« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 18 maja 2022.Imieniny: Aleksandry, Eryka, FeliksaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Rząd nie powstrzyma podwyżek

Autor: RobertObaz
Wtorek, 15 lutego 2022, 15:19
Najnowsze dane z gospodarki nie napawają optymizmem jesteśmy blisko przekroczenia 10% inflacji. Miało być taniej, zamiast tego ceny regularnie idą w górę nikt w Polsce nie wie kiedy to szaleństwo się skończy.
Gdybyśmy wsłuchali się w głos ekspertów już teraz mówią o kolejnych rekordach. W ujęciu miesiąc do miesiąca wskaźnik wzrostu cen wyniósł zaś 1,9 proc., co z kolei jest najwyższym wynikiem od 1998r. Dane Głównego Urzędu Statystycznego nie pozostawiają złudzeń od lat żaden z nas nie mierzył się z podobnymi problemami. Większe niż miesiąc wcześniej wzrosty cen notowano też w kategorii utrzymania mieszkania: 12 proc. rok do roku w porównaniu do 10 proc. w grudniu, gdzie szczególnie rosły ceny nośników energii.

Koszty życia rosną a rząd wydaje się nie ma strategii, w którym kierunku należy podążać. Jeśli tym czym dzisiaj zajmuje się Premier Mateusz Morawiecki jest planowanie kolejnych kampanii zohydzających nam Unie Europejską. Ten rząd nie mógł wpaść na gorszy pomysł niż wrzucenie 12 mln złotych na akcję propagandową, która mija się z prawdą. Wszystkiego nie da się zwalić ani na opozycję ani też na instytucje Unijne. Według raportu Instrat okazuje się, że najciemniej jest pod latarnią.

„Marża typowej elektrowni na węgiel kamienny wzrosła do 340 zł/MWh, co stanowiło około 41% giełdowej ceny energii.” – Piszą eksperci z fundacji. Gdyby Prawo i Sprawiedliwość potrafiło zarządzać pieniędzmi, które wpływają z handlu emisjami CO2 nasza gospodarka byłaby odporniejsza na wzrost cen energii a o pieniądze na transformację energetyczną nie musielibyśmy się martwić. Zwłaszcza, że na Dolnym Śląsku nakładów pieniężnych związanych właśnie z transformacją wymaga region Bogatyni.

Dzisiaj wiemy także, że reforma podatków wdrożona przez PiS okazała się porażką. Na Drogim Ładzie od stycznia tracili, nauczyciele, pielęgniarki ale także i emeryci. Właściwie nie było takiej grupy, która nie dostała rykoszetem po wprowadzonych w sposób chaotyczny zmianach. Nie ma też w zasadzie nikogo kto wierzy, że słowami Premiera da się naprawić powstały w podatkach bałagan. Nikt nie jest na dzień dzisiejszy odpowiedzieć także na pytanie kiedy i czy w ogóle da się załatać podatkową reformę PiSu.

Myślę, że wszyscy zdajemy sobie sprawę, że polityka w przypadku tak ważnych kwestii jak gospodarka i podatki powinna być odpowiedzialna. Od lat Lewica dostrzega w kreowaniu skutecznej i prospołecznej polityki państwa problem, który dotyka nas wszystkich.

Dlatego już w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 odbędzie się Konwencja Gospodarcza Lewicy „Nowoczesna Gospodarka – Uczciwe Podatki”.

Bądźcie z nami gdy będziemy ogłaszać gospodarczą receptę dla Polski!

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~***** pis | 15 lutego, 18:10
Lewica nie jest lepsza od pisowców,tak samo chcą rozdawać kasę i kupować głosy nierobów.A rozdawnictwo zawsze to prowadzi do bankructwa kraju.
~Włóczykij | 15 lutego, 18:31
Lewica będzie mówić o gospodarce to tak jakby oszust mówił o uczciwości xD
~kamilek9789788 | 15 lutego, 19:26
Pan poseł pewnie przypadkiem zapomniał zauważyć, że to nie (tylko) wina pisu, a całej klasy politycznej, bo o tym, że ceny będą rosły fachowcy mówili jeszcze za poprzednich i poprzednich rządów. jestem ciekawy co wasi postkomunistyczni "specjaliści" nam w sobotę zaserwują, by ratować sytuację. Teraz jest przykro, a niebawem pewnie będzie jeszcze śmiesznie.
~kibic | 15 lutego, 20:48
Miała być sielanka za rządów PiS.Omamili większą część społeczeństwa,tą w wieku różańcowym i tak sobie napychają kieszenie.Jeśli zostają wyłapani,to przepraszają i po sprawie.Nie było idealnych rządów wcześniej,ale teraz co oszołomy wyprawiają to przechodzi ludzkie pojęcie.Przekupstwo Inwigilacja Szantaż.Dobrze ktoś określił tych sprzedawczyków.Pozdro dla Pana Posła.
~Grzesiek_5 | 16 lutego, 2:20
Kolejny wpis p. Obaza z cyklu jacy to my (Lewica) jesteśmy mądrzy i populistyczni. Całe szczęście że już nie rządzicie. To już lepsze PO, PIS, PSL, a nawet Kukiz niż wy, spadkobiercy komunistów. Na drzewo i oby was już po następnych wyborach nie było w ławach poselskich.
~blondyna | 16 lutego, 5:21
Szczurze obazie spadkobierco PZPR wsydu nie masz kontynuując działalność tej zbroniczej i zdradzieckiej partii z czasów komuny. ZAMILCZ, załóż worek pokutny i proś o przebaczenie rodziny ofiar pomordowanych przez twoją komunistyczną partię
~gość_portalu | 16 lutego, 8:26
PiS to też lewica ale umiarkowana. Obaz reprezentuje skrajną lewicę, która popiera "zielony ład" który dla Polski jest niekorzystny dlatego jego zapewnienia o obniżce kosztów energii są oszustwem.
~kiwanie obywatela | 16 lutego, 8:46
Panie Obaz, po kolei: 1 link do raportu, 2 Pan nie wie jak są dystrybułowane środki z opłaty handlu emisjami - i proszę nie oszukiwać ludzi ponieważ jakby Pan napisał prawdę to wkurzyłby Pan wielu ludzi nawet w swojej partii,
~Heinrich | 16 lutego, 9:04
Obaz to niedługo będzie grał na fortepianie.
~iks | 16 lutego, 10:27
Widzę, że dla niektórych większe znaczenie od treści danych słów ma ich autor. Tak się często dzieje, gdy ideologia i preferencje partyjne odbierają ludziom jasność myślenia i nie ma jak odeprzeć argumentów, a ciśnienie jest. W tym czasie rząd dalej łata na bieżąco rzekomo doskonały plan, w którym jest więcej dziur niż w sieci rybackiej, a unijne kary za autorytarne eksperymenty dalej rosną. Pamiętajcie, by podkreślać, że Obaz jest z takiej czy innej partii, to z pewnością zdusi inflację i uratuje nasze środowisko.
~palanctwo | 16 lutego, 12:55
No i co ??? cieszysz się z tego fiucie zamiast pomagać ???!!!!!
~Drobny przedsiebiorca | 17 lutego, 10:31
Otwieram piwo a tam obaz wyskakuje z kolejnym genialnym pomyslem
~gość_portalu | 18 lutego, 13:15
Jaki tam nowy od 1918 mają ten sam: zabrać jednym i dać drugim. Wtedy ci drudzy wyniosą ich do władzy.
~i tu też | 20 lutego, 15:07
Poczytałem podobne artykuły w onecie, wp, interii, gw, tvn z innych portali tego typu zrezygnowałem ze względy na odczuwalny wielki fetor zatęchłych ruskich onuc !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja