« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Sobota, 28 maja 2022.Imieniny: Augustyna, Jaromira, Justa, JustynyNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Rząd czeka na katastrofę epidemiologiczną

Autor: RobertObaz
Środa, 19 stycznia 2022, 11:47
Ministerstwo Zdrowia podało, że ostatniej doby wykryto Covid-19 u ponad 30 tys. osób. Takiej liczby chyba nikt się nie spodziewał. Lewica od miesięcy apelowała do Rządu Mateusza Morawieckiego o podjęcie zdecydowanych działań w zakresie zwalczania pandemii. Kilka tygodni temu przekroczyliśmy 100 tys. zgonów spowodowanych tą niebezpieczną chorobą. Statystki nie robią wrażenia na PiS.
Czym innym dla polityków partii rządzącej jest walka z pandemią a czym innym walka o utrzymanie elektoratu. Niestety więcej w partii Jarosława Kaczyńskiego do powiedzenia ma stronnictwo antyszczepionkowe niż racjonalny dyskurs naukowy. Okazuje się, że naszym bezpieczeństwem epidemicznym kierują w Polsce grupy, które negują szczepionki jako skuteczne narzędzie walki z pandemią. Ofiar tej polityki niestety przybywa.

Jedyny racjonalny głos, który wzywał Mateusza Morawieckiego do podjęcia działań w zakresie ograniczenia skutków epidemii zabierała Rada Medyczna grono składające się z najlepszych specjalistów w zakresie walki z pandemią. Rząd jednak wolał podejść do problemu na zasadzie jakoś to będzie i całkowicie odpuścić temat. Łóżka zapełniały się chorymi a służba zdrowia działała na skraju wydolności. Dzisiaj – w tym trudnym momencie jakim było wykrycie zmutowanego szczepu, który rozprzestrzenia się jeszcze szybciej od delty zalecano obowiązkowe szczepienia. Między innymi o to apelowała Lewica. Wszystkie rozsądne głosy zostały w tej sprawie zlekceważone.

W momencie, w którym mogliśmy kolejny raz przygotować kraj na wyzwanie zmierzenia się z kolejną falą ten rząd zawiódł. PiS nie zdolne jest do zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym Polek i Polaków. Między innymi to było powodem rezygnacji 13 z 17 członków Rady Medycznej. Nikt nie będzie brał odpowiedzialności za brak działań w momencie ewidentnego zagrożenia. Istnieje realne zagrożenie, że nowa Rada Medyczna będzie strukturą fasadową, z której Prawo i Sprawiedliwość będzie w sposób szczególny zadowolony.

Dzisiaj Adam Niedzielski zapowiedział pracę zdalną w Administracji Publicznej. Pytania, które same nasuwają się w tym momencie dotyczą jednak tego w jaki sposób PiS przygotowało System Opieki Zdrowotnej na omikrona? Czy została zapewniona opieka dla pacjentów przewlekle chorych, w taki sposób by mogli kontynuować leczenie? Czy za moment nie dojdzie do paraliżu systemu ratownictwa medycznego? W końcu kiedy ten rząd zamierza wprowadzić obowiązkowe szczepienia?

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~:) | 19 stycznia, 11:53
a czego można było się spodziewać rząd już dawno położył lagę na społeczeństwo i ma nas głęboko w poważaniu, potrafią tylko przed ekranem mówić o ilości zachorowań i porównywać do innych krajów, a przed nami tylko Bangladerz bo reszta radzi sobie i to niezle z tą pandemią bo tam ludzie się szczepią, a polaczki to naród dziki i mówi że nie i stop. Ale gdyby wyszła uchwała że każda osoba zakażona i nie zaszczepiona pokrywała by koszty leczenia bo w innym przypadku to komornik zapuka do drzwi i ściągnie dług to było by mniej zakażeń i zgonów, a tak mamy już pochowane ładne miasto w glebie, ale jaki rząd takie i społeczeństwo lubimy tylko gadać i nic więcej.
~:) | 19 stycznia, 11:58
dokończę swą myśl, otóż przypominają mi się czasy szlacheckie gdzie uchwalano dla dobra Państwa uchwałę a wystarczyło że jakiemuś szlachcicowi ( palantowi ) ta uchwała się nie spodobała i słowa " liberum veto " i było po ptokach, tak samo jest i teraz garstka ludzi w rządzie wszelkie uchwały wrzuca do kosza i mamy to co mamy, czyli jesteśmy głęboko w czarnej d.....e.
~Goral | 19 stycznia, 12:07
Obaz a co ty zrobilesw sprawie Cowidu ? Szczekać każdy potrafi nie tylko Ty!
~V kolumna | 19 stycznia, 12:43
Uspokój się człowieczku !!!! Nic nie znaczysz i twoje ujadanie nic nie wnosi do całości !!!!
~***** *** | 19 stycznia, 12:48
Powiedzcie lepiej prawdę, że zasczepieni padaja jak muchy.Sczepionka działa jak gaszenie pożaru trocinami.
~Beka z foliarzy antyszczepów | 19 stycznia, 13:13
Foliarze po kursach google i zawodówach wypowiadający się o "plandemiach" "keczupach" "szczepieni zarażają, nieszczepieni nie" - gdyby taki plebs miał wpływ na cokolwiek - ludzkość by wyginęła na tyfusy, dżumę, polio. Jak widać dzięki internetowi okazuje się kto debil a kto nie
~ggf | 19 stycznia, 13:13
Patrzcie jak to komuch przejmuje się losem ludzi>...
~JJ | 19 stycznia, 15:29
Lewactwo rzadzilo tym krajem niemal pół wieku. Efekty mamy do dzis....
~a-z | 19 stycznia, 15:47
Do Beka z foliarzy antyszczepów Przecież jak chcesz to szczep się co trzy miesiące na covid, albo i częściej, różnymi szczepionkami, a najlepiej wszystkimi jakie są dostępne. Jedz do Izraela i się szczep, bo u nas dopiero trzecią dawkę podają, a tam już czwartą będą aplikować, bo trzy wcześniejsze okazały się tak skuteczne.
~Beka z foliarzy antyszczepów | 19 stycznia, 16:22
do "a-z": A ty sobie posłuchaj "doktura zięby", justynki sochy i innych foliarzy, bo na więcej nie masz potencjału intelektualnego. A jak nie umiesz funkcjonować w społeczeństwie to wyprowadź się do lasu, ulep sobie lepiankę z g*wna i tam żyj po foliarsku :-))
~a-z | 19 stycznia, 18:19
do Beka z foliarzy antyszczepów : Ja słucham tylko covidian np. profesora Horbana, który kategorycznie zapewniał, że zaszczepieni nie będą się zarażać i transmitować wirusa. W maseczce chodzę na okrągło, nawet w domu i śpię też w maseczce. Jak jadę samochodem sam to też w maseczce i nie pozwalam nikomu podchodzić do siebie bliżej jak na 2 metry, nawet domownikom, bo licho nie śpi. Zaszczepiłem się trzy razy, a teraz wybieram się do Izraela po czwartą szprycę.
~Mnn | 19 stycznia, 19:44
Panie Obraz proszę apelować do lekarzy, żeby zaczęli ludzi leczyć tak naprawdę a nie teleporadą, już teraz widzimy, że zaszczepieni przenoszą wirusa, więc paszporty cowidowe można sobie wsadzić w d.... Niech Pan zajmie się własnym życiem i rodziną, a nas zostawi w spokoju, bo jeżeli chodzi o szał cowidowy to niczym się nie różnicie od pisu po holowni czy PSL. Jesteś Pan zaszczepiony pięcioma dawkami to jest Pan chroniony
~acab | 20 stycznia, 13:57
weź wszystkie dawki szczepionki i się schowaj w bunkrze! won od Wolnej Polski i Wolnych POLAKÓW!!
~paradise | 20 stycznia, 14:22
Rząd bardzo dobrze działa w tych czasach ogólnej schizy, muszą się poruszać między lobby szczepionkowym, a dobrem obywateli, ludzie są bezpieczni, ale nie dzięki szczepionkom, tylko mycie rąk,dystans, dieta bogata i urozmaicona, VIt C, cynk, Vit. D3 i K2,czosnek i miód, tak jak zwykle zimą, czy w czasie grypy. możni tego świata Ellon Musk itp od początku pandemii zarobili na szczepionkach 16 bln USD. Odpimpusiaj się pan od Rządu, żenadą pan jesteś, krytykować to łatwo, ale coś zrobić to już nie. Więc w y p a d na kamczatkę do komuchów.
~jeżyk | 20 stycznia, 16:57
Takich teoretyków mamy na pęczki.Myślisz ,że inny rząd lepiejest by sobie poradził.Łatwo powiedzieć
~Janusz z bloku | 20 stycznia, 20:21
Pamiętał, że miał jakoś ręce złożyć, ale nie pamiętał jak, i wyszedł jak Waldeczek od Nikosia...
~pietrucha | 20 stycznia, 21:49
Ludzie nie wiedza czego chca.Szczepionki nie bo zabijaja maseczki nie bo dusza sie wiec odslaniaja nos albo wcale nie nosza.Laza na imprezy na urlopy itd demonstruja awanturuja sie.Jak rzad nie podejmuje restrykcji to zle jak podejmuje tez zle.Jak rozdaje pieniadze to zle jak nie placi tez zle.Podatki zdejmuje to zle,jak nie to tez zle.Jakas schiza padla na ludzi.Politycy z opozycji sa chorzy z nienawisci,przebieraja nogami tak im spieszno do wladzy.Obrzydliwosc!
~Drobny przedsiebiorca | 20 stycznia, 23:05
panie obaz a weź juz pan spie , oddalaj sie . Nikt już nie chce słuchac wypocin pasibrzucha
~Cino | 21 stycznia, 10:41
Obaz kup sobie pole w Goduszynie,uprawiaj ziemniaki i kurwa daj spokój z polityką. Dobrze , że ci się kończy kandecja....
~Dorsz | 21 stycznia, 10:45
Liczba 30 tys.; nawet 100 tys. zakażonych niczego, lub niewiele mówią. Pojęcie "zakażenie" odnosi się także do setek innych wirusów, które ludzie mają w swych organizmach i to o wiele zjadliwszych niż Coronawirus. Ważnym dla mnie jest ile z tej liczby dzisiejszych i wcześniej zakażonych wymaga natychmiastowej hospitalizacji lub kwarantanny. I tutaj dane nie są już tak nośne jak chce Pan Poseł i opozycja polityczna wobec rządów PiS. Ale tak postrzegane dane nie dadzą się wykorzystywać do brudnej walki politycznej polityków żywiących się umarłymi z powodu epidemii.
~jan | 22 stycznia, 11:23
Biedny człowieku sam jesteś wielką katastrofa życiową....
~dsacc | 31 stycznia, 9:43
Ja mam prośbę panie Pośle. Pan się przyjrzy, dlaczego nie używa się w pierwszej fazie leków na a... które zostały zakazane - bo niby nie działają. Tak mówią profesorowie z rady medycznej. Dziwnym trafem wśród znajomych ponad 30 osób WYLECZYŁO się bez szpitala, bez wydawania pieniędzy z budżetu - warunek był jeden. Szybka reakcja po wystąpieniu objawów. Komu zależy na tym, żeby tego leku nie podawać? Dlaczego został zablokowany do sprzedaży? Lek + szczepionki i dawno byłoby po pandemii... Chyba że nie chodzi o pandemię, a o pieniądze...

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja