z PO, ale to byłby mezalians. PO ma razem 13 (16) jeleniogórskich polityków. Nie będzie to harmonijna współpraca. Nie będzie to zmiana dla Jeleniej Góry. Druga tura to nie są wybory lepszego społecznika. Wybierzecie to samo. To jest walka o etat indywidualny i wyższą podstawę do emerytury. PO wygrała, mieszkańcy przegrali. Na własne życzenie. Jeden plus z tej całej parodii. Za narastający kryzys nie będzie można obcego obwinić. Będzie POdstawa na pospolite ruszenie.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Coś z Wyborami | 25 listopada 2014, 14:26gamar.ae1x419.dhiblang.lubman.net.pl (87.*.236.52)
Dziwne, że nie wygrał PSL w Jeleniej - nieważne, że nie mają silnego kandydata.
~Pawelł5566 | 25 listopada 2014, 21:22acno135.neoplus.adsl.tpnet.pl (83.*.168.135)
Szanowni Państwo, Przepraszam, że piszę komentarz nie na temat powyższego artykułu. Jesteśmy na kilka dni przed wyborami Prezydenta naszego miasta. Pan Obrębalski odmówił panu Zawile udziału w debacie. Jest to konsekwencja wielokrotnego unikania debat przez pana Zawiłe z innymi kandydatami w I turze wyborów. Mam ogromną prośbę! Panie Zawiła, niech Pan pozwoli, że ja przyjdę na debatę, ja jeleniogórzanin, ja jeden z tysięcy. Nie mam przygotowanej serii napastliwych pytań. Proszę pozwolić by zwykły mieszkaniec Jeleniej Góry mógł z panem porozmawiać na wizji, na żywo. Paweł

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2018 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja