Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 3926
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Powyborcze podziękowanie, i nie tylko.

Autor: krzychu70jgpl
Poniedziałek, 23 października 2023, 22:17
Drodzy Państwo. Wyborcza walka o prawo do zasiadania w sejmie RP już za nami. Pragnę w tym miejscu bardzo podziękować wszystkim tym, którzy oddali na mnie swój głos. 2813 osób wyraziło poparcie dla mojej kandydatury.

Wynik wyborczy Konfederacji może rozczarował część z Państwa, jednak faktem jest, że w sejmie zasiądzie 18 posłów i jest to wynik lepszy niż w poprzednich wyborach. Szczególnie cieszy mnie wiadomość, że aż czterech posłów wywodzi się ze środowiska Konfederacji Korony Polskiej, są to: Grzegorz Braun, Włodzimierz Skalik, Roman Fritz oraz Andrzej Zapałowski.

Jeśli chodzi o utworzenie nowego rządu, to tutaj na tę chwilę mamy mocne turbulencje i jak zakończy się ten proces nie jestem w stanie sobie wyobrazić.

Drodzy Państwo. To czy władzę przejmie Platforma Obywatelska z przystawkami czy jakimś cudem utrzyma ją PiS +, z mojego punktu widzenia nie ma prawie żadnego znaczenia.
Polityka prowadzona przez oba te ugrupowania pokazała, że akceptując dyrektywy Rady UE, które są niekorzystne dla Polaków działa na szkodę Polski i nie zależy im na utrzymaniu jej jako suwerennego państwa. Mam tu na myśli niekorzystne dla Polski decyzje wydawane przez Unię Europejską i akceptowane przez rząd premiera Morawieckiego czy jak w przypadku PO i Donalda Tuska, wręcz nawoływanie do nakładania kar finansowych na nasz kraj. Również w kwestii Ukrainy rząd PiS pokazał, który naród jest dla niego ważniejszy. Zresztą nie tylko PiS, cała tzw. totalna opozycja głosowała przeciw Polsce razem z partią rządzącą.

Chcę w tym momencie poruszyć dwie bardzo ważne kwestie dotyczące polskiej suwerenności i przyszłości narodu polskiego.

Pierwsza sprawa dotyczy zniesienia prawa weta w Unii Europejskiej. Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas nawołuje do zniesienia przysługującego każdemu państwu UE prawa weta, argumentując, że pojedyńcze państwa nie mogą paraliżować decyzji europejskiej polityki zagranicznej. I tutaj pojawia sie mój sprzeciw, ponieważ jest to prosta droga do narzucania decyzji UE państwom członkowskim, które gdyby się sprzeciwiały zostaną przegłosowane i odpowiednio ukarane. To w jaki sposób Bruksela potrafi karać Polskę chyba wszyscy już wiedzą.

Drugą kwestią o której chcę wspomnieć, to planowana federalizacja Unii Europejskiej. Wizja jednego państwa europejskiego czy szerzej światowego, ze wspólną armią, jedną walutą i jednym światowym rządem budzi mój sprzeciw. Taki świat projektowany przez kilku szaleńców, którzy wymarzyli sobie likwidację państw narodowych, pozbawiając ich m.in. odrębności kulturowej, własnych sił zbrojnych i własnego pieniądza, likwidacja prawa o samostanowieniu jest zamachem na polską suwerenność, całe polskie dziedzictwo historyczne i kulturowe. Dodajmy jeszcze do tego nadzór WHO i wyszczepianie bez prawa odmowy, likwidację pieniądza w postaci gotówkowej, legalną eutanazję, segregację sanitarną i mamy kompletny obraz współczesnego niewolnictwa. Już dzisiaj telefon komórkowy stał się smyczą bez której za chwilę nie wejdziemy nawet do publicznej toalety. Ograniczanie swobód obywatelskich postępuje regularnie i o zgrozo dla wielu niezauważalnie.

I jeszcze taki mały przykład z życia wzięty. Będąc raz w sklepie sieciowym podano informację, że nie ma możliwości płacenia kartą ze względu na problem techniczny, pozostała możliwość płatności gotówkowej. Jedni byli zwyczajnie wściekli i zostawiali zakupy przed kasami, inni byli mocno zakłopotani co tu robić? Ktoś powie, ile razy w roku taka sytuacja ma miejsce? Nie ma to żadnego znaczenia. Pozbywając się gotówki skazujemy się na szantaż i utrudnienia dokonania zakupu pod dowolnym pretekstem administracji państwowej.

Gdzie się podziała nasza narodowa duma, patriotyzm i pamięć o przodkach, którzy oddali życie za wolną Polskę?
Bóg, Honor i Ojczyzna – temu jestem wierny i o to będę walczył.

Pozdrawiam,
Krzysztof Sługocki

Twoja reakcja na artykuł?

11
46%
Cieszy
8
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group