« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Niedziela, 14 sierpnia 2022.Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, MaksymilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Rząd powoła fundusz dla osób poszkodowanych przez Polski Ład?

Autor: RobertObaz
Wtorek, 11 stycznia 2022, 12:17
Nie ma wątpliwości, że rosnące ceny produktów jakich doświadczamy na co dzień to konsekwencja fatalnego zarządzania i braku długofalowej polityki rządu. Za fuszerkę PiSowskich ministrów płacą dziś miliony Polek i Polaków. Jeszcze nigdy tak wielu nie płaciło tak wiele za błędy tak niewielu.
Żadna tarcza, którą próbował ustanowić ten rząd nie chroni przedsiębiorców przed gigantycznymi podwyżkami cen gazu. Te wzrosły nawet trzykrotnie a rachunki za gaz uderzyły we wszystkie branże z taką mocą, że kolejne podwyżki cen produktów wydają się nieuniknione. Przy tak wysokich cenach, wyższymi kosztami produkcji obarczone są nie tylko małe zakłady ale także duże firmy produkcyjne. „Rosnące ceny surowca wpływają zwłaszcza na branże energochłonne, w tym chemiczną, determinując wzrost kosztów wytworzenia i konkurencyjność. Z problemem wysokich cen gazu mierzą się dziś spółki nawozowe – koszty zakupu gazu ziemnego odpowiadają za ponad połowę wszystkich kosztów produkcji nawozów azotowych” – piszą przedstawiciele przedsiębiorców do Premiera Morawieckiego. Ceny nawozów pójdą lawinowo w górę a to wpłynie na sytuację rolników i produkcję rolną. Już teraz piekarze zastanawiają się nad podniesieniem cen pieczywa. Jeśli rząd będzie przyglądać się biernie sytuacji na rynku energii to doprowadzimy do sytuacji, w której Polki i Polacy będą płacić za bochenek chleba nawet 10 zł.

Winę za ten stan rzeczy ponosi tylko i wyłącznie rząd i premier Mateusz Morawiecki. W ciągu 6 lat PiS w bezprecedensowy sposób zawłaszczył państwo, przejął i ręcznie steruje wszystkimi instytucjami państwa. Trudno jest wiec zrozumieć stanowisko PiS, który twierdzi, że odpowiedzialni są wszyscy tylko nie oni. Pełna władza, to pełna odpowiedzialność warto aby Jarosław Kaczyński wziął sobie to do serca.

Wszyscy odczuliśmy jak trudny dla naszych portfeli był poprzedni rok. Dziś wszystko wskazuje na to, że ten nie będzie lepszy. Chyba, że rząd wreszcie weźmie się do roboty, przyzna się do błędów i zacznie słuchać i korzystać z dobrych rozwiązań wypracowywanych przez Lewicę. Jeżeli władza próbuje nam wmówić, że w kwestii szalejącej drożyzny, inflacji i podwyżek jest bezradna, to po co komu taka władza? Jeżeli PiS nie umie pomóc milionom Polek i Polaków, to niech zrobi miejsce dla tych, którzy wiedzą co zrobić. Nasze propozycje leżą na stole, a odpowiednie ustawy trafią do Sejmu. Jeżeli PiS chce, to może skopiować je jeden do jednego i podpisać jako swoje.

Dlatego Lewica proponuje:
1. Dodatek osłonowy dla instytucji świadczących usługi dla ludności
2. Powszechny dodatek osłonowy dla Polek i Polaków
3. Natychmiastowe utworzenie funduszu dla osób poszkodowanych przez Polski Ład

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~***** pis | 11 stycznia, 16:25
Nierobom i patusom zachciało się socjalizmu 2.0 to go dostali od pisu.Koniec PRLu 2.0 będzie tak samo bolesny jak w latach 80.Wolak głu pi przed i po szkodzie.
~na cito !!! | 11 stycznia, 16:36
Tylko kaftan i Tworki szanowny Panie !!!
~pardise | 11 stycznia, 19:54
Rząd już działa i chroni Polaków, patologiczne, zawistne grubasy wstyd, tylko puste słowa krytyki.
~Włóczykij | 11 stycznia, 20:14
Socjalizm to ustrój, który bohatersko zwalcza problemy nieznane w żadnym innym ustroju.
~do rozpuku | 11 stycznia, 23:17
No ten fejk wam dobrze we łbach poprzestawiał !!!!
~Grzesiek_5 | 13 stycznia, 2:54
i lewica to sfinansuje!!! Panie Obaz, zejdź Pan na ziemię z tych debilnych pomysłów. Zajmij się Pan może lokalnymi problemami Jeleniej Góry, Goduszyna i okolic.
~J***ć bolszewie | 13 stycznia, 10:59
Tylko kaftan i Tworki !!!!
~Nawalony jak Sienkiewicz | 13 stycznia, 14:15
Patrząc się na pana, to wygląda pan jak pączek w maśle. Czego panu brakuje? Czy ten wzdęty brzuszek to z głodu? Precz z komuną!!!!
~na cito !!! | 14 stycznia, 16:00
I tak jest ze wszystkim !!!! Proponuję pozamykać te antypolskie szczujnie i V kolumnę działającą bezkarnie w Polsce !!!!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja