Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 11207
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Potencjał jest, chęci brak

Autor: RobertObaz
Czwartek, 5 maja 2022, 13:31
Według przeprowadzonych badań w 2022 roku najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów w czasie długiego majowego weekendu były góry. Największym zainteresowaniem cieszyło się województwo dolnośląskie. Turyści najczęściej szukali noclegów w Kotlinie Jeleniogórskiej - to pokazuje potencjał, możliwości, ale także wyzwania, przed którymi stoimy w przyszłości.

Jelenia Góra to stolica Karkonoszy, prawdziwa perła regionu ze swoją szczególną architekturą jak chociażby kamienice w stylu secesyjnym. Jelenia Góra to blisko 80 tysięczne miasto z zabytkami i ofertą kulturalną o dużym potencjale i możliwością jeszcze efektywniejszego jej wykorzystania. Więc nic tak nie cieszy jak informacja, że to właśnie nasza kotlina w majówkowy weekend wyprzedziła pod względem turystów spędzających swój czas Miasto Zakopane. Czy jednak możemy mówić o pełnym sukcesie?

Turyści przyjeżdżają nie tylko po to, by odpocząć czy zwiedzać – poszukują także rozrywki. Baza turystyczna ma potencjał do dalszego rozwoju, jednak oferta samego miasta może budzić uzasadnione obawy.

Czy możemy być zadowoleni z siebie i spocząć na laurach tylko koncentrując się na statystykach? Czy może powinniśmy poważnie zastanowić się jak w pełni wykorzystać możliwości związane z naszym miastem i regionem? Jaką ofertę mieliśmy przygotowaną na ten długi weekend?

Mieliśmy 30 minutową uroczystość związaną z rocznicą wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, której towarzyszyły przemówienia polityków. Drugiego maja na Placu Ratuszowym odbył się Dzień Flagi z przedszkolakami. Trzeciego maja skończyliśmy składaniem kwiatów pod Kościołem Garnizonowym.

Przy potencjale miasta, które znamy i którym się szczycimy oferta ta była co najmniej skromna. Zastanówmy się a co by było gdyby wrócić do imprezy z okazji „urodzin” ulicy 1 maja? Czy połączenie święta pracy i nazwy ulicy tak mocno związanej z symbolem i datą święta nie można przekuć na zainteresowanie nie tylko mieszkańców ale także turystów oraz ich rodzin? Czy możemy wspólnie zastanowić się czy dobrym pomysłem nie będzie organizowanie koncertów na Jeleniogórskich Błoniach? Na koniec ostatnie pytanie: Jelenia Góra jest podobno „Rowerową Stolicą Karkonoszy” dlaczego zaniechaliśmy organizacji zawodów rowerowych czy wspólnych organizowanych z mieszkańcami przejazdów?

Zdecydowanie Jelenia Góra ma ogromny potencjał, chociaż miejscami widać brak chęci do jego pełnego wykorzystania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group