« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 13 listopada 2019.Imieniny: Mikołaja, Stanisława, Mateusza, IzaakaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Polacy czują się bezpieczni

Autor: Kasia80
Wtorek, 25 kwietnia 2017, 15:07
Wielu Polaków deklaruje, że kraj i miejsce swojego zamieszkania uważają za bezpieczne. Wynika to z badania opinii publicznej, wykonanego przez CBOS. Osoby, które poprosiłam o opinię na ten temat, rzadko mówiły o zagrożeniu ewentualnymi przestępstwami, bo obecnie doceniają przede wszystkim to, że w Polsce nie dochodzi do zamachów terrorystycznych.
Badanie CBOS wykazało, że 89% badanych czuje się w Polsce bezpiecznie, a 95% mówiło to samo o swojej okolicy. Większość z nich nie obawia się zaś, że padnie ofiarą przestępstwa. Jeżeli już, bardziej martwią się o swoich najbliższych.

- O przestępstwach owszem słyszy się od czasu do czasu, ale nie ma sytuacji, w której człowiek bałby się wyjść na ulicę. Cieszę się więc, że urodziłem się w Polsce, bo czuję się tutaj naprawdę bezpiecznie. Myślę, że zwłaszcza teraz, w dobie masowej migracji ludności i ataków terrorystycznych do jakich dochodzi w wielu krajach Europy i świata, jest to naprawdę dogodne miejsce do życia – mówi 51-letni Bogdan.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja