« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Piątek, 10 lipca 2020.Imieniny: Amelii, Antoniego, Filipa, Sylwany, WitalisaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Raz jeszcze o Książnicy Karkonoskiej

Piątek, 23 sierpnia 2019, 21:46
Być może rzadko pojawia się coś optymistycznego w temacie miejskim, ale to raczej tylko dlatego, że sami przyczyniamy się do jego wyglądu, statusu, czy nawet niechlubnej reklamy. Jednak są takie miejsca, które powodują, że to co złe choć na chwilę zostaje zapomniane. Mowa o wspomnianej już w tytule Książnicy Karkonoskiej.
W ubiegłym tygodniu wybrałam się do gmachu głównego naszej biblioteki w celu odebrania zamówionego wcześniej egzemplarza książki w wypożyczalni głównej. Po jego odebraniu zdecydowałam się jeszcze na wizytę z córką w oddziale dla dzieci i młodzieży.

I tu nastąpiło podwójne, jeśli nie potrójne zaskoczenie. Po pierwsze jadąc windą na wskazane piętro zobaczyłam, że może ona prowadzić także na taras. I tu nagle mnie oświeciło! Przecież to miejsce by mogło być udostępnione dla czytelników, a także dla turystów za symboliczną opłatą jako taras widokowy. Druga rzecz to powalająca ilość książek dla najmniejszych czytelników. Jestem pod wielkim wrażeniem.
I rzecz ostatnia to olbrzymi pokój zabaw dla dzieci, który jest tuż za salą wypożyczeń dla dzieci i młodzieży. Uważam, ze jest to świetne miejsce na deszczowy dzień czy nawet na pogodny, ale z braku innych pomysłów świetnie nadaje się na spędzenie kilku chwil, a nawet dłuższego czasu.

Tak sobie myślę, że dzieci korzystają ze zgromadzonych tam zabawek, książek, dorośli w pobliskiej restauracji-kupują kawę, czy inny ulubiony napój, w czytelni czasopism wypożyczają gazetę, a nawet książkę i każde z nich ma zorganizowany wspaniale dzień, co zamierzam w niedalekiej przyszłości sprawdzić i polecić wszystkim, którzy szukają nowych inspiracji.

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.
© 2002-2020 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja