« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Wtorek, 24 listopada 2020.Imieniny: Flory, Jana, Emmy, ChryzogonaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Pozbawiłem dwóch liderów bycia radnym

Autor: oskarl
Poniedziałek, 19 listopada 2018, 20:30
Solidarność, współpraca, wzajemność jest wartością człowieka i kluczem do sukcesu. Odważ się być mądrym…
Z żalem nieukrywanym, zwraca się do mnie jeden z kolegów, że brakło mu kilkanaście głosów, żeby zostać radnym Jeleniej Góry. Jest załamany.

Drugiego znajomego, spotkałem tuż przed zamknięciem rejestracji list kandydatów na radnych w UM i uprzedziłem, że rozproszymy sobie niepotrzebnie głosy.

Obaj byli liderami politycznych komitetów wyborczych, bo poszli na teoretyczną wielkość. Obu zapraszałem wcześniej na rozmowy, aby stworzyć jeden komitet niezależny, który będzie trzecią siłą w samorządzie. Nie przyszli na grilla, zrealizowali własny scenariusz w konspiracji.

Efekt był taki, że jeden z kandydatów uzyskał 339 głosów, ale drużyna była słaba, a drugi uzyskał mega wynik, ale drużyna była jeszcze słabsza. Byli pewni, że zrobili właściwy i wystarczający ruch. Niestety, przeliczyli się, są słabi w pokera.

Ja uzyskałem formalnie trzysta pięćdziesiąt głosów, ale w praktyce mogło to być nawet 3.500, gdyby drużyna była silna, gdyby nie iść w pojedynkę. Nie miałem wyboru, mogłem zrezygnować, ale dlaczego i dla kogo?

Mnie nie boli porażka, bo byłem statystą, ale zaistniałem. Sam fakt stworzenia samodzielnego komitetu wyborczego, jest już sukcesem i oceną wartości jako fachowca. Kapitał materialny i ludzki przemilczę. Niezależnie od tego, doświadczenie jakie zdobyłem, przyniesie skutek w przyszłości, bo Jelenia Góra będzie skazana na mnie.

Najbardziej boli porażka o milimetr, bo tak było blisko. Kolega jest zdruzgotany. Tym bardziej, że weszły do rady istoty z mniejszą ilością głosów, ale z pierwszej ligi. Mądry Polak po szkodzie, choć ponoć czasem głupi przed i po. Zobaczymy, czy „działacze” zmądrzeją, jaką matematyką będą się posługiwać i jakiego głosu rozsądku będą się słuchać za pięć lat.

Moje stowarzyszenie, moja organizacja pożytku publicznego, jest na fali wznośnej. Jest otwarta na dialog i współpracę. Twierdzenie, że nie mam charyzmy, jest mylne, bo punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. W pokera trzeba umieć grać moi panowie. Trzeba też umieć przegrywać i wyciągać wnioski.

To nie ja was oskubałem z mandatów, sami sobie skrzydełka podcięliście. Roztrwoniliście bierny kapitał wyborczy na drobne. Gdybyśmy byli w jednej drużynie, to mielibyście te dwa mandaty…

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~running | 20 listopada 2018, 14:3781.*.78.142 (81.*.78.142)
Ehhh... jak większość politykierów na każdym szczeblu. Pochwała współpracy, jedności i kompromisu ... ale tylko pod warunkiem że współpraca będzie ze mną, jedność pod moją banderą a kompromis na moich zasadach odpowiedz
~do running | 21 listopada 2018, 9:5678.*.6.25 (78.*.6.25)
Na czyich zasadach współpraca i jedność to się okaże, jak się usiądzie do stołu. Fundamentalnym warunkiem jest otwartość i wola rozmów, pluralizm i kompromis z pewnością wypracuje wspólne dobro. Trzeba tylko chcieć i myśleć przed, a nie liczyć...
~Straszne... | 2 stycznia 2019, 15:0178.*.35.230 (78.*.35.230)
No dramat, naprawdę dramat, że tym radnym nie został... - no cóż, trzeba niestety uczciwie pracować do następnych wyborów...
~ewrw | 6 stycznia 2019, 19:08ip-37-*-158-143.multi.internet.cyfrowypolsat.pl (37.*.158.143)
Pracujemy, pracujemy... to pech. Witamy w świecie zwykłych ludzi, gdzie trzeba zakasać rękawy i trochę naprawdę popracować, w rzeczywistości którą tworzą ludzie wam podobni. Na leserskie frukta trzeba jeszcze poczekać - do następnych wyborów
~xyz | 26 lutego 2019, 21:56user-188-*-198-154.play-internet.pl (188.*.198.154)
Załamani są, że nie dostaną tej swojej "niezobowiązującej" pensyjki ?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja