Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 3833
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Powstanie nowoczesny żłobek dla pięćdziesięciorga dzieci

Autor: wojciechleszczyk
Środa, 10 maja 2023, 10:31
Powstanie nowy żłobek z miejscami dla pięćdziesięciorga dzieci. Budynek żłobka zostanie wybudowany od zera, jako całkowicie nowy i nowoczesny obiekt. Koszt budowy ok 3-4 mln złotych.

A teraz haczyk.

Nie niestety ten żłobek nie powstanie w Jeleniej Górze, lecz w Szczawnie –Zdroju. Taki nowoczesny żłobek powstanie w mieście mającym 5600 mieszkańców...

W Jeleniej Górze od lat, żaden prezydent miasta nie potrafił wybudować czy tez utworzyć żłobka. Nawet obecnie, podczas samodzielnych rządów obecnego prezydenta Jerzego Łużniaka, z wielkim trudem rozpoczęto „adaptację” starego budynku na żłobek, budynku znajdującego się przy ulicy Wolności. Przeprowadzono już nawet dwa nabory do tego żłobka, problem w tym że tego żłobka fizycznie nie było…
Urządzano nabór do jednostki, która nie miała szans zostać ukończona a pomimo tego rodziców oraz opiekunów wprowadzano w błąd i ogłaszano nabór.
Później starano się ratować twarz po tej katastrofie wizerunkowej i miasto zaczęło opłacać pobyt dzieci w jednostkach niepublicznych.

W niezwykle bogatym języku polskim zaczyna już brakować określeń dla całego łańcucha kompromitacji obecnej władzy. Właśnie trwa piąty rok kadencji Jerzego Łużniaka jako prezydenta miasta Jeleniej Góry a żłobka jak nie było tak nie ma. Dzięki przesunięciu wyborów na wiosnę 2024, może uda się doprowadzić obietnice jego powstania do szczęśliwego finału.

Zapewne będzie to wiekopomne wydarzenie wręcz przełomowe i zapisze się złotymi literami w historii naszego miasta. Ale czy na pewno?
Czy rzeczy które powinny być standardem, do tego nieudolnie realizowane, powinny być dla nas powodem do radości? Chyba oczekujemy czegoś więcej od miasta w którym płacimy podatki niż cieplej wody w kranie? Czy nie chcemy pewnej, spójnej wizji rozwoju Stolicy Karkonoszy, jak to reklamuje nas miejskie hasło?

Czy po tych ponad czterech latach samodzielnych rządów Jerzego Łużniaka możemy powiedzieć o tym, iż przez ten czas doszło do jakiś epokowych, przełomowych inwestycji w Jeleniej Górze, podnoszących jego atrakcyjność ale tez i poziom życia mieszkańców?
Wątpię, raczej możemy wymienić inwestycje, które były realizowane z wyraźnym cierpieniem na twarzy, na twarzy mieszkańców Jeleniej Góry.
A wiele z nich wymaga poprawek…

Warto wspomnieć, iż w pobliskim Wałbrzychu w żłobkach publicznych było w roku 2021 blisko 490 miejsc na dzieci. Obecnie w Jeleniej Górze jest to ok 100 miejsc. Oczywiście Jelenia Góra jest mniej liczna niż Wałbrzych lecz patrząc proporcjonalnie do liczby ludności, nadal wypada słabo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
5
18%
Hahaha
3
11%
Nudzi
1
4%
Smuci
11
39%
Złości
8
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group