« Powrót do portalu Jelonka.comCzytaj także:Walbrzyszek.comŚwidniczka.com
rykowisko Jelonka.com
Środa, 18 maja 2022.Imieniny: Aleksandry, Eryka, FeliksaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Samorządy potrzebują wsparcia i pieniędzy z Unii Europejskiej na rozwój

Autor: RobertObaz
Czwartek, 24 lutego 2022, 11:50
Samorządy wymagają natychmiastowego wsparcia ze strony Rządu. Nie może być tak, że Państwo, które powinno wspierać samorządność i rozwój społeczeństwa obywatelskiego swój dialog ogranicza jedynie do nakładania kolejnych obowiązków. Budżety samorządów są systematycznie drenowana a celem jest ratowanie budżetu państwa i nieodpowiedzialnej polityki PiS kosztem naszych małych ojczyzn.
Polski Ład został przygotowany nie tylko źle ale wdrożony w atmosferze chaosu i dezorganizacji. Nie analizowano jego skutków nie tylko w stosunku do obywateli ale przede wszystkim w stosunku do jednostek samorządu terytorialnego. Konsekwencje są tego widoczne już na dzień dzisiejszy i niestety nie ma w tym wypadku pozytywnych informacji.

Jelenia Góra szacuje roczne straty z powodu wprowadzenia przez PiS Polskiego Ładu na 28,5 mln zł rocznie. Obniżka dochodów Bolesławca się 11 mln a Karpacza ponad 1,5 mln zł. Tracą zarówno duże jak i małe gminy. Niezależnie od ich umiejscowienia na mapie Polski problem staje się znaczący i niestety uciążliwy także dla samych mieszkańców. Pieniądze te powinny być przeznaczone na dodatkowe inwestycje, edukacje czy kulturę.

Lewica chce przywrócenia w tym zakresie zdrowego rozsądku i sprawiedliwości dla ciężkiej pracy samorządowców ale także i samych mieszkańców. Nowa Lewica chce zapewnić małym ojczyznom systemowe finansowanie, aby nie musiały co roku startować w konkursie grantowym rządu. - W tym celu proponujemy zwiększenie udziału samorządów w podatku PIT, z ok. 39 procent do 54 procent dla gmin; z 10 procent do 14 procent dla powiatów oraz z jeden i sześć dziesiątych procent do dwóch i dwóch dziesiątych procenta dla województw. To co najmniej 17 miliardów złotych więcej na drogi, szkoły, komunikację miejską oraz żłobki. Pieniądze zostaną tam, gdzie płacimy podatki, wtedy będziemy jeszcze lepiej widzieć jak inwestowane są nasze wspólne złotówki.

Kolejnym krokiem jest odzyskanie funduszy unijnych. Nie może być tak, że samorządy są poszkodowane tylko dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość nie chce zasad praworządności. Dzisiaj w tak trudnym okresie gospodarczym potrzebujemy tych pieniędzy, to blisko 240mld zł. Polska gospodarka potrzebuje paliwa, aby budować innowacyjną gospodarkę, tworzyć nowe wysokopłatne miejsca pracy, czy też skutecznie przeprowadzić transformację energetyczną. Wielu polityków PiS sugeruje, iż nasz kraj poradzi sobie bez pieniędzy z Funduszu Odbudowy, ale nie precyzują skąd wziąć taki kapitał. Alternatywą jest pożyczenie ich na rynku finansowym, ale po co płacić komuś wysokie odsetki, skoro pieniądze są na wyciągnięcie ręki.

Trzeba to sobie jasno powiedzieć: Lewica jest najbardziej proeuropejską siłą polityczną. Wprowadziliśmy Polskę do Europy, czas wprowadzić Europę do Polski. Głosowaliśmy za pieniędzmi z Funduszu Odbudowy. To my załadowaliśmy miliardy euro na palety. Palety, które czekają na transport do Polski

Uwaga

Strona rykowisko.jelonka.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Jelonka.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.jelonka.com

Komentarze

~z autopsji | 24 lutego, 13:56
Żebyście się tylko nie zesrali teoretycy i mocni w gębie !!! Pamiętamy wasze rządy i ogólną biedę i mizerię !!! Powinniście do końca swojego plugawego życia wy komuchy i potomkowie ich patrzeć w ziemię i czubki butów nie podnosić wzroku czerwona zarazo !!!!
~Mieszkaniec | 24 lutego, 19:34
Zapytaj niedoszłego z woli Boga prezydenta.Trzaskowski jest lepszy w auto reklamie od Tuska.Miliony na ławeczki,miliony na szkolenia piorunowych bab, miliony na podesty itd.itd.Ryby w Bałtyku nigdy nie wybaczą Waltzowej i TRZASKOWSKIEMU tego smrodu
~soclib | 25 lutego, 0:21
2 idiotow myśli że reszta społeczeństw jest kretynem .Mfia PIS rozkradła wszystko. Naweet Morawiecki nie wstydzi lecieć do Brukseli za kłamstwa ,tak samo Prezydent Duda.Chcieli zrobić POlexit aby Putinowi było łatwiej walczyć z Unią .Trzeg asię pozbyć kretów kremla z rządu
~soclib | 27 lutego, 17:45
Gdzie podział się Ziobro ? Czy macierewicz uciekł do Rosji czy do psychiatryka?
~do ~soclib | 28 lutego, 8:31
~soclib | Wczoraj, 17:45 zapytaj o to swojego psychiatrę i oddziałowych pielęgniarzy. Jak ci rozwiążą rękawy kaftana.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Teraz wszyscy mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Jelonka.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.
© 2002-2022 Jelonka jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja