Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Czytających: 11644
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Rzecznik Praw Pacjenta wydał zakaz przepisywania amantadyny chorym na covid–19

Autor: krzychu70jgpl
Niedziela, 25 września 2022, 19:34
Jak podaje dr Bodnar, Rzecznik Praw Pacjenta pan Bartłomiej Chmielowiec wydał decyzję w której uznał, że placówka medyczna Optima z Przemyśla, poprzez stosowanie u pacjentów chorych na COVID-19 amantadyny, narusza zbiorowe prawo pacjenta.

Drodzy Państwo, kiedy dwa dni temu natknąłem się na wywiad z dr Bodnarem i usłyszałem, że nie może leczyć pacjentów amantadyną ogarnęło mnie wielkie zdziwienie. Lekarz z wieloletnią praktyką, który postanawia zastosować leczenie zamiast oferować niesprawdzone preparaty szczepionkowe, zostaje ukarany poprzez ograniczenie metod leczenia, które w jego ocenie jak i ocenie pacjentów są skuteczne.

I tutaj pojawia się szereg pytań. Dlaczego ograniczenie do stosowania amantadyny dotyczy tylko dr Bodnara i kilku jeszcze innych przychodni? Dlaczego utrudnia się pracę lekarzowi, który przepisuje lek znany w medycynie od wielu lat, natomiast promuje się szczepienia preparatami które są w fazie testów i które, jak się mogli niektórzy przekonać są nieskuteczne, a nawet szkodliwe. Dlaczego nie może przepisać amantadyny dr Bodnar, kiedy wystarczy że każdy z nas wejdzie na internet i online po konsultacji z lekarzem może zakupić ten lek bez przeszkód.

Pytań można stawiać jeszcze wiele, dla mnie osobiście jest wielce niezrozumiałe, że Rzecznik Praw Pacjenta zamiast wspierać chorych w walce z nierzetelnymi lekarzami i przychodniami sam tworzy przeszkody i utrudnienia. W moim mniemaniu to chory sam decyduje o sposobie leczenia, lekarz może tylko przedstawić możliwości i zakładaną skuteczność. I tutaj nadmienię, że znam dwa przypadki osób, które zmagały się z covidem i właśnie po zastosowaniu amantadyny nastąpiło ich wyzdrowienie. Oczywiście daleki jestem od generalizowania i nie mogę stwierdzić, że każdemu ona pomoże, jednak wielomiesięczna praktyka stosowania amantadyny u chorych w klinice dr Bodnara pozwala przypuszczać, że skuteczność leczenia jest wysoka.

Ponieważ temat leczenia amantadyną jest ciekawy i obszerny, zachęcam do zapoznania się samodzielnie i wyrobienia sobie własnego zdania co do przedmiotowej sprawy.
W mojej ocenie, nawet jeśli amantadyna nie ma potwierdzonego naukowo pozytywnego działania na covid, decyzja o ograniczeniu możliwości leczenia niektórym lekarzom jest kontrowersyjna i sąd powinien orzec, czy rzecznik nie przekroczył swoich uprawnień ograniczając legalnie pracujących lekarzy.

Poniżej podaję linki związane z w/w tematem.

Wywiad z dr Bodnarem.

Mechanizm działania amantadyny.

Artykuł umieszczony na stronie przychodni Optima.
https://przychodnia-przemysl.pl/miliony-osob-z-calego-swiata-skorzystalo-z-amantadyny-w-trakcie-pandemii-covid-19/

Decyzja rzecznika praw pacjenta.
https://www.gov.pl/web/rpp/stosowanie-amantadyny-u-pacjentow-chorych-na-covid-19-narusza-zbiorowe-prawa-pacjentow-do-leczenia-zgodnego-z-aktualna-wiedza-medyczna

Ciekawy jestem Państwa opinii. Czy stosowaliście amantadynę? Czy w waszej ocenie jest ona bezpieczna i skuteczna?
Dziękuję za uwagę i pozdrawiam wszystkich życząc dużo zdrowia.

Krzysztof Sługocki

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
1
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
29%
Złości
3
43%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group