« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 18 września 2019.Imieniny: Ariadny, Ireny, Irmy, Józefa, StanisławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Pszczoły zagrożone poważną chorobą !

Niedziela, 20 marca 2016, 13:51
Pszczół z każdym rokiem ubywa. Rozwój cywilizacji i upowszechnienie środków ochrony roślin skutkują sukcesywnym spadkiem liczby rodzin pszczelich. Sytuacja w naszym regionie jest nie najgorsza.
Niestety w rejonie Lwówka Śląskiego wykryto bardzo poważną chorobę pszczół zgnilca amerykańskiego pszczelarz stracił całą pasiekę. Choroba łatwo się rozprzestrzenia i może nastąpić zakażenie większej ilości pasiek. Ważne jest aby informacja dotarła do wszystkich pszczelarzy w okolicy. Szybkie wykrycie i kontakt z odpowiednimi służbami to jedyna metoda na zatrzymanie epidemii. Zgnilec amerykański jest chorobą zwalczaną z urzędu a koszty strat są zwracane. Choroba nie przenosi się na ludzi i nie stanowi dla nich zagrożenia. Z terenu zapowietrzonego nie wolno wywozić lub wwozić pszczół.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2019 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja