Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 11285
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Rząd powoła fundusz dla osób poszkodowanych przez Polski Ład?

Autor: RobertObaz
Wtorek, 11 stycznia 2022, 12:17
Nie ma wątpliwości, że rosnące ceny produktów jakich doświadczamy na co dzień to konsekwencja fatalnego zarządzania i braku długofalowej polityki rządu. Za fuszerkę PiSowskich ministrów płacą dziś miliony Polek i Polaków. Jeszcze nigdy tak wielu nie płaciło tak wiele za błędy tak niewielu.

Żadna tarcza, którą próbował ustanowić ten rząd nie chroni przedsiębiorców przed gigantycznymi podwyżkami cen gazu. Te wzrosły nawet trzykrotnie a rachunki za gaz uderzyły we wszystkie branże z taką mocą, że kolejne podwyżki cen produktów wydają się nieuniknione. Przy tak wysokich cenach, wyższymi kosztami produkcji obarczone są nie tylko małe zakłady ale także duże firmy produkcyjne. „Rosnące ceny surowca wpływają zwłaszcza na branże energochłonne, w tym chemiczną, determinując wzrost kosztów wytworzenia i konkurencyjność. Z problemem wysokich cen gazu mierzą się dziś spółki nawozowe – koszty zakupu gazu ziemnego odpowiadają za ponad połowę wszystkich kosztów produkcji nawozów azotowych” – piszą przedstawiciele przedsiębiorców do Premiera Morawieckiego. Ceny nawozów pójdą lawinowo w górę a to wpłynie na sytuację rolników i produkcję rolną. Już teraz piekarze zastanawiają się nad podniesieniem cen pieczywa. Jeśli rząd będzie przyglądać się biernie sytuacji na rynku energii to doprowadzimy do sytuacji, w której Polki i Polacy będą płacić za bochenek chleba nawet 10 zł.

Winę za ten stan rzeczy ponosi tylko i wyłącznie rząd i premier Mateusz Morawiecki. W ciągu 6 lat PiS w bezprecedensowy sposób zawłaszczył państwo, przejął i ręcznie steruje wszystkimi instytucjami państwa. Trudno jest wiec zrozumieć stanowisko PiS, który twierdzi, że odpowiedzialni są wszyscy tylko nie oni. Pełna władza, to pełna odpowiedzialność warto aby Jarosław Kaczyński wziął sobie to do serca.

Wszyscy odczuliśmy jak trudny dla naszych portfeli był poprzedni rok. Dziś wszystko wskazuje na to, że ten nie będzie lepszy. Chyba, że rząd wreszcie weźmie się do roboty, przyzna się do błędów i zacznie słuchać i korzystać z dobrych rozwiązań wypracowywanych przez Lewicę. Jeżeli władza próbuje nam wmówić, że w kwestii szalejącej drożyzny, inflacji i podwyżek jest bezradna, to po co komu taka władza? Jeżeli PiS nie umie pomóc milionom Polek i Polaków, to niech zrobi miejsce dla tych, którzy wiedzą co zrobić. Nasze propozycje leżą na stole, a odpowiednie ustawy trafią do Sejmu. Jeżeli PiS chce, to może skopiować je jeden do jednego i podpisać jako swoje.

Dlatego Lewica proponuje:
1. Dodatek osłonowy dla instytucji świadczących usługi dla ludności
2. Powszechny dodatek osłonowy dla Polek i Polaków
3. Natychmiastowe utworzenie funduszu dla osób poszkodowanych przez Polski Ład

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group