« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 11 grudnia 2019.Imieniny: Damazego, WaldemaraNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Polityka na ambonie

Autor: ela26
Środa, 3 maja 2017, 17:34
Rocznica Konstytucji 3 Maja jest okazją do rozmów o Polsce. Zdziwiło mnie jednak, gdy podczas mszy świętej w jednym z kościołów Dolnego Śląska kapłan zdecydował się mówić nie tylko o historii naszego kraju, ale także bieżącej polityce. Przy czym podzielił posłów na dobrych i złych. Natomiast obecni na nabożeństwie parafianie, w większości, wynagrodzili go gromkimi brawami.
Wydawało się, że większość księży odeszło od wypowiadania się na temat polityki podczas mszy świętej. Teraz jednak w to zwątpiłam. Choć być może była to jednorazowa sytuacja, związana z faktem, że msza była zorganizowana właśnie z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Z pewnością są osoby, którym fakt, że kapłan wypowiada się o polityce odpowiada. Są jednak osoby, które właśnie to zraża.

- Właśnie dlatego chodzę do kościoła dwa razy do roku i to dla mamy. Nie chcę, żeby się smuciła, że w ogóle unikam mszy świętej –usłyszałam dzisiaj od 25-letniego Artura.

Natomiast dwie inne osoby wyszły z kościoła.

Myślę, że korzyści z podejmowania tematów związanych z polityką na ambonie warto rozważyć. Szkoda w ten sposób odstraszać osoby, które do kościoła przychodzą tylko ze względów duchowych i nie chcą ich łączyć z innymi sprawami. Tym bardziej, że nikt nie ma pewności, że osoby, które się wychwala są „krystaliczne”.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Polewa | 4 maja 2017, 10:27201.*.140.205 (201.*.140.205)
A ja mam pytanie. Kto ma wiekszy wplyw na formatowanie ludzi? Ksiadz czy srzedajny dziennikarz? Kto bardziej miesz ludziom w glowach? Ksiadz z ambony czy dziennikarz hejter z TVNu, albo taki Tomaszek Lis? Dlaczego przeszkadza ludziom rola ksiedza? A co z dziennikarzami? CO z ich rola informacyjna? Dzienikarz powinien obiektywnie, rzetelnie informaowac, by ogladajacy mogl sam sobie wystawic ocene. Czy na programach TVNmozna sobie samemu wystawic ocene? NIE!! Na TVN juz dostajecie ocene sytuacji, nie informacje, tylko ocene sytuacji. Jak np to: ten straszny polityk PIS jest zly, o zlych emocjach, kierujacy sie zemsta, napewno mial na mysli chec niszczenia. Tak wyglada informacja z TVN i to NON STOP.
~Aniolek | 8 maja 2017, 16:56c-98-*-88-105.hsd1.il.comcast.net (98.*.88.105)
ktos , kto nie placi podatkow nie ma prawa glosu

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja