« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 1 lipca 2022.Imieniny: Haliny, Marcina, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Publiczno–prywatny prezydent miasta

Środa, 26 stycznia 2022, 21:38
Co Państwo powiecie na to, że wedle przesłanych dokumentów przez Sekretarza Miasta Jeleniej Góry, pan prezydent Jerzy Łużniak posiada na portalu społecznościowym Facebook prywatno-publiczną stronę?
Ciekawe jak to jest uczestniczyć w marszach, mając demokrację na ustach a później pojawiają się wątpliwości, czy ma się ją również na własnej stronie na Facebooku? Co Państwo powiecie na to, że wedle przesłanych dokumentów przez Sekretarza Miasta Jeleniej Góry, pan prezydent Jerzy Łużniak, posiada na portalu społecznościowym Facebook prywatno-publiczną stronę? Prywatną jeśli zapytamy o regulamin oraz zasady blokowania innych użytkowników (brak regulaminu czy jasno określonych zasad)a publiczną jeśli chodzi o to, kto zarządza tą stroną. A kto zarządza?

Jak się dowiadujemy z przesłanej odpowiedzi, stroną zarządzają pracownicy Departamentu Prezydenta Miasta Jeleniej Góry, zatem czy robią to w godzinach pracy, bo kiedy? W domu, w formie wolontariatu?

Zadacie Państwo pytanie: Ale jak mogą w godzinach pracy prowadzić prywatną, jak twierdzi pan sekretarz, stronę pana prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka? Na jakich zasadach? I to jest Szanowni Państwo bardzo dobre pytanie. Dodam tylko, że na tej stronie znajdują się udostępnione materiały wyborcze KWW Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska z 2018. Prawda, że ciekawe? Jak widać na załączonych zrzutach ekranu, na stronie Pana Prezydenta posty są zamieszczane w godzinach pracy urzędu, również posty zawierające informacje o prywatnych inicjatywach politycznych pana prezydenta (Dolny Śląsk Wspólna Sprawa) pojawiają się w tych godzinach.

Czy zatem z pieniędzy podatników są opłacani pracownicy do obsługi prywatnej strony Prezydenta Jeleniej Góry? Pojawia się więc wiele pytań i wątpliwości dotyczących tej strony.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk też chętnie blokował każdego, kto się mu nie spodobał lub prowadzącym jego stronę, widać Jelenia Góra bierze przykład od większych.

Załączam korespondencję z Urzędem Miasta w tej sprawie. Ciąg dalszy niebawem.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~Jerzy Marcin | 27 stycznia, 6:44
Pięknie zaorałeś Leszczyk
~Cieplik | 27 stycznia, 8:11
O proszę, ktoś się wreszcie zabrał za ratuszowych. Dlaczego to robisz ty skoro nie jesteś radnym? Gdzie są radni? Masz jakieś plany wyborcze, rada sejmik a może prezydent miasta? Wygląda to na początek kampanii.
~kadrówka | 27 stycznia, 13:31
To jeszcze nie koniec.Powiadają na mieście, że wkrótce, po oddaniu "potężnej" przeprawy mostowej na Podwalu, most ma otrzymać imię Jerzego Łużniaka. Z czterech stron mostu mają stać okazałe pylony, a na nich jelonki. Każdy z nich, tak jak te dotychczas instalowane, będzie w godzinach pracy czule witany przez Prezydenta. Będzie to wyraz dociążenia obowiązkami i likwidacji luzów w dotychczasowym planie dnia.
~projektant mody | 27 stycznia, 13:34
Ale Leszczyk zabombił!!!Teraz całe stado prawników będzie debatować.
~Dorsz | 27 stycznia, 15:09
Jaki prezydent taki "sok z buraka". Takie postępowanie wzięło się z tego, że pełzająco wszyscy samorządowcy i politycy, od wielu lat promują się łącząc swoje funkcje i możliwości ( których nie ma zwykły zjadacz chleba ) wynikające z realizowanych projektów unijnych, pomocowych i budżetowych. Niby unijne przepisy zabraniają tego pod karą zwrotu wydatkowanych środków; ale Polacy znakomicie obeszli te obostrzenia i promują się bez umiaru; przygotowując się w ten sposób za darmo do nowych wyborów. Ja uznaję takie postępowanie co najmniej za nieetyczne, by nie powiedzieć nieuczciwe i karygodne.
~joko | 27 stycznia, 17:45
Panie Leszczyk, a jak tam pytania dla zdających egzaminy na prawo jazdy. Czy zamierza się Pan odnieść do tek kompromitacji, czy tak jak z Polskim Ładem? Może tym razem pomylili się kandydaci na kierowców, bo na pewno tym razem nie księgowe,
~PePe | 28 stycznia, 8:40
Jelenia Góra blokując 80 osób i stron, jest chyba na pierwszym miejscu w Polsce pod tym względem. Ktoś chyba powinien się zająć tym tematem, jeśli jest to profil oficjalny to powinien mieć regulamin i wskazane osoby które nim zarządzają co daje możliwość złożenia odwołania od blokady. A jeśli ptywatny, to nie powinni się nim zajmować urzędnicy. To sprawa przynajmniej dl RPO lub nadzoru wojewody. Standardy białoruskie.
~Knysza | 28 stycznia, 20:27
Brawo!! Piękna i incjatywa!!! Ja już dawno dostałem bana na FB od Łużniaka! Niech pan jeszcze urząd zapyta kto prowadzi Próżniaka konto na Twitterze bo tam już tez bana dostałem :)
~. | 29 stycznia, 13:31
Ten temat to jakaś gówniana sprawa. Ciekawsze są koszty zatrudniania radnych w spółkach miejskich.
~MONIO | 20 lutego, 11:35
Pan Prezydent ogólnie bardzo się lubi lansować w mediach ,a czy to się przekłada na pracę to widać ( przeciągające się remonty np ;droga od szpitala do Jubilata, most przy galerii czy mały kawałeczek drogi na Kiepury)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja