Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11477
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Rząd nie powstrzyma podwyżek

Autor: RobertObaz
Wtorek, 15 lutego 2022, 15:19
Najnowsze dane z gospodarki nie napawają optymizmem jesteśmy blisko przekroczenia 10% inflacji. Miało być taniej, zamiast tego ceny regularnie idą w górę nikt w Polsce nie wie kiedy to szaleństwo się skończy.

Gdybyśmy wsłuchali się w głos ekspertów już teraz mówią o kolejnych rekordach. W ujęciu miesiąc do miesiąca wskaźnik wzrostu cen wyniósł zaś 1,9 proc., co z kolei jest najwyższym wynikiem od 1998r. Dane Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają złudzeń od lat żaden z nas nie mierzył się z podobnymi problemami. Większe niż miesiąc wcześniej wzrosty cen notowano też w kategorii utrzymania mieszkania: 12 proc. rok do roku w porównaniu do 10 proc. w grudniu, gdzie szczególnie rosły ceny nośników energii.

Koszty życia rosną a rząd wydaje się nie ma strategii, w którym kierunku należy podążać. Jeśli tym czym dzisiaj zajmuje się Premier Mateusz Morawiecki jest planowanie kolejnych kampanii zohydzających nam Unie Europejską. Ten rząd nie mógł wpaść na gorszy pomysł niż wrzucenie 12 mln złotych na akcję propagandową, która mija się z prawdą. Wszystkiego nie da się zwalić ani na opozycję ani też na instytucje Unijne. Według raportu Instrat okazuje się, że najciemniej jest pod latarnią.

„Marża typowej elektrowni na węgiel kamienny wzrosła do 340 zł/MWh, co stanowiło około 41% giełdowej ceny energii.” – Piszą eksperci z fundacji. Gdyby Prawo i Sprawiedliwość potrafiło zarządzać pieniędzmi, które wpływają z handlu emisjami CO2 nasza gospodarka byłaby odporniejsza na wzrost cen energii a o pieniądze na transformację energetyczną nie musielibyśmy się martwić. Zwłaszcza, że na Dolnym Śląsku nakładów pieniężnych związanych właśnie z transformacją wymaga region Bogatyni.

Dzisiaj wiemy także, że reforma podatków wdrożona przez PiS okazała się porażką. Na Drogim Ładzie od stycznia tracili, nauczyciele, pielęgniarki ale także i emeryci. Właściwie nie było takiej grupy, która nie dostała rykoszetem po wprowadzonych w sposób chaotyczny zmianach. Nie ma też w zasadzie nikogo kto wierzy, że słowami Premiera da się naprawić powstały w podatkach bałagan. Nikt nie jest na dzień dzisiejszy odpowiedzieć także na pytanie kiedy i czy w ogóle da się załatać podatkową reformę PiSu.

Myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, że polityka w przypadku tak ważnych kwestii jak gospodarka i podatki powinna być odpowiedzialna. Od lat Lewica dostrzega w kreowaniu skutecznej i prospołecznej polityki państwa problem, który dotyka nas wszystkich.

Dlatego już w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 odbędzie się Konwencja Gospodarcza Lewicy „Nowoczesna Gospodarka – Uczciwe Podatki”.

Bądźcie z nami gdy będziemy ogłaszać gospodarczą receptę dla Polski!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group