Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11394
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Rząd czeka na katastrofę epidemiologiczną

Autor: RobertObaz
Środa, 19 stycznia 2022, 11:47
Ministerstwo Zdrowia podało, że ostatniej doby wykryto Covid-19 u ponad 30 tys. osób. Takiej liczby chyba nikt się nie spodziewał. Lewica od miesięcy apelowała do Rządu Mateusza Morawieckiego o podjęcie zdecydowanych działań w zakresie zwalczania pandemii. Kilka tygodni temu przekroczyliśmy 100 tys. zgonów spowodowanych tą niebezpieczną chorobą. Statystki nie robią wrażenia na PiS.

Czym innym dla polityków partii rządzącej jest walka z pandemią a czym innym walka o utrzymanie elektoratu. Niestety więcej w partii Jarosława Kaczyńskiego do powiedzenia ma stronnictwo antyszczepionkowe niż racjonalny dyskurs naukowy. Okazuje się, że naszym bezpieczeństwem epidemicznym kierują w Polsce grupy, które negują szczepionki jako skuteczne narzędzie walki z pandemią. Ofiar tej polityki niestety przybywa.

Jedyny racjonalny głos, który wzywał Mateusza Morawieckiego do podjęcia działań w zakresie ograniczenia skutków epidemii zabierała Rada Medyczna grono składające się z najlepszych specjalistów w zakresie walki z pandemią. Rząd jednak wolał podejść do problemu na zasadzie jakoś to będzie i całkowicie odpuścić temat. Łóżka zapełniały się chorymi a służba zdrowia działała na skraju wydolności. Dzisiaj – w tym trudnym momencie jakim było wykrycie zmutowanego szczepu, który rozprzestrzenia się jeszcze szybciej od delty zalecano obowiązkowe szczepienia. Między innymi o to apelowała Lewica. Wszystkie rozsądne głosy zostały w tej sprawie zlekceważone.

W momencie, w którym mogliśmy kolejny raz przygotować kraj na wyzwanie zmierzenia się z kolejną falą ten rząd zawiódł. PiS nie zdolne jest do zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym Polek i Polaków. Między innymi to było powodem rezygnacji 13 z 17 członków Rady Medycznej. Nikt nie będzie brał odpowiedzialności za brak działań w momencie ewidentnego zagrożenia. Istnieje realne zagrożenie, że nowa Rada Medyczna będzie strukturą fasadową, z której Prawo i Sprawiedliwość będzie w sposób szczególny zadowolony.

Dzisiaj Adam Niedzielski zapowiedział pracę zdalną w Administracji Publicznej. Pytania, które same nasuwają się w tym momencie dotyczą jednak tego w jaki sposób PiS przygotowało System Opieki Zdrowotnej na omikrona? Czy została zapewniona opieka dla pacjentów przewlekle chorych, w taki sposób by mogli kontynuować leczenie? Czy za moment nie dojdzie do paraliżu systemu ratownictwa medycznego? W końcu kiedy ten rząd zamierza wprowadzić obowiązkowe szczepienia?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group